Startliste for Triton Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Triton Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
06 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:49 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
Mathilde Lund |
2004 |
0444BC |
SOLRØD |
|
50m |
|
53 |
4 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
50m |
|
142 |
5 |
Vica Lucie Axen |
2008 |
0808AC |
KØGE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
Augusta Anemone Friis |
2006 |
0628AW |
ROSKILDE |
|
50m |
|
279 |
3 |
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
0936AG |
SØLLERØD |
|
50m |
|
64 |
4 |
Julia Vincentz |
2007 |
0778AU |
ROSKILDE |
|
50m |
|
31 |
5 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
50m |
|
62 |
6 |
Johanne Lund Bro |
2007 |
0772AO |
ROSKILDE |
|
50m |
|
268 |
7 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Mia Halskov |
2009 |
0916AC |
SØLLERØD |
|
50m |
|
284 |
2 |
Emma Brøndum |
2007 |
0716AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:45.49 |
296 |
3 |
Pauline Munk-Hansen |
2008 |
0892AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:35.19 |
282 |
4 |
Caroline Terney |
2007 |
0728AM |
SØLLERØD |
|
50m |
3:31.61 |
288 |
5 |
Katrine Bruhn Aaby |
2007 |
0756AF |
SØLLERØD |
|
50m |
3:33.18 |
290 |
6 |
Laura Krogsgaard |
2007 |
0756AP |
SØLLERØD |
|
50m |
3:41.71 |
57 |
7 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
50m |
3:55.00 |
285 |
8 |
Emma Nørskov |
2009 |
0956AC |
SØLLERØD |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
50m |
3:25.47 |
294 |
2 |
Molly Borchorst |
2007 |
0788AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:16.31 |
22 |
3 |
Emma Spang |
2006 |
0648AQ |
SOLRØD |
|
50m |
3:13.79 |
138 |
4 |
Anna Steen Petersen |
2007 |
0706AH |
KØGE |
|
50m |
3:08.48 |
292 |
5 |
Mathilde Kristensen |
2007 |
0744AG |
SØLLERØD |
|
50m |
3:12.89 |
71 |
6 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
50m |
3:14.69 |
286 |
7 |
Helene Heegaard |
2007 |
0794AN |
SØLLERØD |
|
50m |
3:22.73 |
310 |
8 |
Selma Skipper |
2004 |
0452AS |
VIBORG |
|
50m |
3:28.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
50m |
3:05.83 |
118 |
2 |
Maya Baltser |
2004 |
0426AP |
NAKSKOV |
|
50m |
3:04.72 |
85 |
3 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
50m |
3:03.00 |
269 |
4 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
50m |
3:00.14 |
116 |
5 |
Astrid Pries Hansen |
2007 |
0716AC |
NAKSKOV |
|
50m |
3:01.17 |
157 |
6 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
50m |
3:03.12 |
241 |
7 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
50m |
3:05.74 |
135 |
8 |
Mathilde Pedersen |
2007 |
0796AO |
KØGE |
|
50m |
3:08.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:56.89 |
216 |
2 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
50m |
2:52.63 |
99 |
3 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
2:50.75 |
261 |
4 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
50m |
2:46.86 |
23 |
5 |
Lærke Samsø Svenningsen |
2002 |
0206AW |
SOLRØD |
|
50m |
2:48.59 |
40 |
6 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:50.77 |
112 |
7 |
Line Høj |
2004 |
0444AM |
NAKSKOV |
|
50m |
2:53.50 |
210 |
8 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
50m |
2:58.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
50m |
2:46.19 |
155 |
2 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
50m |
2:44.22 |
46 |
3 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
50m |
2:42.99 |
25 |
4 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
50m |
2:41.65 |
200 |
5 |
Ida Kjølby |
2003 |
0398BB |
SK-SYD |
|
50m |
2:41.66 |
194 |
6 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:43.78 |
15 |
7 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
50m |
2:45.96 |
7 |
8 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
50m |
2:46.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
50m |
2:38.14 |
173 |
2 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:36.57 |
162 |
3 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
50m |
2:36.28 |
123 |
4 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
2:25.61 |
93 |
5 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
50m |
2:31.61 |
205 |
6 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
50m |
2:36.36 |
127 |
7 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
2:37.95 |
171 |
8 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:39.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:49 |
|