Program för Arena Helsinki Swim Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
huhti 1, 2019 to huhti 2, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
494 |
|
Michelle Coleman |
Spårvägen Simförening |
1993 |
AM2493 |
50m |
53.21 |
|
|
|
|
|
2 |
506 |
|
Mimosa Jallow |
Finland |
1994 |
94A395 |
50m |
55.56 |
|
|
|
|
|
3 |
488 |
|
Ieva Maluka |
BJSS Ridzene DSN |
2003 |
|
50m |
55.94 |
|
|
|
|
|
|
4 |
1 |
|
Hanna Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
1999 |
AD2499 |
50m |
56.40 |
|
|
|
|
|
5 |
484 |
|
Kimberly Buys |
Flanders |
1989 |
|
50m |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
515 |
|
Nea-amanda Heinola |
Finland |
2000 |
00A310 |
50m |
56.87 |
|
|
|
|
|
7 |
524 |
|
Kaisla Kollanus |
Helsingfors Simsällskap |
1993 |
93A027 |
50m |
57.13 |
|
|
|
|
|
8 |
516 |
|
Ida Konkka |
Finland |
2000 |
00A573 |
50m |
57.69 |
|
|
|
|
|
9 |
18 |
|
Margaret Markvardt |
ESTONIA |
2000 |
|
50m |
57.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
840 |
|
Tessa Nurminen |
Eura Swimming Team |
1994 |
94A428 |
50m |
57.94 |
|
|
|
|
|
11 |
786 |
|
Sini Silvennoinen |
Finland |
2002 |
02A080 |
50m |
58.03 |
|
|
|
|
|
12 |
772 |
|
Olivia Weuro |
Raision Urheilijat |
2002 |
02A822 |
50m |
58.04 |
|
|
|
|
|
13 |
919 |
|
Hilla Kortetjärvi |
Aboa Watersports |
1996 |
96A676 |
50m |
58.30 |
|
|
|
|
|
14 |
1095 |
|
Ronja Riihinen |
Cetus Espoo |
2000 |
00A801 |
50m |
58.57 |
|
|
|
|
|
15 |
16 |
|
Annika Vainikk |
Pärnu Spordikool |
2000 |
|
50m |
58.60 |
|
|
|
|
|
|
16 |
703 |
|
Veera Venäläinen |
Joensuun Uimaseura |
1995 |
95A717 |
50m |
58.67 |
|
|
|
|
|
17 |
1089 |
|
Peppi Siirtola |
Finland |
2002 |
02A144 |
50m |
58.82 |
|
|
|
|
|
18 |
1041 |
|
Reetta Kanervo |
Oulun Uinti 1906 |
1999 |
99A565 |
50m |
58.92 |
|
|
|
|
|
19 |
770 |
|
Anniina Kallio |
Raision Urheilijat |
2002 |
02A207 |
50m |
59.16 |
|
|
|
|
|
20 |
1080 |
|
Sini Koivu |
Cetus Espoo |
1999 |
99A482 |
50m |
59.35 |
|
|
|
|
|
21 |
1118 |
|
Laura Kellberg |
Cetus Espoo |
2003 |
03A441 |
50m |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
22 |
872 |
|
Nina Haltia |
VANDERS |
1999 |
99A009 |
50m |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
23 |
907 |
|
Jenni Moisio |
Finland |
2002 |
02A607 |
50m |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
24 |
7 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
1:00.26 |
|
|
|
|
|
25 |
1128 |
|
Dina Sadojevic Jelacik |
Cetus Espoo |
2004 |
04A482 |
50m |
1:00.32 |
|
|
|
|
|
26 |
792 |
|
Minka Halava |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2001 |
01A844 |
50m |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
1078 |
|
Lyydia Kalenius |
Cetus Espoo |
2000 |
00A252 |
50m |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
28 |
586 |
|
Vilma Leppähaara |
Nummelan Kisaajat |
2005 |
05A009 |
50m |
1:01.08 |
|
|
|
|
|
29 |
794 |
|
Daniela Degenhardt |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2003 |
03A442 |
50m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
791 |
|
Oona Laakso |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
50m |
1:01.21 |
|
|
|
2002 |
02A301 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
849 |
|
Heini Hammar |
Uinti Tampere |
1999 |
99A148 |
50m |
1:01.23 |
|
|
|
|
|
32 |
754 |
|
Petra Kivi |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2003 |
03A153 |
50m |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
579 |
|
Vera Vartiainen |
Järvenpään Uintiklubi |
2002 |
02A772 |
50m |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
34 |
815 |
|
Moona Korpikoski |
Nokian Pyry |
2005 |
05A140 |
50m |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
35 |
1124 |
|
Tuuli Pippuri |
Cetus Espoo |
2005 |
05A146 |
50m |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
36 |
616 |
|
Karla Tiainen |
Simmis Wanda |
2005 |
05A246 |
50m |
1:01.33 |
|
|
|
|
|
37 |
1044 |
|
Minja Lukkari |
Oulun Uinti 1906 |
2003 |
03A364 |
50m |
1:01.34 |
|
|
|
|
|
38 |
1115 |
|
Kira Lindroos |
Cetus Espoo |
2005 |
05A028 |
50m |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
39 |
603 |
|
Pinja Peippo |
Simmis Wanda |
1999 |
99A544 |
50m |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
40 |
575 |
|
Peppi Vesalainen |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04B162 |
50m |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
41 |
822 |
|
Mari Ääri |
Aurajoen Uinti |
1980 |
80A096 |
50m |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
42 |
761 |
|
Heta Känkänen |
Porin Uimaseura |
2001 |
01A001 |
50m |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
43 |
862 |
|
Emma Von Dickoff |
Uinti Tampere |
2002 |
02A117 |
50m |
1:01.72 |
|
|
|
|
|
44 |
483 |
|
Brita Rannamets |
Ujumise Spordiklubi |
2004 |
|
50m |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
45 |
804 |
|
Fiona Laakso |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2005 |
05A262 |
50m |
1:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
556 |
|
Aamu Änkilä |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04A071 |
50m |
1:01.88 |
|
|
|
|
|
47 |
920 |
|
Emilie Pärnänen |
Finland |
2002 |
02A541 |
50m |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
48 |
592 |
|
Annukka Pihkamäki |
Riihimäen Uimaseura |
2004 |
04A161 |
50m |
1:01.99 |
|
|
|
|
|
49 |
819 |
|
Helmi Heinonen |
Aurajoen Uinti |
2002 |
02A204 |
50m |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
50 |
771 |
|
Vilma Iisalo |
Raision Urheilijat |
2001 |
01A560 |
50m |
1:02.07 |
|
|
|
|
|
51 |
1040 |
|
Iida-maria Rantanen |
Oulun Uinti 1906 |
1998 |
98A373 |
50m |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
52 |
797 |
|
Aino Rantala |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2004 |
04A204 |
50m |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
923 |
|
Sole Piirainen |
Swimming Club Vuokatti |
|
|
50m |
1:02.31 |
|
|
|
2002 |
02A509 |
|
|
|
|
54 |
766 |
|
Heta Koivuluoma |
Porin Uimaseura |
1999 |
99A532 |
50m |
1:02.33 |
|
|
|
|
|
55 |
738 |
|
Viivi Merisalo |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02A419 |
50m |
1:02.46 |
|
|
|
|
|
56 |
559 |
|
Janna Appelberg |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A954 |
50m |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
57 |
709 |
|
Melinda Moilanen |
Joensuun Uimaseura |
2000 |
00B066 |
50m |
1:02.57 |
|
|
|
|
|
58 |
543 |
|
Anni Hirvo |
Helsingfors Simsällskap |
2001 |
01A485 |
50m |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
59 |
610 |
|
Elina Ryynänen |
Simmis Wanda |
2005 |
05A067 |
50m |
1:02.63 |
|
|
|
|
|
60 |
541 |
|
Venla Salminen |
Helsingfors Simsällskap |
2002 |
02A046 |
50m |
1:02.81 |
|
|
|
|
|
61 |
617 |
|
Aliina Karvonen |
Simmis Wanda |
2004 |
04A587 |
50m |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
62 |
914 |
|
Saana Yritys |
Uinti Hyvinkää |
2003 |
03A035 |
50m |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
63 |
569 |
|
Veera Korsoff |
Helsingfors Simsällskap |
2005 |
05A348 |
50m |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
64 |
563 |
|
Greta Beszteri |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04A257 |
50m |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
65 |
1088 |
|
Cia Wacklin |
Cetus Espoo |
2001 |
01A425 |
50m |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
66 |
1111 |
|
Jutta Jauhiainen |
Cetus Espoo |
2004 |
04A066 |
50m |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
67 |
701 |
|
Kiia Kärkkäinen |
Heinolan Isku |
2003 |
03A235 |
50m |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
68 |
829 |
|
Kerttu Taponen |
Aurajoen Uinti |
2005 |
05A538 |
50m |
1:03.16 |
|
|
|
|
|
69 |
897 |
|
Alina Katajisto |
Nurmijärven Uinti |
1998 |
98B083 |
50m |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
70 |
466 |
|
Marie Toompuu |
Kalevi Ujumiskool |
2004 |
|
50m |
1:03.40 |
|
|
|
|
|
71 |
1123 |
|
Milla-lotta Tapanainen |
Cetus Espoo |
2003 |
03A610 |
50m |
1:03.45 |
|
|
|
|
|
72 |
878 |
|
Milla Nikkanen |
VANDERS |
2002 |
02A124 |
50m |
1:03.55 |
|
|
|
|
|
73 |
749 |
|
Henna Känsäkangas |
Kokkolan Uimaseura |
2004 |
04A431 |
50m |
1:03.56 |
|
|
|
|
|
74 |
895 |
|
Salma Mäntynen |
Uimaseura Aquila |
2005 |
05A445 |
50m |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
75 |
1161 |
|
Marilla Parhiala |
Helsingfors Simsällskap |
2000 |
00B046 |
50m |
1:03.63 |
|
|
|
|
|
76 |
824 |
|
Matilda Laitinen |
Aurajoen Uinti |
2004 |
04A243 |
50m |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
77 |
867 |
|
Armi Auvinen |
Uinti Tampere |
2000 |
00A811 |
50m |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
78 |
584 |
|
Juulia Käräjämies |
Nummelan Kisaajat |
2003 |
03A037 |
50m |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
79 |
748 |
|
Tessa Tattari |
Kokkolan Uimaseura |
2004 |
04A374 |
50m |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
80 |
550 |
|
Milla Hyttinen |
Helsingfors Simsällskap |
2003 |
03A149 |
50m |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
81 |
793 |
|
Siiri Konkka |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2004 |
04A103 |
50m |
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
572 |
|
Louna Kasvio |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A151 |
50m |
1:04.27 |
|
|
|
|
|
83 |
573 |
|
Janina Granberg |
Helsingfors Simsällskap |
2006 |
06A403 |
50m |
1:04.29 |
|
|
|
|
|
84 |
627 |
|
Meea Juntunen |
Tuusulan Uimaseura |
2005 |
05A451 |
50m |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
85 |
893 |
|
Nessa Järvinen |
Uimaseura Aquila |
2004 |
04A159 |
50m |
1:04.48 |
|
|
|
|
|
86 |
1114 |
|
Saga Kovanen |
Cetus Espoo |
2004 |
04A113 |
50m |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
87 |
724 |
|
Ida Mäki-Hokkonen |
Lappeenrannan Uimarit |
2004 |
04A394 |
50m |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
88 |
15 |
|
Laurika Lint |
Audenetse Spordiklubi |
2002 |
|
25m |
56.61 |
|
|
|
|
|
|
89 |
517 |
|
Vilma Oura |
Finland |
2001 |
01A310 |
25m |
57.19 |
|
|
|
|
|
90 |
859 |
|
Aino Jussila |
Uinti Tampere |
2000 |
00A485 |
25m |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
91 |
548 |
|
Kiira Mauranen |
Helsingfors Simsällskap |
1999 |
99B133 |
25m |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
92 |
602 |
|
Olivia Hellsten |
Simmis Wanda |
2000 |
00A064 |
25m |
1:00.66 |
|
|
|
|
|
93 |
532 |
|
Sanni Alamattila |
Helsingfors Simsällskap |
1999 |
99A230 |
25m |
1:00.86 |
|
|
|
|
|
94 |
528 |
|
Henrika Parviainen |
Helsingfors Simsällskap |
1997 |
97A553 |
25m |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
95 |
1135 |
|
Inka Vahtola |
Cetus Espoo |
2005 |
05A401 |
25m |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
96 |
560 |
|
Wilma Långström |
Helsingfors Simsällskap |
2004 |
04A170 |
25m |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
97 |
759 |
|
Pirita Hautala |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2004 |
04B022 |
25m |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
736 |
|
Peppi Palokangas |
Swimming Jyväskylä |
2002 |
02A100 |
25m |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
99 |
805 |
|
Ellen Kaituri |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2006 |
06A086 |
25m |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
711 |
|
Miia Hurskainen |
Kuopion Uimaseura |
|
|
25m |
1:02.28 |
|
|
|
1992 |
92A228 |
|
101 |
1094 |
|
Anni Savolainen |
Cetus Espoo |
|
|
25m |
1:02.32 |
|
|
|
2002 |
02A184 |
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-29 01.57.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|