Startliste for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (9) |
Sponsor: Watery |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
506 |
3 |
Mejse Nielsen |
2008 |
0880AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
487 |
4 |
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
486 |
5 |
Alesia Gabriela Taraboi |
2008 |
0874AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
489 |
1 |
Asanka Tissera |
2010 |
1096AI |
RINGSTED |
|
25m |
|
459 |
2 |
Karoline Hauch |
2009 |
0936AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
|
497 |
3 |
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
501 |
4 |
Silje Wind Damsgaard |
2008 |
0882AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
462 |
5 |
Lidia Beyarslan |
2008 |
0820AR |
ROSKILDE |
|
25m |
|
496 |
6 |
Jasmin Fleur Jørgensen |
2007 |
0770AY |
RINGSTED |
|
25m |
|
492 |
7 |
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
1110AD |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
614 |
1 |
Laura Wester |
2008 |
0894AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
721 |
2 |
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
TRITON B |
|
25m |
|
514 |
3 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
1:06.28 |
509 |
4 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:02.16 |
717 |
5 |
Bettina M. V. Olsen |
2009 |
0912AG |
TRITON B |
|
25m |
1:04.74 |
498 |
6 |
Lærke Neya Jørgensen |
2010 |
1098AI |
RINGSTED |
|
25m |
|
591 |
7 |
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
0776AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
507 |
8 |
Frida Grønnehøj |
2008 |
0826AT |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
609 |
1 |
Filippa Würfel |
2010 |
1026AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:00.63 |
606 |
2 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:00.02 |
516 |
3 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
59.39 |
515 |
4 |
Klara Ina Emilie Johansen |
2007 |
0776AS |
RINGSTED |
|
25m |
57.01 |
531 |
5 |
Agnes Pries Hansen |
2010 |
1084AC |
NAKSKOV |
|
25m |
59.27 |
586 |
6 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
59.46 |
505 |
7 |
Julie Guul |
2008 |
0858AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:00.07 |
707 |
8 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
1:00.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
461 |
1 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
25m |
50.50 |
441 |
2 |
Jasmin Jansuk Rømer |
2007 |
0784AJ |
RØNNE |
|
25m |
49.85 |
431 |
3 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
25m |
47.61 |
422 |
4 |
Leila-Christina Rohde |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
47.09 |
706 |
5 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
47.28 |
440 |
6 |
Sofie Christiansen |
2005 |
0558AV |
RØNNE |
|
25m |
49.82 |
517 |
7 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
49.97 |
815 |
8 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
25m |
51.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
46.59 |
805 |
2 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
45.17 |
410 |
3 |
Antonia Goldberg |
2005 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
43.84 |
557 |
4 |
Olivia Nielsen |
2004 |
0446AT |
NÆSTVED |
|
25m |
41.57 |
468 |
5 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
42.18 |
641 |
6 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
44.07 |
648 |
7 |
Sofie Larsen |
2005 |
0574AZ |
DRAGSHOLM |
|
25m |
45.29 |
524 |
8 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
46.81 |
|
|
Heat 7 (9) (Årg. 2008-2016) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
512 |
1 |
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
1028AC |
RINGSTED |
|
25m |
53.57 |
650 |
2 |
Liva Heitmann Kjærulf |
2009 |
0910AK |
DRAGSHOLM |
|
25m |
51.72 |
434 |
3 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
50.02 |
426 |
4 |
Penny Kennerwall |
2008 |
AK5808 |
RONNEBY SS |
|
25m |
46.67 |
409 |
5 |
Isabell Gantzke |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
49.05 |
460 |
6 |
Eva de Maeyer |
2009 |
0918AB |
ROSKILDE |
|
25m |
50.32 |
415 |
7 |
Laeticia Leesch |
2008 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
53.56 |
708 |
8 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
53.81 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2006-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
703 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
43.50 |
696 |
2 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
41.61 |
639 |
3 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
39.78 |
446 |
4 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
36.76 |
405 |
5 |
Mila Sophie Brade |
2007 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
39.01 |
704 |
6 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
41.57 |
811 |
7 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
41.79 |
417 |
8 |
Greta Löser |
2006 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
44.82 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 1921-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
564 |
1 |
Anna Marott Hansen |
2004 |
0442BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
38.78 |
425 |
2 |
Disa Knutsson |
2002 |
BV7802 |
RONNEBY SS |
|
25m |
37.39 |
680 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
25m |
34.05 |
566 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.75 |
691 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
33.87 |
421 |
6 |
Amelie Ritter |
2003 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
37.31 |
605 |
7 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
37.50 |
653 |
8 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
39.81 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:18 |
|