Startliste for Kronborg Open 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 114
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Espergærde Apotek |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
Eleonora Sjögren |
2006 |
AW9206 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
586 |
4 |
Mathilde Fogelberg Handberg |
2005 |
0504BC |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
156 |
5 |
Vilma Gillerfors |
2006 |
BB2206 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
487 |
1 |
Andrea Frederiksen |
2008 |
0814AF |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:00.78 |
158 |
2 |
Julia Keldebäk |
2005 |
BG2405 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:57.51 |
53 |
3 |
Liv Emilie Ryberg |
2007 |
0738AQ |
FR.SUND |
|
25m |
1:54.81 |
167 |
4 |
Tyra Sivtoft |
2006 |
AF0406 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:52.22 |
496 |
5 |
Helena Lendal |
2006 |
0624AR |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:54.80 |
229 |
6 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SLAGELSE |
|
25m |
1:55.77 |
486 |
7 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:57.86 |
172 |
8 |
Anna Witzell |
2007 |
AD1607 |
SK LÖDDE |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
1:48.53 |
516 |
2 |
Ila Murphy |
2007 |
0748AJ |
VEST |
|
25m |
1:47.17 |
561 |
3 |
Mikkeline Timmerman |
2005 |
0576AR |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:45.54 |
427 |
4 |
Anna Bay-Jensen |
2006 |
0618AR |
HELSINGØR |
|
50m |
1:44.26 |
297 |
5 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
0618AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:44.43 |
582 |
6 |
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
0788AF |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:46.72 |
303 |
7 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:47.51 |
581 |
8 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
0814AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:50.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
480 |
1 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:42.21 |
274 |
2 |
Ingrid Due Nygaard |
2007 |
0786AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:41.72 |
345 |
3 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.28 |
440 |
4 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:39.79 |
277 |
5 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:39.85 |
352 |
6 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:41.49 |
495 |
7 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:41.80 |
526 |
8 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
1:43.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:39.27 |
227 |
2 |
Emma Jørgensen |
2005 |
0592AY |
SLAGELSE |
|
25m |
1:38.57 |
116 |
3 |
Isabella Wahlund |
2006 |
AT9406 |
KSLS |
|
50m |
1:37.36 |
284 |
4 |
Nikoline E. Larsen |
2007 |
0712AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:36.93 |
339 |
5 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:37.17 |
76 |
6 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
0642AK |
HERLEV |
|
25m |
1:37.92 |
93 |
7 |
Novalie Gulin |
2006 |
AS9806 |
KSLS |
|
50m |
1:39.21 |
560 |
8 |
Sofie Lind |
2006 |
0668AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:39.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Ellie Petersson |
2005 |
BF1405 |
KSLS |
|
50m |
1:35.97 |
231 |
2 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SLAGELSE |
|
25m |
1:35.28 |
79 |
3 |
Sofija Rønne |
2006 |
0688AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:34.75 |
280 |
4 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:33.94 |
143 |
5 |
Emilia Berg |
2005 |
AJ2605 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:34.36 |
533 |
6 |
Laika Usinger |
2006 |
0636AV |
VEST |
|
25m |
1:35.08 |
226 |
7 |
Frida Lauridsen |
2005 |
0514AO |
SLAGELSE |
|
25m |
1:35.74 |
88 |
8 |
Ana Corluka |
2006 |
AS5806 |
KSLS |
|
50m |
1:36.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Astrid Hjuler Britze |
2006 |
0684AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.53 |
425 |
2 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
50m |
1:33.35 |
288 |
3 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:32.51 |
60 |
4 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:31.22 |
330 |
5 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.15 |
306 |
6 |
Isabella El-Nagdy |
2005 |
0526AY |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.01 |
302 |
7 |
Emilie Dommer |
2007 |
0706AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:33.46 |
353 |
8 |
Olivia Franck |
2005 |
0548AS |
HILLERØD |
|
25m |
1:33.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
442 |
1 |
Ulrikke Skjøth-Rasmussen |
2007 |
0704AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:30.74 |
235 |
2 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.76 |
376 |
3 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
50m |
1:29.51 |
73 |
4 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
1:28.96 |
249 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.22 |
103 |
6 |
Vicky Luc |
2007 |
AJ6607 |
KSLS |
|
50m |
1:29.73 |
342 |
7 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:30.48 |
584 |
8 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
0832AA |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:30.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
50m |
1:28.47 |
426 |
2 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:27.94 |
562 |
3 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:27.34 |
343 |
4 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.51 |
111 |
5 |
Elly Petersson |
2005 |
AU5805 |
KSLS |
|
50m |
1:26.16 |
177 |
6 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:27.72 |
490 |
7 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:28.00 |
27 |
8 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
1:28.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Alice Gulin |
2006 |
AT3206 |
KSLS |
|
50m |
1:25.23 |
253 |
2 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:23.80 |
379 |
3 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:22.89 |
206 |
4 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
SLANGERUP |
|
50m |
1:19.52 |
401 |
5 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.23 |
285 |
6 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.32 |
522 |
7 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
25m |
1:24.41 |
350 |
8 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:25.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
539 |
1 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
1:19.13 |
77 |
2 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:16.81 |
282 |
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.96 |
100 |
4 |
Olivia Klint Ipsa |
2005 |
AK0205 |
KSLS |
|
50m |
1:13.30 |
250 |
5 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.70 |
398 |
6 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.36 |
207 |
7 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
50m |
1:18.45 |
538 |
8 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
1:19.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|