Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 19, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
Mille Dige From |
2004 |
0438AW |
HØRSHOLM |
|
50m |
35.20 |
259 |
3 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
32.22 |
252 |
4 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
50m |
32.89 |
260 |
5 |
Clara Øvergård Ottosen |
2005 |
0508BA |
VÆRLØSE |
|
25m |
40.34 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
142 |
1 |
Maria Bøgh |
2002 |
0206BF |
HØRSHOLM |
|
25m |
32.14 |
108 |
2 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
31.94 |
164 |
3 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
31.44 |
63 |
4 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
31.70 |
4 |
5 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
32.04 |
24 |
6 |
Liva Gydesen |
2005 |
0568AZ |
A6 LAKSEN |
|
25m |
32.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
VÆRLØSE |
|
25m |
30.67 |
50 |
2 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
50m |
30.38 |
237 |
3 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
30.22 |
139 |
4 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
30.34 |
145 |
5 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.48 |
49 |
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
30.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
29.84 |
36 |
2 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
A6 SLANGE |
|
25m |
29.66 |
10 |
3 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
A6JYLLINGE |
|
25m |
29.26 |
240 |
4 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
25m |
29.29 |
156 |
5 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.68 |
103 |
6 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
50m |
30.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
29.17 |
92 |
2 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
29.11 |
291 |
3 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
25m |
28.94 |
226 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
28.94 |
172 |
5 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
25m |
29.13 |
247 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
29.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
28.48 |
96 |
2 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
28.21 |
99 |
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
27.14 |
160 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.01 |
53 |
5 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
28.37 |
146 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
28.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
162 |
1 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.43 |
35 |
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 SLANGE |
|
25m |
28.05 |
2 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6JYLLINGE |
|
50m |
26.90 |
64 |
4 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
27.61 |
170 |
5 |
Pil Sylvander |
2003 |
0386AN |
HELSINGØR |
|
25m |
28.26 |
157 |
6 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
28.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
28.39 |
95 |
2 |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
28.03 |
19 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6JYLLINGE |
|
25m |
26.90 |
84 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
27.26 |
107 |
5 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
28.23 |
110 |
6 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
28.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|