Startliste for Nykredit Gentofte Open 2019 - Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open |
|
Udskriftsdato |
07 april 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2019 |
|
|
|
|
Løb 30, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (13) |
Sponsor: Nykredit |
|
Vejledende starttid 12:13 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
379 |
2 |
Storm Useinovski Krat |
2007 |
0779AE |
KVIK |
|
50m |
|
382 |
3 |
Mathias Larsen |
2007 |
0771AJ |
KVIK |
|
50m |
|
129 |
4 |
Aksel Kirkelund |
2007 |
0787AL |
HERLEV |
|
50m |
|
390 |
5 |
Herman Plehn Prehn |
2007 |
0741AJ |
KVIK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
0827AA |
HERLEV |
|
50m |
1:58.94 |
506 |
2 |
Oswald Lindquist |
2006 |
0647AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:43.02 |
120 |
3 |
Viktor Nymark Føge |
2008 |
0887AD |
HERLEV |
|
50m |
1:42.13 |
457 |
4 |
Asger Friis Justesen |
2008 |
0831AC |
VORDINGB |
|
50m |
1:42.40 |
432 |
5 |
Mads G. Skovly Larsen |
2006 |
0657AL |
NÆSTVED |
|
50m |
1:44.82 |
456 |
6 |
Lukas Hansen |
2008 |
0863AJ |
VORDINGB |
|
50m |
2:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
241 |
1 |
Jacob Koch Larsen |
2006 |
0647AB |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:40.84 |
513 |
2 |
Christian Nimb |
2006 |
0679AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:37.78 |
372 |
3 |
Jacob Riiber Hvid |
2007 |
0703AC |
KVIK |
|
50m |
1:30.92 |
380 |
4 |
Karl Svane Kristensen |
2005 |
0529AJ |
KVIK |
|
50m |
1:32.41 |
524 |
5 |
Andreas Ellegaard Svedal |
2006 |
0631AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:40.02 |
115 |
6 |
Victor Rønne |
2007 |
0789AD |
HERLEV |
|
50m |
1:42.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Carl S. Sørensen |
2006 |
0651AF |
KVIK |
|
50m |
1:29.15 |
358 |
2 |
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
KVIK |
|
50m |
1:28.45 |
517 |
3 |
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
0521AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:27.77 |
321 |
4 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:28.01 |
177 |
5 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:28.45 |
182 |
6 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
50m |
1:30.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
50m |
1:26.57 |
391 |
2 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
50m |
1:21.16 |
529 |
3 |
Maximillian Udar |
2006 |
0681AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:20.29 |
262 |
4 |
Frederik Rasmussen |
2005 |
0531AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:20.99 |
386 |
5 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
KVIK |
|
50m |
1:21.64 |
499 |
6 |
William Hoffmann Hyldig |
2004 |
0471AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:27.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:19.47 |
105 |
2 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
0585AI |
HERLEV |
|
50m |
1:18.59 |
497 |
3 |
Joakim Hjulmand-Lassen |
2005 |
0599AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:16.94 |
59 |
4 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:17.04 |
507 |
5 |
Carl Emil Lundgaard |
2005 |
0591AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.28 |
514 |
6 |
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
0633AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
1:16.43 |
381 |
2 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
50m |
1:15.49 |
318 |
3 |
Nicholas Simson |
2005 |
0527AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:14.57 |
453 |
4 |
Rasmus Capion |
2005 |
0505AH |
VORDINGB |
|
50m |
1:15.05 |
145 |
5 |
Villads Brasch Jensen |
2004 |
0419AK |
GREVE |
|
50m |
1:15.70 |
172 |
6 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
404 |
1 |
Martin Munch Svendson |
2005 |
0571AJ |
KVIK |
|
50m |
1:14.36 |
7 |
2 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
JYLLINGE |
|
50m |
1:13.32 |
24 |
3 |
Emil Schmidt |
2006 |
0695AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:12.90 |
274 |
4 |
Emil Søby |
2004 |
0443AF |
TUNE |
|
50m |
1:13.30 |
408 |
5 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
50m |
1:13.63 |
233 |
6 |
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
0207AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:14.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:12.47 |
403 |
2 |
Lucas Svej |
2005 |
0595AN |
KVIK |
|
50m |
1:11.64 |
522 |
3 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.83 |
15 |
4 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:10.84 |
178 |
5 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:12.36 |
371 |
6 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
50m |
1:12.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
518 |
1 |
Bjørn Sanbeck |
1999 |
9957AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.06 |
244 |
2 |
Daniel Didriksen |
2002 |
0273AT |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:09.35 |
97 |
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
50m |
1:09.09 |
74 |
4 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.14 |
303 |
5 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
50m |
1:10.05 |
175 |
6 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:10.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1 |
1 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
JYLLINGE |
|
50m |
1:08.21 |
5 |
2 |
Emil Stenholt Røpke |
2004 |
0429AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:08.10 |
180 |
3 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.59 |
181 |
4 |
William Leth |
2004 |
0427AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.06 |
140 |
5 |
Nicolai D. B. Hansen |
2004 |
0423AG |
GREVE |
|
50m |
1:08.10 |
141 |
6 |
Cilas Madsen |
2005 |
0557AB |
GREVE |
|
50m |
1:08.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:06.46 |
393 |
2 |
Casper Puggaard |
2005 |
0593AA |
KVIK |
|
50m |
1:06.32 |
485 |
3 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:06.10 |
275 |
4 |
Magnus Ulrik Larsen |
2005 |
0513AF |
TUNE |
|
50m |
1:06.23 |
93 |
5 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
1:06.41 |
148 |
6 |
Daniel Bastholm |
2005 |
0569AF |
GREVE |
|
50m |
1:07.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
TUNE |
|
50m |
1:04.52 |
268 |
2 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
50m |
1:03.37 |
504 |
3 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.47 |
45 |
4 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.85 |
139 |
5 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
50m |
1:04.27 |
71 |
6 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
07 april 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|