Startliste for Hillerød Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Hillerød Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Medley Damer |
Finaler (13) |
Vejledende starttid 14:16 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
162 |
2 |
Anna Søjberg Madsen |
2008 |
0862AJ |
HELSINGE |
|
25m |
|
138 |
3 |
Esther Marie Johannessen |
2007 |
0702AV |
HILLERØD |
|
25m |
2:05.55 |
27 |
4 |
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
0938AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:08.28 |
167 |
5 |
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
0714AV |
HELSINGE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
GSK |
|
25m |
1:54.48 |
195 |
2 |
Melani Jesse |
2008 |
0804AA |
HELSINGE |
|
25m |
1:52.31 |
261 |
3 |
India Høj Dresler |
2008 |
0864AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:47.62 |
263 |
4 |
Naja Kammann |
2008 |
0826AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:48.89 |
224 |
5 |
Natalie Meyer |
2009 |
0944AC |
GSK |
|
25m |
1:52.52 |
26 |
6 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:55.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Lucca Helsinghof |
2008 |
0806AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:46.53 |
114 |
2 |
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:46.07 |
129 |
3 |
Alberte Ricken |
2007 |
0744AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:44.01 |
244 |
4 |
Kornelia Eg |
2008 |
0888AC |
FR.SUND |
|
25m |
1:44.63 |
79 |
5 |
Milena B Bonde |
2006 |
0644AU |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:46.24 |
37 |
6 |
Signe Weirgang Kjær Larse |
2008 |
0838AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:46.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Carla Uhl |
2008 |
0852AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:42.89 |
128 |
2 |
Anna Gregers Jørgensen |
2007 |
0764AO |
HILLERØD |
|
25m |
1:42.23 |
41 |
3 |
Laura Sandgreen |
2008 |
0826AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:40.69 |
143 |
4 |
Liva Poulsen |
2007 |
0774AO |
HILLERØD |
|
25m |
1:40.89 |
221 |
5 |
Ann-Louise Schledermann |
2009 |
0964AC |
GSK |
|
25m |
1:42.24 |
223 |
6 |
Maiken Stoel Nielsen |
2009 |
0954AC |
GSK |
|
25m |
1:43.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:39.90 |
227 |
2 |
Merle Asmussen |
2006 |
0626AL |
FR.SUND |
|
25m |
1:37.71 |
269 |
3 |
Sally Emilie Bill |
2007 |
0722AU |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:34.03 |
65 |
4 |
Caja Cederblad Larsen |
2004 |
0442BD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:36.28 |
268 |
5 |
Ellen Lyse |
2007 |
0768AO |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:39.24 |
267 |
6 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:39.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:31.85 |
266 |
2 |
Anna Piao Bergendorff |
2007 |
0744AQ |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:29.84 |
39 |
3 |
Asta Hänel Christensen |
2008 |
0804AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:28.99 |
45 |
4 |
Alberte Berner Mikkelsen |
2006 |
0602AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:29.40 |
36 |
5 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:30.00 |
152 |
6 |
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
0778AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:33.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:28.98 |
3 |
2 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:28.51 |
116 |
3 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
25m |
1:28.01 |
226 |
4 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
0724AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:28.18 |
168 |
5 |
Liya Arnholtz |
2007 |
0794AM |
HELSINGE |
|
25m |
1:28.56 |
217 |
6 |
Liva Christensen |
2008 |
0848AF |
GSK |
|
25m |
1:28.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Lilja Skov |
2007 |
0708AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:27.40 |
216 |
2 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
1:26.61 |
344 |
3 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
1:26.55 |
5 |
4 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:26.56 |
32 |
5 |
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:27.06 |
232 |
6 |
Julie Truelsen |
2008 |
0854AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:27.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.38 |
228 |
2 |
Ellen Lunn |
2008 |
0884AE |
FR.SUND |
|
25m |
1:24.87 |
77 |
3 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:23.97 |
4 |
4 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:24.40 |
44 |
5 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
0874AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:25.51 |
55 |
6 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:26.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.58 |
61 |
2 |
Amalie Henriksen |
2005 |
0582AU |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:21.83 |
169 |
3 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
25m |
1:20.63 |
336 |
4 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
25m |
1:21.63 |
176 |
5 |
Pernille Møller Leisted |
2002 |
0288AU |
HELSINGE |
|
25m |
1:23.52 |
13 |
6 |
Johanne Jensen-Mattebjerg |
2006 |
0638AP |
SLAGELSE |
|
25m |
1:23.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
1:19.15 |
333 |
2 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
1:19.02 |
70 |
3 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:18.15 |
47 |
4 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
0626AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:18.72 |
124 |
5 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:19.02 |
48 |
6 |
Nicoline Mørch Andersen |
2005 |
0534AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:20.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HILLERØD |
|
25m |
1:17.43 |
43 |
2 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:16.10 |
237 |
3 |
Camille Hvid Ravnholt |
2003 |
0372AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:14.83 |
132 |
4 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:15.52 |
340 |
5 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
25m |
1:16.54 |
338 |
6 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
1:17.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
1:14.54 |
243 |
2 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
25m |
1:11.68 |
122 |
3 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
25m |
1:11.29 |
293 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:11.55 |
20 |
5 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:13.94 |
9 |
6 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:14.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2019 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|