Program för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 -Insim 15:00 start 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arne Borgs minne &TYR sprint 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Erikdalsbadet |
Arrangör: |
SKK |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 sep 2019 till den 29 sep 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
50m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
532 |
|
Björn Seeliger |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
BA7300 |
25m |
21.66 |
|
|
|
|
|
2 |
31 |
|
Carl-Åke Willberg |
Danderyds Simförening |
1998 |
AG1398 |
25m |
23.78 |
|
|
|
|
|
3 |
93 |
|
Bill Ellboj |
Simklubben Neptun |
1988 |
AB3588 |
25m |
24.36 |
|
|
|
|
|
4 |
192 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
25m |
24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
191 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
25m |
24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
431 |
|
Emil Tikkanen |
Åkersberga Simsällskap |
2002 |
AD2502 |
25m |
25.08 |
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
Joel Hambraeus |
Danderyds Simförening |
1998 |
AL8198 |
25m |
25.18 |
|
|
|
|
|
8 |
136 |
|
Arvid Hallenborg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AM1902 |
25m |
25.59 |
|
|
|
|
|
9 |
67 |
|
Johannes Fällgren |
Lidingö Simklubb |
2002 |
AP1102 |
50m |
25.81 |
|
|
|
|
|
10 |
268 |
|
Juan Esbjörnsson |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
AQ6902 |
25m |
25.83 |
|
|
|
|
|
11 |
193 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
25m |
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
258 |
|
Erik Bergstrand |
Södertälje Simsällskap |
|
|
25m |
26.00 |
|
|
|
2002 |
AD3102 |
|
13 |
473 |
|
Victor Kuzmin |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
25m |
26.02 |
|
|
|
1979 |
AA0579 |
|
14 |
374 |
|
Axel von Goës |
Täby Sim |
|
|
25m |
26.49 |
|
|
|
2002 |
AP1502 |
|
15 |
99 |
|
Nicolas Jernberg |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
26.81 |
|
|
|
2001 |
AU4301 |
|
|
|
|
16 |
327 |
|
Algot Lindwall |
Tyresö Simsällskap |
|
|
25m |
27.12 |
|
|
|
2002 |
AJ4102 |
|
|
|
|
17 |
130 |
|
Johan Allberg |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
25m |
27.15 |
|
|
|
2002 |
AH7502 |
|
|
|
|
18 |
35 |
|
Johan Sundström Curstedt |
Danderyds Simförening |
|
|
25m |
27.27 |
|
|
|
2002 |
AT3902 |
|
|
|
|
19 |
430 |
|
Hampus Wikner |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
25m |
27.83 |
|
|
|
2002 |
AD3502 |
|
|
|
|
20 |
114 |
|
Stavros Theodosiadis |
Simklubben Neptun |
|
|
25m |
27.95 |
|
|
|
2002 |
AY7502 |
|
|
|
|
21 |
429 |
|
Isak Jederström |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
25m |
28.32 |
|
|
|
2002 |
AD0502 |
|
|
|
|
22 |
13 |
|
Marcus Hedlund |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
|
25m |
28.39 |
|
|
|
2002 |
AT1902 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-09-28 12:33:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|