Program för Bergen Swim Festival, AdO Arena
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 4, Prelims Saturday 9:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start list |
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Organizer: |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Backstroke Women
|
Heat 1 (16) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
OBOS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
58.00 |
|
Kathleen S Baker |
1997 |
United States |
USA |
Irvine |
USA |
28.07.2018 |
|
|
BSF |
59.36 |
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Danmark |
Dan |
Bergen |
|
30.05.2015 |
|
|
NOR |
1:01.33 |
|
|
1988 |
Asker SK |
NOR |
Budapest |
HUN |
11.08.2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
0 |
|
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
Ullensaker |
1:10.79 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Siri Therese Dannemark |
2000 |
Ås IL |
1:10.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
482 |
2 |
|
Finley Quinn |
2000 |
Sandefjord |
1:10.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
|
Kristina Ingvaldsen Karlsen |
2004 |
SK Speed |
1:09.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Eirill Straum |
2001 |
Trondhjems |
1:09.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
5 |
|
Samantha Pepevnik |
2005 |
Poseidon |
1:09.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
6 |
|
Caroline Greaker Sollie |
2004 |
Ås IL |
1:09.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
657 |
7 |
|
Helene Osnes Vestre |
2003 |
Haugesund |
1:10.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
8 |
|
Mina Klavenes Mauseth |
2005 |
Kongsten |
1:10.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
838 |
9 |
|
Sofie Bestvold |
2003 |
Bodø SK |
1:10.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Backstroke Women |
Heat 2 (16) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
0 |
|
Ella Magnussen |
2003 |
Asker SK |
1:09.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
1 |
|
Elise Alme Jensen |
2002 |
BS-LK |
1:08.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
2 |
|
Tirill Konstanse Hammerstrøm |
2003 |
VSLK |
1:08.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
628 |
3 |
|
Inger Sandvold |
2004 |
Stavanger |
1:08.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
4 |
|
Sigrid Rognes Steen |
1999 |
Vestbyen T |
1:07.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
5 |
|
Tina Hosøy Nordås |
2001 |
BS-LK |
1:07.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
6 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
1:08.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
7 |
|
Natalie Hestdal |
1999 |
BS/Åstveit |
1:08.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
851 |
8 |
|
Elin Ristl |
1999 |
VÄSBY SS |
1:09.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
9 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
SKK |
1:09.28 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Backstroke Women |
Heat 3 (16) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
596 |
0 |
|
Sanna Sembsmoen-Schleis |
2003 |
Glitre SK/ |
1:07.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
564 |
1 |
|
Eyðrið Mortensen |
2003 |
Foroya |
1:06.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
2 |
|
Jonette Kristiansen Pflug |
2001 |
Poseidon |
1:05.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
3 |
|
Synne Kristine Lauritzen |
2001 |
Haldens SK |
1:02.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
4 |
|
Ingeborg Vassbakk Løyning |
2000 |
Bærum |
58.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
836 |
5 |
|
Katinka Hosszu |
1989 |
Iron Swim |
59.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
6 |
|
Cecilie Klingenberg |
2000 |
Oslo Idret |
1:04.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
755 |
7 |
|
Louise Peacock |
2001 |
VÄSBY SS |
1:05.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
687 |
8 |
|
Julie Fornasari |
2003 |
Oslo Idret |
1:06.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
452 |
9 |
|
Patricia Louise Lysvoll |
2003 |
Vestbyen T |
1:07.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Backstroke Women |
Heat 4 (16) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
0 |
|
Vilde Uthus Halse |
1999 |
Bergens SC |
1:07.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
565 |
1 |
|
Kristina Í Skála |
2005 |
Foroya |
1:06.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
689 |
2 |
|
Andrea Elde Holmboe |
2000 |
Oslo Idret |
1:04.93 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
569 |
3 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Foroya |
1:00.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
766 |
4 |
|
Hanna Rosvall |
2000 |
ÄNGELHOLM |
57.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
817 |
5 |
|
Jenny Mensing |
1986 |
DSV |
59.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
848 |
6 |
|
Selina Müller |
1998 |
DSV |
1:04.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
793 |
7 |
|
Rebekka Valvik Christiansen |
2001 |
Lambertset |
1:05.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
8 |
|
Ragnhild Elisabeth Krage |
1999 |
Bergens SC |
1:06.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
9 |
|
Stine Rotseth |
2003 |
BS-LK |
1:07.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Backstroke Women |
Heat 5 (16) A flight |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
691 |
0 |
|
Juliane Lindgaard Kjeldseth |
2004 |
Oslo Idret |
1:07.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
1 |
|
Emma Lu Eikemo |
2000 |
Asker SK |
1:06.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
751 |
2 |
|
Tova Andersson |
2001 |
VÄSBY SS |
1:04.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
819 |
3 |
|
Johanna Roas |
1993 |
DSV |
59.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
827 |
4 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
SPÅRVÄGEN |
57.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Caroline Pilhatsch |
1999 |
AT Graz |
58.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
699 |
6 |
|
Sara Stoebner |
1998 |
Oslo Idret |
1:03.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
686 |
7 |
|
Malene Fjeldstad |
2000 |
Oslo Idret |
1:05.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
8 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
1:06.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
9 |
|
Edle Irene Vidnes |
2001 |
Poseidon |
1:07.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 100m Backstroke Women |
NOR Juniors 6 (16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
402 |
0 |
|
Thyra Noomi Haugland Halvorsen |
2002 |
Haldens SK |
1:06.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
1 |
|
Katy Pettersen |
2002 |
BS-LK |
1:05.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
2 |
|
Cathrine Emilie Fagge |
2002 |
VSLK |
1:05.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
3 |
|
Elise Nilsen |
2003 |
Bergens SC |
1:05.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
494 |
4 |
|
Kristine Huan Hytenget |
2002 |
Asker SK |
1:04.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
695 |
5 |
|
Malena Lisken |
2003 |
Oslo Idret |
1:05.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
6 |
|
Gwen Bergum |
2004 |
Skjetten S |
1:05.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
7 |
|
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
Randaberg |
1:05.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
692 |
8 |
|
Erikka Næss Kjølholdt |
2002 |
Oslo Idret |
1:06.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
9 |
|
Rikke Omdahl Petersen |
2002 |
Bærum |
1:06.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-05 20.10.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|