Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
174 |
3 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:38.55 |
48 |
4 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:34.64 |
89 |
5 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:35.64 |
506 |
6 |
Julie Segato |
2005 |
0538AJ |
TUNE |
|
25m |
2:47.21 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
529 |
1 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:34.17 |
358 |
2 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
25m |
2:33.24 |
580 |
3 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:31.89 |
51 |
4 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:31.47 |
115 |
5 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.81 |
508 |
6 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:32.99 |
160 |
7 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:34.07 |
304 |
8 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
2:34.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:30.96 |
369 |
2 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
25m |
2:29.20 |
357 |
3 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.97 |
389 |
4 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
25m |
2:26.42 |
211 |
5 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.47 |
367 |
6 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:28.12 |
10 |
7 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
JYLLINGE |
|
25m |
2:30.56 |
544 |
8 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
2:31.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:24.10 |
320 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:20.17 |
40 |
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:18.46 |
460 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
2:12.88 |
326 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
25m |
2:16.82 |
33 |
6 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:19.89 |
343 |
7 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.39 |
79 |
8 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:26.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
237 |
1 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
25m |
2:24.00 |
6 |
2 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
JYLLINGE |
|
25m |
2:20.00 |
188 |
3 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:17.94 |
438 |
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:10.85 |
339 |
5 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:15.32 |
332 |
6 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:19.49 |
333 |
7 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
2:22.20 |
356 |
8 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
SOLRØD |
|
25m |
2:23.88 |
425 |
2 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
2:19.94 |
340 |
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.84 |
259 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
2:08.34 |
344 |
5 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:14.53 |
198 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:19.09 |
200 |
7 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.45 |
26 |
8 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
25m |
2:25.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|