Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
303 |
3 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
25m |
2:34.17 |
492 |
4 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
25m |
2:31.42 |
92 |
5 |
August K Madsen |
2004 |
0481AC |
NAKSKOV |
|
25m |
2:32.31 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:31.39 |
459 |
2 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
25m |
2:28.50 |
375 |
3 |
Lars Reber Knudsen |
2003 |
0365AR |
FARUM |
|
25m |
2:26.23 |
113 |
4 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:25.71 |
271 |
5 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
25m |
2:25.94 |
135 |
6 |
Oliver Gadegaard |
2003 |
0321AR |
KØGE |
|
25m |
2:27.55 |
116 |
7 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:29.59 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
541 |
1 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
25m |
2:25.57 |
5 |
2 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
JYLLINGE |
|
25m |
2:24.05 |
497 |
3 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
0397AN |
SØLLERØD |
|
25m |
2:21.41 |
134 |
4 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
2:19.80 |
305 |
5 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
25m |
2:20.35 |
496 |
6 |
William Kristensen |
2003 |
0319AM |
SØLLERØD |
|
25m |
2:22.19 |
88 |
7 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
25m |
2:25.37 |
372 |
8 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
25m |
2:25.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Carl Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
25m |
2:19.28 |
214 |
2 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:18.67 |
514 |
3 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VI39 |
|
25m |
2:18.39 |
158 |
4 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:17.04 |
299 |
5 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
25m |
2:18.28 |
13 |
6 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:18.44 |
316 |
7 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:18.95 |
403 |
8 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:19.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Mads Lind |
2002 |
0255AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:16.49 |
150 |
2 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:15.68 |
360 |
3 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:15.36 |
338 |
4 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
25m |
2:12.75 |
539 |
5 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
2:13.16 |
477 |
6 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
2:15.40 |
449 |
7 |
Ole Hovmand |
2003 |
0345AH |
SK-SYD |
|
25m |
2:16.38 |
419 |
8 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
25m |
2:16.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:10.86 |
30 |
2 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:07.49 |
432 |
3 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
2:06.56 |
208 |
4 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:01.57 |
470 |
5 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
2:05.19 |
346 |
6 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:06.93 |
230 |
7 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:09.21 |
128 |
8 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
9775AE |
KØGE |
|
25m |
2:12.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
306 |
1 |
Rasmus Langvad |
2000 |
0045AD |
GSK |
|
25m |
2:10.77 |
342 |
2 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.31 |
266 |
3 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
HERLEV |
|
25m |
2:06.45 |
463 |
4 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
2:01.31 |
196 |
5 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.79 |
433 |
6 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
25m |
2:06.84 |
476 |
7 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
2:08.70 |
291 |
8 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
9765AJ |
HELSINGE |
|
25m |
2:12.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:10.35 |
341 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.25 |
313 |
3 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:05.63 |
69 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
ALLERØD |
|
25m |
2:00.45 |
430 |
5 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
25m |
2:03.51 |
31 |
6 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:06.71 |
524 |
7 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:07.53 |
511 |
8 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
2:11.42 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:13 |
|