Startliste for Sigma Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Sigma Cup |
|
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 november 2019 |
|
|
|
|
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Rosamarie Grevelund |
2007 |
0784AR |
HØRSHOLM |
|
25m |
58.96 |
166 |
2 |
Molly E. Schmidt-Nielsen |
2007 |
0732AS |
HELSINGØR |
|
25m |
51.40 |
123 |
3 |
Alma Hartmann Jensen |
2007 |
0744AT |
LYNGBY |
|
25m |
46.31 |
274 |
4 |
Maja Andersen |
2007 |
0748AP |
VI39 |
|
50m |
46.42 |
30 |
5 |
Jasmin Kjærsgaard |
2006 |
0682AF |
A6 SLANGE |
|
25m |
52.22 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Thilde Hjortshøj |
2006 |
0648AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
44.67 |
263 |
2 |
Viola Søbye |
2006 |
0648AT |
VÆRLØSE |
|
50m |
44.20 |
32 |
3 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 SLANGE |
|
25m |
43.02 |
215 |
4 |
Laura Kaysfeld |
2007 |
0798AN |
GLADSAXE |
|
25m |
43.59 |
165 |
5 |
Kamilla Elisabeth Thorsen |
2007 |
0746AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
44.33 |
187 |
6 |
Sofie Kofoed Gjedsted |
2006 |
0648AR |
HELSINGØR |
|
50m |
45.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
207 |
1 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
50m |
41.39 |
185 |
2 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
25m |
41.08 |
135 |
3 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
40.76 |
168 |
4 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
40.92 |
113 |
5 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
41.38 |
68 |
6 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
25m |
41.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
38.43 |
275 |
2 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
38.03 |
114 |
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
50m |
36.05 |
130 |
4 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
37.12 |
118 |
5 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
38.34 |
273 |
6 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
25m |
40.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
38.41 |
277 |
2 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
37.54 |
71 |
3 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
ALLERØD |
|
25m |
33.91 |
177 |
4 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
36.63 |
106 |
5 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
38.31 |
251 |
6 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
40.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Julie Hovmand |
2007 |
0772AB |
BIRKERØD |
|
50m |
38.40 |
201 |
2 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
37.43 |
29 |
3 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 SLANGE |
|
25m |
33.52 |
219 |
4 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
36.54 |
6 |
5 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
A6JYLLINGE |
|
25m |
38.07 |
178 |
6 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
0728AD |
HELSINGØR |
|
50m |
39.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
29 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
13:49 |
|