Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
4x100m Frisvømning Damer (Junior) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Rema1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3:45.16 |
|
|
Sigma NS |
1900 |
Sigma NS |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
3:54.30 |
|
|
Køge Piger |
1900 |
Køge Svømm |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
26-06-2011 |
|
|
NR |
3:33.94 |
|
|
SWE |
1900 |
SWE |
SWE |
Budapest, Ungarn |
|
23-07-2017 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
268 |
|
Gentofte piger 1 |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
|
50m |
3:58.00 |
|
|
|
|
|
|
2 |
398 |
|
KVIK junior 1 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
|
50m |
3:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
513 |
|
Sigma piger A |
Sigma Swim |
|
|
50m |
4:01.09 |
|
|
|
2002 |
|
|
4 |
215 |
|
Helsingør 1 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
4:01.91 |
|
|
|
2002 |
|
|
5 |
146 |
|
HSK junior |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:02.28 |
|
|
|
2002 |
|
|
6 |
103 |
|
Køge Damer 1 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
4:03.71 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
7 |
359 |
|
Aalborg Piger |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
4:04.42 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
8 |
247 |
|
Gsc Damer |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
4:04.65 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
9 |
225 |
|
Haderslev Damer 1 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
4:07.35 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
10 |
333 |
|
AGF Piger 1 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
4:07.37 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
11 |
520 |
|
Aarhus Swim piger 1 |
Aarhus Swim |
|
|
50m |
4:09.01 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
12 |
510 |
|
H2Odense Piger |
H2Odense |
|
|
50m |
4:09.30 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
13 |
90 |
|
Lyngby Junior Piger 1 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
4:09.57 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
14 |
307 |
|
Delta Devils |
DeltaSwim |
|
|
50m |
4:12.72 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
15 |
168 |
|
Horsens Piger |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
4:16.04 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
16 |
519 |
|
Sigma piger B |
Sigma Swim |
|
|
50m |
4:16.10 |
|
|
|
2003 |
|
|
|
|
|
17 |
270 |
|
Gentofte piger 2 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
4:18.28 |
|
|
|
2004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:34.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|