Startliste for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (8) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 55.10 2015-12-11 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 59.98 2003-12-13 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
507 |
2 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:13.85 |
509 |
3 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:12.88 |
488 |
4 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:12.28 |
160 |
5 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:12.56 |
83 |
6 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:13.27 |
174 |
7 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:15.68 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.78 |
527 |
2 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
KVIK |
|
25m |
1:11.39 |
510 |
3 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:10.82 |
81 |
4 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:10.73 |
540 |
5 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
25m |
1:10.80 |
136 |
6 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
25m |
1:10.98 |
297 |
7 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
1:11.71 |
200 |
8 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:11.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
25m |
1:10.67 |
153 |
2 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:10.22 |
409 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:09.95 |
450 |
4 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
1:09.63 |
209 |
5 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:09.70 |
319 |
6 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.18 |
211 |
7 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.66 |
207 |
8 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:10.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
494 |
1 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:09.04 |
103 |
2 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:08.37 |
210 |
3 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:08.16 |
35 |
4 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:07.67 |
85 |
5 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
1:08.06 |
504 |
6 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
1:08.28 |
359 |
7 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.65 |
84 |
8 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
1:07.44 |
256 |
2 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
1:07.17 |
78 |
3 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.86 |
332 |
4 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.79 |
317 |
5 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.80 |
580 |
6 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:07.11 |
340 |
7 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.44 |
353 |
8 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:07.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
516 |
1 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
1:06.36 |
339 |
2 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
1:04.95 |
257 |
3 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
1:02.39 |
4 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:00.56 |
7 |
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
25m |
1:01.62 |
177 |
6 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:04.37 |
272 |
7 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HERLEV |
|
25m |
1:05.43 |
2 |
8 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
1:06.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
466 |
1 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:05.88 |
572 |
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:04.55 |
336 |
3 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:02.38 |
437 |
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
59.30 |
407 |
5 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:01.55 |
213 |
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:04.01 |
198 |
7 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.38 |
26 |
8 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
25m |
1:06.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
25m |
1:05.80 |
236 |
2 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
25m |
1:04.42 |
278 |
3 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:01.93 |
41 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
57.74 |
532 |
5 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.41 |
434 |
6 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
25m |
1:02.54 |
142 |
7 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:05.13 |
354 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:07 |
|