Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bergen Swim Festival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
AdO Arena |
Bergensklubbene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 5, 2019 to Apr 7, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Freestyle Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Rom for Flere, Strandebarm Sportell |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
23.67 |
|
|
Sarah Sjoestroem |
1993 |
Sweden |
SWE |
Budapest |
HUN |
29.07.2017 |
|
|
BSF |
23.87 |
|
|
Sarah Sjøstrøm |
1993 |
Sødertørn SS |
Swe |
Bergen |
|
07.05.2017 |
|
|
NOR |
25.05 |
|
|
Susann Bjørnsen |
1993 |
Setermoen SK |
NOR |
RIO |
BRA |
12.08.2016 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Team |
Born |
License |
Pool |
Entry time |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
820 |
|
Jessica Steiger |
Deutcher Schwimm-Verband |
1992 |
|
25m |
24.63 |
|
|
|
|
|
|
2 |
141 |
|
Sarah Sjöström |
Energy Standard |
1993 |
BN4493 |
50m |
24.65 |
|
|
|
|
|
3 |
709 |
|
Susann Bjørnsen |
Setermoen SK |
1993 |
|
25m |
24.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
815 |
|
Angelina Köhler |
Deutcher Schwimm-Verband |
2000 |
|
25m |
24.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
810 |
|
Isabel Gose |
Deutcher Schwimm-Verband |
2002 |
|
25m |
24.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
144 |
|
Marie Pietruschka |
SSG Leipzig e.V. |
1995 |
153948 |
50m |
25.05 |
|
|
|
|
|
7 |
456 |
|
Kristine Bjellvåg Braathen |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
25m |
25.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
819 |
|
Johanna Roas |
Deutcher Schwimm-Verband |
1993 |
|
25m |
25.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
836 |
|
Katinka Hosszu |
Vasas SC |
1989 |
|
50m |
25.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
458 |
|
Jenny Marie Halden |
Bærumsvømmerne |
2000 |
|
25m |
25.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
21 |
|
Caroline Pilhatsch |
AT Graz |
1999 |
|
25m |
25.51 |
|
|
|
|
|
|
12 |
532 |
|
Renate Knutsen |
Bergens Svømme Club |
1997 |
|
25m |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
829 |
|
Reva Foos |
SG Frankfurt |
1993 |
|
50m |
25.99 |
|
|
|
|
|
|
14 |
143 |
|
Lia Neubert |
SSG Leipzig e.V. |
2000 |
209310 |
50m |
26.05 |
|
|
|
|
|
15 |
800 |
|
Marte Løvberg |
Lambertseter SK |
1999 |
|
25m |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
16 |
695 |
|
Malena Lisken |
Oslo Idrettslag Svømming |
2003 |
|
25m |
26.19 |
|
|
|
|
|
|
17 |
475 |
|
Stine Lise Grønvold Stenseth |
Bærumsvømmerne |
1994 |
|
25m |
26.23 |
|
|
|
|
|
|
18 |
314 |
|
Mathilde Sofie Hammer |
Kongstensvømmerne |
2002 |
|
25m |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
19 |
689 |
|
Andrea Elde Holmboe |
Oslo Idrettslag Svømming |
2000 |
|
25m |
26.34 |
|
|
|
|
|
|
20 |
648 |
|
Ingrid Maria Leifsen |
Haugesund SK |
2001 |
|
25m |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
21 |
425 |
|
Fleur Vermeiren |
FLANDERS SWIMMING FEDERATION |
2002 |
|
25m |
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
751 |
|
Tova Andersson |
Väsby Simsällskap |
|
|
25m |
26.69 |
|
|
|
2001 |
AH8201 |
|
23 |
775 |
|
Liv Asp Olsson |
Stockholmspolisens IF Simfören |
|
|
25m |
26.69 |
|
|
|
2005 |
AH3205 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
470 |
|
Stine Omdahl Petersen |
Bærumsvømmerne |
1999 |
|
25m |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
25 |
563 |
|
Vár E. Eidesgaard |
Svimjisamband Foroya |
2001 |
|
25m |
26.82 |
|
|
|
|
|
|
26 |
621 |
|
Julie Borsheim Endregaard |
Stavanger Svømmeklubb |
2001 |
|
25m |
26.85 |
|
|
|
|
|
|
27 |
480 |
|
Aleksandra Liverød |
Sandefjord SK |
2002 |
|
25m |
26.96 |
|
|
|
|
|
|
28 |
75 |
|
Ine Marie Andersen |
Poseidon |
2000 |
|
25m |
27.06 |
|
|
|
|
|
|
29 |
634 |
|
Marthe Cecilie Willumsen |
Stavanger Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
27.09 |
|
|
|
|
|
|
30 |
347 |
|
Yngvild Salvesen Haldorsen |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
27.11 |
|
|
|
|
|
|
31 |
568 |
|
Barbara Debes |
Svimjisamband Foroya |
2000 |
|
25m |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
32 |
742 |
|
Smilla Lönnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AQ0801 |
25m |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
833 |
|
Katrine Jensen |
Bergen og Omegn Masters |
1992 |
|
25m |
27.16 |
|
|
|
|
|
|
34 |
625 |
|
Vilde Zetlitz Nessler |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
27.18 |
|
|
|
|
|
|
35 |
382 |
|
Mari Moen |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
25m |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
36 |
740 |
|
Caroline Wallenborg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2000 |
AL3800 |
25m |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
754 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
25m |
27.24 |
|
|
|
|
|
38 |
687 |
|
Julie Fornasari |
Oslo Idrettslag Svømming |
2003 |
|
25m |
27.34 |
|
|
|
|
|
|
39 |
533 |
|
Ragnhild Elisabeth Krage |
Bergens Svømme Club |
1999 |
|
25m |
27.38 |
|
|
|
|
|
|
40 |
753 |
|
Julia Björkén |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL1601 |
25m |
27.45 |
|
|
|
|
|
41 |
107 |
|
Maria Storstein |
Karmøy SK |
2000 |
|
25m |
27.46 |
|
|
|
|
|
|
42 |
202 |
|
Camilla Rimmereide |
Ullensakersvømmerne |
2000 |
|
25m |
27.48 |
|
|
|
|
|
|
43 |
402 |
|
Thyra Noomi Haugland Halvorsen |
Haldens SK |
2002 |
|
25m |
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
275 |
|
Malin Syvertsen |
Team Sør/MSK |
|
|
25m |
27.59 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
45 |
239 |
|
Elise Alme Jensen |
BS-LK |
|
|
25m |
27.65 |
|
|
|
2002 |
|
|
|
|
|
46 |
190 |
|
Timea Aspegren |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
25m |
27.67 |
|
|
|
|
|
47 |
592 |
|
Maja Arndal |
Glitre SK/BK |
2003 |
|
25m |
27.70 |
|
|
|
|
|
48 |
760 |
|
Elin Peng |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AJ7603 |
50m |
27.70 |
|
|
|
|
|
49 |
85 |
|
Edle Irene Vidnes |
Poseidon |
2001 |
|
25m |
27.72 |
|
|
|
|
|
50 |
427 |
|
Silje Rongevær Slyngstadli |
BS/Åstveit |
2004 |
|
25m |
27.72 |
|
|
|
|
|
51 |
469 |
|
Rikke Omdahl Petersen |
Bærumsvømmerne |
2002 |
|
25m |
27.73 |
|
|
|
|
|
52 |
36 |
|
Jenny Dale Gjerstad |
Vestkantsvømmerne |
2000 |
K060500J EN01 |
25m |
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
167 |
|
Julie Bjordal |
Trondhjems SLK |
2001 |
|
25m |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
54 |
483 |
|
Kristin Venstad |
Sandefjord SK |
2001 |
|
25m |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
55 |
217 |
|
Aurora Stavøy |
Sortland SLK |
2002 |
|
25m |
27.78 |
|
|
|
|
|
|
56 |
264 |
|
Alexandra Peter |
Randaberg IL |
2002 |
|
25m |
27.79 |
|
|
|
|
|
|
57 |
473 |
|
Vilde Skaug |
Bærumsvømmerne |
2002 |
|
25m |
27.80 |
|
|
|
|
|
|
58 |
334 |
|
Jenny Margrethe Valstrand |
Vestbyen Trondheim |
2003 |
|
25m |
27.82 |
|
|
|
|
|
|
59 |
657 |
|
Helene Osnes Vestre |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
27.85 |
|
|
|
|
|
|
60 |
525 |
|
Vilde Uthus Halse |
Bergens Svømme Club |
1999 |
|
25m |
27.89 |
|
|
|
|
|
|
61 |
329 |
|
Ida Jystad |
Vestbyen Trondheim |
2002 |
|
25m |
27.91 |
|
|
|
|
|
|
62 |
163 |
|
Frøydis Vatn Andersen |
Trondhjems SLK |
2001 |
|
25m |
27.92 |
|
|
|
|
|
|
63 |
560 |
|
Birita Debes |
Svimjisamband Foroya |
1995 |
|
25m |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
64 |
542 |
|
Elise Nilsen |
Bergens Svømme Club |
2003 |
|
25m |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
65 |
286 |
|
Linnea Rieger |
Glitre SK/DSK |
2003 |
|
25m |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
66 |
498 |
|
Ella Magnussen |
Asker SK |
2003 |
|
25m |
28.01 |
|
|
|
|
|
|
67 |
368 |
|
Maren Thoresen Malme |
BS/Åstveit |
1998 |
|
25m |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
68 |
620 |
|
Emma Borsheim Endregaard |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
69 |
284 |
|
Mari Alvsaker |
Glitre SK/DSK |
1999 |
|
25m |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
70 |
353 |
|
Asdis Eva Omarsdottir |
BS/Delfana |
2002 |
|
25m |
28.07 |
|
|
|
|
|
|
71 |
72 |
|
Milla Nikkanen |
Vanders |
2002 |
02A124 |
25m |
28.08 |
|
|
|
|
|
72 |
81 |
|
Jonette Kristiansen Pflug |
Poseidon |
2001 |
|
25m |
28.13 |
|
|
|
|
|
|
73 |
691 |
|
Juliane Lindgaard Kjeldseth |
Oslo Idrettslag Svømming |
2004 |
|
25m |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Karina Wiktoria Pozarlik |
Namsos Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
75 |
514 |
|
Eira Ytre-Eide |
Asker SK |
2000 |
|
25m |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
76 |
452 |
|
Patricia Louise Lysvoll |
Vestbyen Trondheim |
2003 |
|
25m |
28.25 |
|
|
|
|
|
|
77 |
312 |
|
Mia Gulbrandsen |
Kongstensvømmerne |
2003 |
|
25m |
28.26 |
|
|
|
|
|
|
78 |
250 |
|
Stine Rotseth |
BS-LK |
2003 |
|
25m |
28.28 |
|
|
|
|
|
|
79 |
482 |
|
Finley Quinn |
Sandefjord SK |
2000 |
|
25m |
28.29 |
|
|
|
|
|
|
80 |
573 |
|
Janne Marie Holm |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
28.35 |
|
|
|
|
|
|
81 |
384 |
|
Marte Reikvam |
Skjetten Svømming |
2004 |
|
25m |
28.36 |
|
|
|
|
|
|
82 |
375 |
|
Martine Myhrer Abrahamsen |
Skjetten Svømming |
2003 |
|
25m |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
83 |
120 |
|
Aurora Tilleraas Asak |
Sarpsborg IL |
2001 |
|
25m |
28.44 |
|
|
|
|
|
|
84 |
188 |
|
Heidi Elisabeth Ysland |
Trondhjems SLK |
2001 |
|
25m |
28.46 |
|
|
|
|
|
|
85 |
229 |
|
Anna Kjøpstad Rimmereide |
Stord symjing |
2000 |
|
25m |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
86 |
33 |
|
Henriette Dale |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
K250303 HEN03 |
25m |
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
119 |
|
Marie Evy Søfteland |
Sarpsborg IL |
2003 |
|
25m |
28.57 |
|
|
|
|
|
|
88 |
596 |
|
Sanna Sembsmoen-Schleis |
Glitre SK/BK |
2003 |
|
25m |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
89 |
132 |
|
Tina Holmgren Hansen |
Harstad SK |
2001 |
|
25m |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
90 |
303 |
|
Hilja Lyydia Stering |
SK Speed |
2003 |
|
25m |
28.59 |
|
|
|
|
|
|
91 |
653 |
|
Kaia Pettersen |
Haugesund SK |
2001 |
|
50m |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
92 |
315 |
|
Sandra Knudsen |
Kongstensvømmerne |
2001 |
|
25m |
28.65 |
|
|
|
|
|
|
93 |
196 |
|
Margrethe Hammerseth |
Ullensakersvømmerne |
2003 |
|
25m |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
94 |
124 |
|
Tirill Konstanse Hammerstrøm |
Team Sør/VSLK |
2003 |
|
25m |
28.68 |
|
|
|
|
|
|
95 |
127 |
|
Erika Ness |
Tverlandet IL |
2003 |
1025318 0 |
25m |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
305 |
|
Madeleine Wold |
SK Speed |
2003 |
|
25m |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
97 |
287 |
|
Zoe Sivertsen |
Glitre SK/DSK |
2003 |
|
25m |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
98 |
493 |
|
Emma Lu Eikemo |
Asker SK |
2000 |
|
25m |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
99 |
588 |
|
Vår Granhaug Rotevatn |
Ullensakersvømmerne |
2002 |
|
25m |
28.74 |
|
|
|
|
|
|
100 |
70 |
|
Liinu Louhikoski |
Vanders |
2004 |
04A046 |
25m |
28.76 |
|
|
|
|
|
101 |
102 |
|
Kaja Krawiec |
Karmøy SK |
2005 |
|
25m |
28.79 |
|
|
|
|
|
|
102 |
746 |
|
Sara Torstensson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
AW3604 |
25m |
28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
851 |
|
Elin Ristl |
Väsby Simsällskap |
1999 |
AD1499 |
50m |
28.82 |
LAT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
187 |
|
Elisabeth Wilmann |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
25m |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
235 |
|
Nora Visnes |
Stord symjing |
2003 |
|
25m |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
747 |
|
Johanna Bagelius |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2004 |
BB4604 |
25m |
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
333 |
|
Sigrid Rognes Steen |
Vestbyen Trondheim |
1999 |
|
25m |
28.90 |
|
|
|
|
|
|
108 |
274 |
|
Tiril Rørvik |
Team Sør/MSK |
2004 |
|
25m |
28.94 |
|
|
|
|
|
|
109 |
624 |
|
Kari Ystrøm Lærdal |
Stavanger Svømmeklubb |
2003 |
|
25m |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
110 |
330 |
|
Margrethe Kvelstad |
Vestbyen Trondheim |
2002 |
|
25m |
28.99 |
|
|
|
|
|
|
111 |
645 |
|
Camilla Cedres Larsen |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
112 |
151 |
|
Andrea H. Kjerpeseth Rossi |
Fauske SK |
2001 |
|
25m |
29.06 |
|
|
|
|
|
|
113 |
698 |
|
Maria Rølland |
Oslo Idrettslag Svømming |
1998 |
|
25m |
29.08 |
|
|
|
|
|
|
114 |
780 |
|
Sofie Stadaas |
Moss SK |
2002 |
|
25m |
29.09 |
|
|
|
|
|
|
115 |
538 |
|
Mira Miljeteig |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
29.11 |
|
|
|
|
|
|
116 |
54 |
|
Linnea Solsvik |
Vestkantsvømmerne |
2006 |
|
25m |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
117 |
715 |
|
Sofie Teigland |
Aalesunds SLK |
2005 |
|
25m |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
118 |
386 |
|
Erika Kvaal |
Vestkantsvømmerne |
2004 |
|
25m |
29.12 |
|
|
|
|
|
|
119 |
292 |
|
Eva Isabel Erbe |
SK Speed |
2004 |
|
25m |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
120 |
89 |
|
Siri Therese Dannemark |
Ås IL |
2000 |
|
25m |
29.16 |
|
|
|
|
|
|
121 |
214 |
|
Marie Lykseth Iversen |
Sortland SLK |
2004 |
|
25m |
29.24 |
|
|
|
|
|
|
122 |
357 |
|
Tuva Stendalen |
BS/Delfana |
2002 |
|
50m |
29.25 |
|
|
|
|
|
|
123 |
777 |
|
Heidi Saluveer |
Stockholmspolisens IF Simfören |
2003 |
AM5303 |
25m |
29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
69 |
|
Liia Louhikoski |
Vanders |
2001 |
01A312 |
50m |
29.28 |
|
|
|
|
|
125 |
638 |
|
Mari Lien Børseth |
Haugesund SK |
2000 |
|
25m |
29.30 |
|
|
|
|
|
|
126 |
574 |
|
Tracey Malene Holm |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
29.32 |
|
|
|
|
|
|
127 |
184 |
|
Eirill Straum |
Trondhjems SLK |
2001 |
|
25m |
29.33 |
|
|
|
|
|
|
128 |
279 |
|
Frid Torhild Bratlien Danielsen |
Karasjok SK |
2002 |
|
25m |
29.33 |
|
|
|
|
|
|
129 |
311 |
|
Lona Gulbrandsen |
Kongstensvømmerne |
2005 |
|
25m |
29.34 |
|
|
|
|
|
|
130 |
122 |
|
Johanne Lovise Wiig |
Sarpsborg IL |
2003 |
|
25m |
29.38 |
|
|
|
|
|
|
131 |
516 |
|
Sofie Helena Østbye |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
132 |
174 |
|
Hege Solberg Jørgensen |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
25m |
29.40 |
|
|
|
|
|
|
133 |
203 |
|
Vibeke Røseid |
Ullensakersvømmerne |
2003 |
|
25m |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
134 |
245 |
|
Thea Maria Nilsen |
BS-LK |
2001 |
|
25m |
29.43 |
|
|
|
|
|
|
135 |
583 |
|
Siri Kråkenes |
Eid SK |
2005 |
|
25m |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
136 |
192 |
|
Fredrikke Oline Engebretsen |
Ullensakersvømmerne |
2005 |
|
25m |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
137 |
96 |
|
Marie Hellberg Munthe |
Ås IL |
2003 |
|
25m |
29.47 |
|
|
|
|
|
|
138 |
838 |
|
Sofie Bestvold |
Bodø SK |
2003 |
|
25m |
29.48 |
LAT |
|
|
|
|
139 |
323 |
|
Telise Vinje |
Kongstensvømmerne |
2005 |
|
25m |
29.49 |
|
|
|
|
|
|
140 |
94 |
|
Oda Løtuft Johansen |
Ås IL |
2002 |
|
25m |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
141 |
398 |
|
Nora Ellingsen |
Haldens SK |
2003 |
|
25m |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
142 |
318 |
|
Mia Olsen |
Kongstensvømmerne |
2004 |
|
25m |
29.52 |
|
|
|
|
|
|
143 |
406 |
|
Thea Amalie Aksmo Svendsby |
Haldens SK |
2003 |
|
25m |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
144 |
658 |
|
Jonette Matland |
BS/Delfana |
2004 |
|
25m |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
145 |
642 |
|
Liva Gjil |
Haugesund SK |
2004 |
|
25m |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
146 |
90 |
|
Gudrun Rødbotten Foss |
Ås IL |
2000 |
|
25m |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
147 |
344 |
|
Oda Tennebekk Vatle |
BS/Arna |
2002 |
|
25m |
29.61 |
|
|
|
|
|
|
148 |
655 |
|
Ingvild Sirnes |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
149 |
502 |
|
Emily Josefin Persdotter Must |
Asker SK |
2002 |
|
25m |
29.66 |
|
|
|
|
|
|
150 |
570 |
|
Sólvá A. Sigurðsson |
Svimjisamband Foroya |
2002 |
|
25m |
29.67 |
|
|
|
|
|
|
151 |
225 |
|
Hedda Aas Løken |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
29.68 |
|
|
|
|
|
|
152 |
641 |
|
Charlotte Frøyland |
Haugesund SK |
2003 |
|
25m |
29.78 |
|
|
|
|
|
|
153 |
756 |
|
Linnea Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AQ2801 |
25m |
29.79 |
|
|
|
|
|
154 |
316 |
|
Mina Klavenes Mauseth |
Kongstensvømmerne |
2005 |
|
25m |
29.79 |
|
|
|
|
|
|
155 |
603 |
|
Nicoline Tønder-Keul |
Lørenskog/Rælingen |
2004 |
|
25m |
29.80 |
|
|
|
|
|
|
156 |
186 |
|
Rebekka Wangberg |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
25m |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
157 |
399 |
|
Amanda Fjellstad |
Haldens SK |
2003 |
|
25m |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
158 |
342 |
|
Tuva Berg Hammer |
BS/Arna |
2002 |
|
25m |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
159 |
50 |
|
Anna Victoria Plassen |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
K300905 ANN02 |
25m |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
551 |
|
Lea Adalia Strømman |
Kristiansand SA |
2002 |
|
25m |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
161 |
512 |
|
Elise Jensen Velund |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
162 |
140 |
|
Lotta Tøttermann |
Harstad SK |
2003 |
|
25m |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
163 |
405 |
|
Aurora Oseland |
Haldens SK |
2000 |
|
25m |
29.97 |
|
|
|
|
|
|
164 |
745 |
|
Hilma Brunnberg |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
BI0603 |
25m |
29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
477 |
|
Sanne Berggren |
Sandefjord SK |
|
|
25m |
30.01 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
166 |
178 |
|
Elise Lund |
Trondhjems SLK |
|
|
25m |
30.02 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
167 |
253 |
|
Helene Hana Solberg |
BS-LK |
|
|
25m |
30.03 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
168 |
74 |
|
Jasmin Vacker |
Vanders |
|
|
25m |
30.04 |
|
|
|
1999 |
99A003 |
|
|
|
|
169 |
285 |
|
Lina Maria Gundersen |
Glitre SK/DSK |
|
|
50m |
30.04 |
|
|
|
2001 |
|
|
|
|
|
170 |
644 |
|
Caroline Kambe |
Haugesund SK |
2001 |
|
25m |
30.05 |
|
|
|
|
|
171 |
60 |
|
Erle Torvik Grinde |
Kristiansund SK |
2005 |
|
25m |
30.05 |
|
|
|
|
|
172 |
177 |
|
Edle Lund |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
25m |
30.06 |
|
|
|
|
|
173 |
484 |
|
Silje Katrine Tveitan Wad |
Sandefjord SK |
2003 |
|
25m |
30.08 |
|
|
|
|
|
174 |
109 |
|
Kristina Østerhus |
Karmøy SK |
2005 |
|
25m |
30.08 |
|
|
|
|
|
175 |
205 |
|
Julianne Sandal Søbakk |
Ullensakersvømmerne |
2004 |
|
25m |
30.10 |
|
|
|
|
|
176 |
786 |
|
Ariana Roberts |
Øyane Svømmeklubb |
2002 |
|
25m |
30.11 |
|
|
|
|
|
177 |
34 |
|
Kathinka Dale |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
|
25m |
30.15 |
|
|
|
|
|
178 |
577 |
|
Emma Skarstein Kjetland |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
30.16 |
|
|
|
|
|
179 |
723 |
|
Andrea Antun Mikkelsen |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
30.20 |
|
|
|
|
|
180 |
379 |
|
Vårin Hagesæter |
Skjetten Svømming |
2003 |
|
25m |
30.24 |
|
|
|
|
|
181 |
359 |
|
Sandra Sæbø |
BS/Delfana |
2003 |
|
25m |
30.25 |
|
|
|
|
|
182 |
628 |
|
Inger Sandvold |
Stavanger Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
30.26 |
|
|
|
|
|
183 |
175 |
|
Thais Farias Kristiansen |
Trondhjems SLK |
2006 |
|
25m |
30.26 |
|
|
|
|
|
184 |
289 |
|
Malak Boukili |
SK Speed |
2004 |
|
25m |
30.26 |
|
|
|
|
|
185 |
636 |
|
Lena Bloch |
Haugesund SK |
2001 |
|
25m |
30.33 |
|
|
|
|
|
186 |
547 |
|
Emilie Uppheim |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
30.37 |
|
|
|
|
|
187 |
428 |
|
Ida Skjæveland |
BS/Åstveit |
2003 |
|
25m |
30.38 |
|
|
|
|
|
188 |
180 |
|
Nina Skarø |
Trondhjems SLK |
2003 |
|
25m |
30.43 |
|
|
|
|
|
189 |
223 |
|
Ida Helen Gudding |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
30.48 |
|
|
|
|
|
190 |
293 |
|
Amina Farahani |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
30.51 |
|
|
|
|
|
191 |
430 |
|
Julie Ynnesdal |
BS/Åstveit |
2003 |
|
25m |
30.65 |
|
|
|
|
|
192 |
209 |
|
Anne Raghnild Hansen |
Sortland SLK |
2005 |
|
25m |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
193 |
643 |
|
Maria Hoell |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
194 |
670 |
|
Christine Krey |
Delfana |
2003 |
|
25m |
30.72 |
|
|
|
|
|
|
195 |
445 |
|
Tuva Haukanes Sulen |
Åstveit SK |
2005 |
|
50m |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
196 |
112 |
|
Ingvild Marie Ek |
Sarpsborg IL |
2003 |
|
25m |
30.76 |
|
|
|
|
|
|
197 |
488 |
|
Liv Hanh Basberg |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
198 |
168 |
|
Embla Baarholm |
Trondhjems SLK |
2004 |
|
25m |
30.92 |
|
|
|
|
|
|
199 |
319 |
|
Ingeborg Rosvold |
Kongstensvømmerne |
2006 |
|
25m |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
200 |
667 |
|
Kristine Joys |
Delfana |
2003 |
|
25m |
30.94 |
|
|
|
|
|
|
201 |
600 |
|
Tara Khosrownejad |
Lørenskog/Rælingen |
2002 |
|
25m |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
202 |
589 |
|
Elin Birkeland Le-Viet |
Bergkameratene |
2004 |
|
25m |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
203 |
680 |
|
Anniken Walløe |
Delfana |
2004 |
|
25m |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
204 |
296 |
|
Kristina Ingvaldsen Karlsen |
SK Speed |
2004 |
|
25m |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
205 |
674 |
|
Celine Lægreid |
Delfana |
2004 |
|
25m |
31.05 |
|
|
|
|
|
|
206 |
106 |
|
Mina Medhaug Rossebø |
Karmøy SK |
2006 |
|
25m |
31.06 |
|
|
|
|
|
|
207 |
711 |
|
Kristiane Hagelund |
Aalesunds SLK |
2005 |
|
25m |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
208 |
712 |
|
Ingeborg Mittet Kaldhussæ |
Aalesunds SLK |
2005 |
|
25m |
31.12 |
|
|
|
|
|
|
209 |
173 |
|
Maja Graczyk |
Trondhjems SLK |
2002 |
|
25m |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
210 |
447 |
|
Malin Bergetun Virkesdal |
Åstveit SK |
2003 |
|
25m |
31.18 |
|
|
|
|
|
|
211 |
376 |
|
Benedikte April Løkken Bendiksen |
Skjetten Svømming |
2005 |
|
25m |
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
737 |
|
Eva Tennebekk Vatle |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
31.25 |
|
|
|
|
|
|
213 |
240 |
|
Una Jensen |
BS-LK |
2001 |
|
25m |
31.28 |
|
|
|
|
|
|
214 |
595 |
|
Maiken Rinnan Pedersen |
Glitre SK/BK |
2004 |
|
25m |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
215 |
615 |
|
Maren Vinjevoll Årdal |
Førde IL Symjing |
2003 |
|
25m |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
216 |
133 |
|
Helene Karlsen Rapp |
Harstad SK |
2003 |
|
25m |
31.31 |
|
|
|
|
|
|
217 |
673 |
|
Christine M. Tufte Lund |
Delfana |
2003 |
|
25m |
31.33 |
|
|
|
|
|
|
218 |
438 |
|
Matilda Mæland |
Åstveit SK |
2003 |
|
25m |
31.39 |
|
|
|
|
|
|
219 |
716 |
|
Sara Vaslag |
Aalesunds SLK |
2004 |
|
25m |
31.45 |
|
|
|
|
|
|
220 |
297 |
|
Wilhemina Knutsen |
SK Speed |
2004 |
|
25m |
31.47 |
|
|
|
|
|
|
221 |
735 |
|
Lea Småland |
Arna SLK |
2005 |
|
25m |
31.48 |
|
|
|
|
|
|
222 |
194 |
|
Helene Gonzalez |
Ullensakersvømmerne |
2005 |
|
50m |
31.60 |
|
|
|
|
|
|
223 |
453 |
|
Tiril Storetvedt Husebø |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
31.65 |
|
|
|
|
|
|
224 |
646 |
|
Erle Rykkje Larsen |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
31.68 |
|
|
|
|
|
|
225 |
706 |
|
Emily Hatteland Krog |
Klepp SSK |
2004 |
|
50m |
31.70 |
|
|
|
|
|
|
226 |
116 |
|
Maren Elise Paulsen |
Sarpsborg IL |
2001 |
|
25m |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
227 |
768 |
|
Vinona Bothe |
Stockholmspolisens IF Simfören |
1999 |
BN6899 |
25m |
31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
503 |
|
Linnea Marie Persdotter Must |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
31.89 |
|
|
|
|
|
|
229 |
590 |
|
Ida Leirvik |
Bergkameratene |
2004 |
|
25m |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
230 |
515 |
|
Helene Ødegaard |
Asker SK |
2003 |
|
25m |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
231 |
299 |
|
Sirin Helsingeng Navelsaker |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
32.09 |
|
|
|
|
|
|
232 |
432 |
|
Elise Book Dalsgård |
Åstveit SK |
2004 |
|
25m |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
733 |
|
Isobel Nævdal Indresand |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
213 |
|
Emilie Lykseth Iversen |
Sortland SLK |
2005 |
|
25m |
32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
677 |
|
Amalie Sylta |
Delfana |
2004 |
|
25m |
32.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
92 |
|
Mari Eldegard Heie |
Ås IL |
2004 |
|
25m |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
281 |
|
Ilma Hodzic |
Drammen SK |
2000 |
|
25m |
32.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
505 |
|
Paw Wah Moo Sein |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
239 |
118 |
|
Emma Marie Strømbeck |
Sarpsborg IL |
2002 |
|
25m |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
263 |
|
Ema Dielininkaityte |
Randaberg IL |
2004 |
|
25m |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
487 |
|
Ane Hanh Basberg |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
444 |
|
Marthe Soldal |
Åstveit SK |
2002 |
|
25m |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
38 |
|
Kristin Hals |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
|
25m |
32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
730 |
|
Ida Louise Middleton |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
55 |
|
Izabella Sizifredo de Sousa |
Vestkantsvømmerne |
2005 |
|
25m |
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
53 |
|
Frida Dale Skorjanc |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
K070103 FRI04 |
25m |
33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
524 |
|
Isabel Frederking |
Bergens Svømme Club |
|
|
25m |
33.06 |
|
|
|
2005 |
|
|
248 |
259 |
|
Sara Sjursen Zarghami |
BS-LK |
|
|
25m |
33.09 |
|
|
|
2002 |
|
|
249 |
669 |
|
Nora V Kleppe |
Delfana |
|
|
25m |
33.27 |
|
|
|
2002 |
|
|
250 |
134 |
|
Hanne Marcussen |
Harstad SK |
|
|
25m |
33.31 |
|
|
|
2003 |
|
|
251 |
56 |
|
Idunn Straume |
Vestkantsvømmerne |
|
|
25m |
33.32 |
|
|
|
2003 |
K120503I DU01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
300 |
|
Maja Andersen Nordli |
SK Speed |
2005 |
|
25m |
33.32 |
|
|
|
|
|
253 |
727 |
|
Sanna Hagen Brekke |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
33.33 |
|
|
|
|
|
254 |
138 |
|
Tina Kristin Olsen |
Harstad SK |
2003 |
|
25m |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
255 |
640 |
|
Maria Carlsen |
Haugesund SK |
2003 |
|
50m |
33.34 |
|
|
|
|
|
|
256 |
842 |
|
Tonje Tøhaug |
Bodø SK |
2001 |
|
25m |
33.36 |
LAT |
|
|
|
|
257 |
243 |
|
Vilde Lillefosse |
BS-LK |
2006 |
|
25m |
33.38 |
|
|
|
|
|
|
258 |
451 |
|
Helle Aas |
Åstveit SK |
2005 |
|
25m |
33.44 |
|
|
|
|
|
|
259 |
117 |
|
Marie Lie Skjøren |
Sarpsborg IL |
2002 |
|
25m |
33.49 |
|
|
|
|
|
|
260 |
170 |
|
Sigrid Eldholm |
Trondhjems SLK |
2005 |
|
25m |
33.53 |
|
|
|
|
|
|
261 |
179 |
|
Karoline Borg Simonsen |
Trondhjems SLK |
2006 |
|
25m |
33.70 |
|
|
|
|
|
|
262 |
506 |
|
Kesia Steen |
Asker SK |
2004 |
|
25m |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
263 |
169 |
|
Diana Stafsnes Califano |
Trondhjems SLK |
2005 |
|
25m |
33.72 |
|
|
|
|
|
|
264 |
439 |
|
Hedda Oppedal |
Åstveit SK |
2004 |
|
25m |
33.83 |
|
|
|
|
|
|
265 |
732 |
|
Emma Nordahl Nilsen |
Arna SLK |
2004 |
|
25m |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
266 |
789 |
|
Bertine Marie Strøm |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
34.06 |
|
|
|
|
|
|
267 |
784 |
|
Bertine Landeråen Hess |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
268 |
550 |
|
Helene E. Aandal |
Bergens Svømme Club |
2004 |
|
25m |
34.26 |
|
|
|
|
|
|
269 |
578 |
|
Hedda Bastiansen Kvittingen |
Os Svømmeklubb |
2004 |
|
25m |
34.29 |
|
|
|
|
|
|
270 |
545 |
|
Eowyn Tomine Saus |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
271 |
269 |
|
Maria Mjelva Straume |
Volda TIL |
2005 |
|
25m |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
272 |
254 |
|
Iben Johanne Stene |
BS-LK |
2005 |
|
25m |
34.64 |
|
|
|
|
|
|
273 |
283 |
|
Ada Vollebæk |
Drammen SK |
2002 |
|
25m |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
274 |
390 |
|
Maja Olsson Bjånes |
Austevoll Idrettsklubb |
2005 |
|
25m |
34.85 |
|
|
|
|
|
|
275 |
228 |
|
Lisa Nordfonn |
Stord symjing |
2004 |
|
25m |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
276 |
736 |
|
Margrethe Sørheim |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
34.99 |
|
|
|
|
|
|
277 |
783 |
|
Noor Elvøy |
Øyane Svømmeklubb |
2006 |
|
25m |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
278 |
441 |
|
Norah Alice Lerkerød Rasmussen |
Åstveit SK |
2006 |
|
25m |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
656 |
|
Synne Sirnes |
Haugesund SK |
2005 |
|
25m |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
280 |
511 |
|
Tuva Underdal-Loktu |
Asker SK |
2005 |
|
25m |
35.09 |
|
|
|
|
|
|
281 |
734 |
|
Bertine Småland |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
282 |
247 |
|
Pernille Norheim |
BS-LK |
2006 |
|
25m |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
283 |
668 |
|
Line Falck Kleppe |
Delfana |
2003 |
|
25m |
35.66 |
|
|
|
|
|
|
284 |
234 |
|
Ingrid Ersland Undheim |
Stord symjing |
2002 |
|
25m |
35.70 |
|
|
|
|
|
|
285 |
57 |
|
Sara Straume |
Vestkantsvømmerne |
2003 |
K120503 SAR02 |
25m |
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
704 |
|
Ingrid Ree Bakken |
Klepp SSK |
2006 |
|
25m |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
287 |
806 |
|
Thea Løkebø |
Sandefjord SK |
2005 |
|
25m |
36.54 |
S13 |
|
|
|
|
288 |
522 |
|
Emilie Brudvik Sørensen |
Bergens Svømme Club |
2005 |
|
25m |
36.85 |
|
|
|
|
|
|
289 |
724 |
|
Charlotte Berg Langenes |
Arna SLK |
2006 |
|
25m |
38.17 |
|
|
|
|
|
|
290 |
58 |
|
Amalie Helland Thorsheim |
Vestkantsvømmerne |
2006 |
|
25m |
39.20 |
|
|
|
|
|
|
291 |
585 |
|
Anne Tolaas |
Eid SK |
2003 |
|
25m |
39.22 |
|
|
|
|
|
|
292 |
729 |
|
Ylva Eriksson |
Arna SLK |
2006 |
|
50m |
39.68 |
|
|
|
|
|
|
293 |
717 |
|
Emma Sofie Friestad |
Klepp SSK |
2005 |
|
25m |
40.06 |
S9 |
|
|
|
|
294 |
219 |
|
Vilja Folgerø Dale |
Stord symjing |
2003 |
|
25m |
40.26 |
|
|
|
|
|
|
295 |
394 |
|
Mariann Våge |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
42.27 |
|
|
|
|
|
|
296 |
391 |
|
Bertine Leknesund Klæboe |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
42.57 |
|
|
|
|
|
|
297 |
393 |
|
Mia Hovland Storebø |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
42.67 |
|
|
|
|
|
|
298 |
396 |
|
Cathrine Marie Østervold |
Austevoll Idrettsklubb |
2006 |
|
25m |
43.56 |
|
|
|
|
|
|
299 |
523 |
|
Jadelynn Fong |
Bergens Svømme Club |
2006 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-05 07.12.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Bergens Svømme & Livredningsklub |
|
|
|
|