Startliste for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 116
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 116, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (12) |
Sponsor: KMD Ironman |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
161 |
3 |
Elias Lindeberg |
2008 |
AC5908 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
154 |
4 |
Pelle Erdös |
2005 |
AI5305 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
146 |
5 |
Sebastian Björk |
2007 |
AA5907 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
152 |
2 |
Tim Edelberg |
2007 |
AB1507 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:47.70 |
370 |
3 |
Johan Klitten |
2006 |
0667AL |
HILLERØD |
|
50m |
1:38.49 |
162 |
4 |
Albin Lundkvist |
2006 |
AK4106 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:37.92 |
433 |
5 |
Laurits Højgaard Allin |
2006 |
0659AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:38.34 |
316 |
6 |
Noah El-Nagdy |
2007 |
0707AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:42.64 |
37 |
7 |
Victor Enemark Cruse |
2004 |
0425AN |
FR.SUND |
|
50m |
2:04.36 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
439 |
1 |
Peter Mortensen |
2005 |
0501AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:34.46 |
524 |
2 |
Peter Damsø |
2007 |
0761AF |
VEST |
|
25m |
1:34.27 |
104 |
3 |
Ozzy Melin |
2006 |
AJ3106 |
KSLS |
|
50m |
1:33.18 |
436 |
4 |
Marcus Munk |
2007 |
0757AB |
HELSINGØR |
|
50m |
1:32.75 |
528 |
5 |
Sofus Emil L. Bøgevig |
2007 |
0799AJ |
VEST |
|
25m |
1:32.77 |
268 |
6 |
Alexander Hartvigsen |
2006 |
0661AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:33.67 |
42 |
7 |
Jonathan Kristensen |
2006 |
0693AL |
FR.SUND |
|
50m |
1:34.40 |
115 |
8 |
Oscar Tram |
2004 |
AE4704 |
KSLS |
|
50m |
1:34.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
0967AA |
FR.SUND |
|
25m |
1:31.20 |
102 |
2 |
Malte Ljunggren |
2006 |
AJ1106 |
KSLS |
|
50m |
1:29.73 |
308 |
3 |
Mikkel Retbøll-Bauer |
2006 |
0637AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:28.67 |
431 |
4 |
Jonas Holm Clausen |
2006 |
0603AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:27.78 |
428 |
5 |
Andreas Bendtsen |
2007 |
0703AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:28.43 |
114 |
6 |
Linus Svensson |
2005 |
AN8905 |
KSLS |
|
50m |
1:29.32 |
95 |
7 |
Felix Jönsson |
2004 |
AV2304 |
KSLS |
|
50m |
1:30.24 |
90 |
8 |
Gabriel Ekelund |
2006 |
AI7906 |
KSLS |
|
50m |
1:31.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Sebastian Roesen Larsen |
2006 |
0669AF |
HILLERØD |
|
25m |
1:25.34 |
63 |
2 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
25m |
1:23.68 |
572 |
3 |
Mathias Bidsted Hansen |
2006 |
0673AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:23.40 |
429 |
4 |
Asger Hvilsom |
2007 |
0799AA |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.85 |
571 |
5 |
Viktor Bernstein |
2006 |
0639AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:23.37 |
555 |
6 |
Villads Lund Larsen |
2004 |
0441AK |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:23.46 |
369 |
7 |
Elias Jensen |
2006 |
0691AN |
HILLERØD |
|
50m |
1:24.11 |
611 |
8 |
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
351 |
1 |
Tristan Jensen |
2006 |
0611AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.28 |
289 |
2 |
Alexander Nørby |
2006 |
0617AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:21.92 |
515 |
3 |
Hugo Haakansson |
2006 |
0609AA |
VEST |
|
25m |
1:21.80 |
481 |
4 |
Alexander Asmussen |
2004 |
0417AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.49 |
283 |
5 |
Max Bendixen |
2007 |
0745AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:21.63 |
493 |
6 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.82 |
281 |
7 |
Mathias Hemmingsen |
2007 |
0731AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.12 |
341 |
8 |
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
0623AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:22.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
525 |
1 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
0651AH |
VEST |
|
25m |
1:20.61 |
517 |
2 |
Erik Rasmussen |
2006 |
0695AD |
VEST |
|
25m |
1:20.07 |
170 |
3 |
Axel Wergeland |
2006 |
AC5506 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:19.85 |
75 |
4 |
Sofus Norby Larsson |
2004 |
0431AR |
HERLEV |
|
50m |
1:18.83 |
287 |
5 |
Sander F. Høyrup Johnsen |
2007 |
0761AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.96 |
336 |
6 |
Lukas Holger Pihl Holst |
2004 |
0443AS |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.00 |
50 |
7 |
Bertram Olesen |
2005 |
0509AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:20.60 |
519 |
8 |
Josef Shukri |
2006 |
0653AD |
VEST |
|
25m |
1:21.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.48 |
346 |
2 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
0679AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.94 |
255 |
3 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.01 |
256 |
4 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:16.20 |
307 |
5 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:16.21 |
166 |
6 |
Aron Paulsson |
2006 |
AB3306 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:17.60 |
107 |
7 |
Jacob Olsson |
2006 |
AE8506 |
KSLS |
|
50m |
1:18.08 |
434 |
8 |
Linus Heinrichsen |
2006 |
0693AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.17 |
132 |
2 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
25m |
1:13.68 |
138 |
3 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
50m |
1:13.51 |
241 |
4 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.23 |
335 |
5 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.45 |
223 |
6 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
50m |
1:13.55 |
564 |
7 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
0445AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:13.93 |
344 |
8 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
0641AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
575 |
1 |
Anton Rytter Bech |
2005 |
0515AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:12.98 |
340 |
2 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
0689AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.25 |
62 |
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
1:11.77 |
225 |
4 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
0505AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.12 |
271 |
5 |
Andreas Hammer Dohn |
2006 |
0659AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.43 |
510 |
6 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
0625AB |
VEST |
|
25m |
1:11.93 |
397 |
7 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.65 |
178 |
8 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:13.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
1 |
Illia Bulba |
2005 |
0583AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:09.05 |
402 |
2 |
Eigil Sigfusson |
2004 |
0421AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:08.67 |
313 |
3 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:08.32 |
201 |
4 |
Emil Witzner Hansen |
2004 |
0475AD |
LAKSEN |
|
25m |
1:07.60 |
245 |
5 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.28 |
224 |
6 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:08.60 |
243 |
7 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:08.97 |
58 |
8 |
Lau Lykke Wennicke |
2004 |
0403AF |
FR.SUND |
|
25m |
1:10.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
565 |
1 |
Oskar Bondo Siegumfeldt |
2004 |
0417AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:06.93 |
173 |
2 |
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:05.23 |
237 |
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.59 |
135 |
4 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
50m |
1:02.41 |
408 |
5 |
Valdemar Menck Nielsen |
2005 |
0577AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:02.83 |
134 |
6 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
50m |
1:05.21 |
128 |
7 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
25m |
1:05.29 |
368 |
8 |
Thor Majvig Mogensen |
2004 |
0419AF |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.47 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|