Program for DM/JDM Skåne/Blekinge 50m 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Pass 4 Söndag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM/JDM 50m Karlshamn 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Väggabadet |
Skånes Simförbund/Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
2XU Island Challenge |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
347 |
|
Gustav Persson |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AJ4500 |
50m |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
2 |
449 |
|
Linus Kahl |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AE1501 |
50m |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
3 |
444 |
|
Emil Hassling |
Landskrona Simsällskap |
2000 |
AC1900 |
50m |
2:20.61 |
|
|
|
|
|
4 |
442 |
|
Julius Ekstrand |
Landskrona Simsällskap |
1998 |
AJ9798 |
50m |
2:21.51 |
|
|
|
|
|
5 |
447 |
|
Lucas Lindblom |
Landskrona Simsällskap |
2000 |
AG8500 |
50m |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
6 |
486 |
|
Anton Andersson |
Malmö Kappsimningsklubb |
1997 |
AI4997 |
50m |
2:28.76 |
|
|
|
|
|
7 |
584 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
50m |
2:31.91 |
|
|
|
|
|
8 |
583 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
50m |
2:32.04 |
|
|
|
|
|
9 |
439 |
|
Jonatan Wede |
Landskrona Simsällskap |
1988 |
AB7388 |
50m |
2:36.94 |
|
|
|
|
|
10 |
495 |
|
Axel Andrén |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AD6301 |
50m |
2:37.47 |
|
|
|
|
|
11 |
367 |
|
Oliver Kock |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AK1903 |
50m |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
12 |
446 |
|
Casper Svärd |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AC0101 |
50m |
2:43.61 |
|
|
|
|
|
13 |
361 |
|
Kalle Edelhamre |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AI3303 |
50m |
2:43.78 |
|
|
|
|
|
14 |
506 |
|
Oskar Lövberg |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AC9903 |
50m |
2:43.82 |
|
|
|
|
|
15 |
357 |
|
Vlad Lupu |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AF8703 |
50m |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
16 |
624 |
|
Anthon Huasson |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AO2304 |
50m |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
17 |
521 |
|
Jakob Strömland |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AO4703 |
50m |
2:45.56 |
|
|
|
|
|
18 |
417 |
|
Marcus Skog |
Klippans Simsällskap |
1996 |
AG1596 |
50m |
2:46.74 |
|
|
|
|
|
19 |
403 |
|
Hannes Wrenne |
Karlskrona Simsällskap |
2004 |
AC4304 |
50m |
2:47.42 |
|
|
|
|
|
20 |
541 |
|
Noah Malmgren |
S 71 |
2004 |
AB2704 |
50m |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
21 |
586 |
|
Aron Persson |
Ystads Simsällskap |
2004 |
AM4504 |
50m |
2:48.53 |
|
|
|
|
|
22 |
473 |
|
Nils Wergeland |
Simklubben Lödde |
2002 |
AE4902 |
50m |
2:49.60 |
|
|
|
|
|
23 |
425 |
|
Ahmed Sadoon |
Kristianstads SLS |
2002 |
AH2902 |
50m |
2:50.36 |
|
|
|
|
|
24 |
337 |
|
Malte Laurén |
Simklubben Hajen |
2004 |
AE1704 |
50m |
2:50.42 |
|
|
|
|
|
25 |
416 |
|
Niels Kwant |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AI6103 |
50m |
2:51.03 |
|
|
|
|
|
26 |
605 |
|
Max Ringström |
Föreningen Trelleborg Sim |
2004 |
AA8304 |
50m |
2:51.09 |
|
|
|
|
|
27 |
578 |
|
Stefan Bondzic-Rasic |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2005 |
AL2105 |
50m |
2:52.27 |
|
|
|
|
|
28 |
394 |
|
Isak Axelsson |
Karlskrona Simsällskap |
2002 |
AD6502 |
50m |
2:54.79 |
|
|
|
|
|
29 |
560 |
|
Erik Komstedt |
Simklubben Sydsim |
2005 |
AE5505 |
50m |
3:11.44 |
|
|
|
|
|
30 |
625 |
|
Vincent Hua |
Ringsjö Simklubb |
2004 |
AS2704 |
25m |
2:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-30 16:15:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Skånes Simförbund |
|
|
|
|