Program för SUM-SIM Regionfinal Östsvenska 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 9 november 2019 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Östsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Jönköping Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
1 |
|
Gustav Franzén |
2004 |
KALMAR SS |
2:46.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
2 |
|
Hugo Hermansson |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:42.75 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
3 |
|
Victor Löndal |
2003 |
MARKARYD |
2:34.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Otto Axelsson |
2003 |
MARKARYD |
2:33.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
288 |
5 |
|
Stefanos Gavriliidis |
2003 |
VÄSTERVIK |
2:33.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
6 |
|
Marcus Manninen |
2004 |
MOTALA SS |
2:34.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
310 |
7 |
|
Linus Kling |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:44.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
8 |
|
David Liu |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:47.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
1 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:30.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
2 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
OSKARSHAMN |
2:29.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
3 |
|
Nikola Petrovic |
2004 |
NKK |
2:24.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
4 |
|
Anton Bäckman |
2003 |
VÄRNAMO SS |
2:24.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
5 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
2:24.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
6 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:25.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
226 |
7 |
|
Sergej Basov |
2003 |
NKK |
2:29.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
8 |
|
Ville Seppälä |
2004 |
SMÅLANDSST |
2:30.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
1 |
|
Alvin Eriksson |
2003 |
VÄXJÖ SS |
2:22.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
2 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:20.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:15.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
4 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:14.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Job Sanders |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:14.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:16.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
7 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:21.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
8 |
|
Philip Löfbom |
2003 |
NKK |
2:23.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-08 20:32:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|