Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
HILDON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.73 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
London, GBR |
|
19-05-2016 |
|
|
|
59.69 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg Sv |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
24-03-2012 |
|
|
NR |
58.73 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
DEN |
DEN |
London, GBR |
|
19-05-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
537 |
|
Victoria Bierre |
Gladsaxe Svømmeklub |
2000 |
0022AS |
50m |
1:00.68 |
|
|
|
|
|
2 |
392 |
|
Sofie Hansen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2002 |
0202AI |
50m |
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
390 |
|
Sara Sylvest |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:01.74 |
|
|
|
2000 |
0086AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
531 |
|
Sigrid Sepp |
Estonia |
2000 |
|
50m |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
410 |
|
Liva Palmund |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0246AA |
50m |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
293 |
|
Laura Glerup Jensen |
Esbjerg Svømmeklub |
1998 |
9854AV |
50m |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
7 |
271 |
|
Sarah Bro |
Farum Svømmeklub |
1996 |
9686AE |
50m |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
8 |
140 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:03.96 |
|
|
|
|
|
9 |
250 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0342AO |
50m |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
10 |
56 |
|
Julie Stampe |
Sigma Swim Allerød |
2002 |
0276AB |
50m |
1:04.32 |
|
|
|
|
|
11 |
347 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0042AL |
50m |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
12 |
251 |
|
Nina Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2000 |
0072AD |
50m |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
13 |
257 |
|
Mia Rindshøj |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0306AC |
50m |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
14 |
237 |
|
Frederikke Marie Hansen |
Gladsaxe Svømmeklub |
2003 |
0358AH |
50m |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
15 |
85 |
|
Ella Stenholt |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0398AP |
50m |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
16 |
302 |
|
Louise Jensen |
DeltaSwim |
2003 |
0322AZ |
50m |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
17 |
252 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
Gentofte Svømme Klub |
2002 |
0206AG |
50m |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
18 |
240 |
|
Zenia Aarestrup |
Gladsaxe Svømmeklub |
2001 |
0104AS |
50m |
1:05.74 |
|
|
|
|
|
19 |
391 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0178AG |
50m |
1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
259 |
|
Alberte V. Bisgaard |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0336AK |
50m |
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
164 |
|
Sofie Trekær Klausen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0364AD |
50m |
1:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
319 |
|
Marie Christensen |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0272AI |
50m |
1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
322 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
1999 |
9918AC |
50m |
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
122 |
|
Esther Else Grubert |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0374AG |
50m |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
504 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
H2Odense |
2004 |
0496AH |
50m |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
203 |
|
Linnea Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
2004 |
0442AE |
50m |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
366 |
|
Alma Heyn Stage |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2004 |
0462AC |
50m |
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
42 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
29 |
323 |
|
Marlene Reitan |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0326AY |
50m |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
30 |
172 |
|
Zara Wendel |
Holbæk Svømme Klub |
2002 |
0222AW |
50m |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
31 |
248 |
|
Sofie Louise Nimb |
Gentofte Svømme Klub |
2001 |
0174AP |
50m |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
32 |
156 |
|
Jennifer Thorius Bek |
Horsens Svømmeklub |
2000 |
0012AS |
50m |
1:07.36 |
|
|
|
|
|
33 |
150 |
|
Amalie Bach Nielsen |
Horsens Svømmeklub |
1999 |
9942AG |
50m |
1:07.47 |
|
|
|
|
|
34 |
258 |
|
Astrid M. Østergaard |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0412AS |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
35 |
52 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0314AB |
50m |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
36 |
158 |
|
Mille C. Berg |
Horsens Svømmeklub |
2001 |
0102AY |
50m |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
37 |
19 |
|
Matilde Mantzius Mosegård |
Slagelse Svømmeklub |
2003 |
0378AA |
50m |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
38 |
87 |
|
Klara Reeh |
Lyngby Svømmeklub |
1999 |
9934AO |
50m |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
39 |
253 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
1:08.39 |
|
|
|
|
|
40 |
404 |
|
Frederikke Echardt |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0274AG |
50m |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
278 |
|
Karoline K. Larsen |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0484AJ |
50m |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
42 |
209 |
|
Ulrikke Juul Søeborg |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0366AJ |
50m |
1:09.29 |
|
|
|
|
|
43 |
306 |
|
Mie L. Bendtsen |
DeltaSwim |
2002 |
0288AX |
50m |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
44 |
324 |
|
Frida Saks Justesen |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0452AM |
50m |
1:09.65 |
|
|
|
|
|
45 |
48 |
|
Cassandra G. Nygaard |
Sigma Swim Allerød |
2003 |
0398AD |
50m |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
46 |
337 |
|
Anna Toft Petersen |
Aalborg Svømmeklub |
2004 |
0438AI |
50m |
1:09.89 |
|
|
|
|
|
47 |
199 |
|
Freja A. Skov |
Helsingør Svømmeklub |
2000 |
0078AA |
50m |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
48 |
482 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0492AD |
50m |
1:10.18 |
|
|
|
|
|
49 |
475 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
50 |
97 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
51 |
374 |
|
Mathilde Yde Munkebæk |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0386AC |
50m |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
12 |
|
Luna Emilie Olsen |
A6 Slangerup Svømmeklub |
2003 |
0312AC |
50m |
1:10.67 |
|
|
|
|
|
53 |
496 |
|
Laura Marie Dige |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0404AE |
50m |
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
75 |
|
Laura Borre Jacobsen |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.24 |
|
|
|
2004 |
0488AD |
|
55 |
339 |
|
Emma Kutsko Jensen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:11.28 |
|
|
|
2004 |
0458AO |
|
56 |
325 |
|
Clara Skrydstrup |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:11.29 |
|
|
|
2004 |
0488AK |
|
57 |
153 |
|
Caroline Madsen |
Horsens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.18 |
|
|
|
2004 |
0446AQ |
|
58 |
217 |
|
Anna Lind Petersen |
Haslev Svømmeklub |
|
|
50m |
1:13.61 |
|
|
|
2004 |
0488AE |
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:33.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|