Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (2) |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
|
Heat B (2) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
211 |
1 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:24.96 |
425 |
2 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
2:24.06 |
23 |
3 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
0172AG |
SOLRØD |
|
25m |
2:22.10 |
320 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:21.36 |
332 |
5 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:21.66 |
237 |
6 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
25m |
2:23.87 |
343 |
7 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:24.83 |
171 |
8 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:25.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
2:20.55 |
198 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:18.63 |
340 |
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.55 |
259 |
4 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
HERLEV |
|
25m |
2:13.55 |
460 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
25m |
2:15.51 |
438 |
6 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:18.28 |
344 |
7 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:20.17 |
6 |
8 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
JYLLINGE |
|
25m |
2:20.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:03 |
|