Program för Sundsvall Sim 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 - Lördag FM
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Ahlavent i Norrland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
1:54.00 |
|
Ryan Lochte |
1984 |
USA |
USA |
Shanghai (CHN) |
|
2011-07-28 |
|
|
SR |
1:58.02 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
SK Neptun |
SWE |
Barcelona, ESP |
|
2013-07-31 |
|
|
SJR |
2:01.84 |
|
Petter Fredriksson |
1997 |
SK Hajen |
SWE |
London, GBR |
|
2016-05-17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
3 |
|
Tim Danielsson |
2008 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
4 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
NJURUNDA |
3:40.91 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
5 |
|
Theodore Brändström |
2009 |
UMEÅ SS |
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
1 |
|
Simon Ryd |
2005 |
SUNDSVALL |
3:22.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
2 |
|
Erik Andersson |
2006 |
LULEÅ SS |
3:12.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
3 |
|
Erik Palm |
2005 |
HÖGAKUSTEN |
3:02.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
BOLLNÄS SS |
2:53.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
NJURUNDA |
2:57.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
6 |
|
Albin Svärd |
2007 |
SK ÄGIR |
3:09.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
7 |
|
Samuel Henze |
2008 |
UMEÅ SS |
3:21.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
8 |
|
Axel Lindberg |
2006 |
UMEÅ SS |
3:24.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
1 |
|
Jakob Nyström |
2003 |
UMEÅ SS |
2:35.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
SUNDSVALL |
2:25.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
|
Joel Berglund |
2002 |
SUNDSVALL |
2:15.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Joel Westerlind |
1996 |
HÄRNÖSAND |
2:09.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
5 |
|
Petter Norén Vosveld |
1999 |
HÄRNÖSAND |
2:12.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
BOLLNÄS SS |
2:22.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
2:25.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
8 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
HÄRNÖSAND |
2:50.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-25 09:06:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|