Program för Laxaleken 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 fredag 24/5 start kl: 17:00 (insim 15:45)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Simstadion, Brottet |
Arrangör: |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 24 maj 2019 till den 26 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Assemblin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 år o ä |
2:11.09 |
|
Tor Leander |
1999 |
MASS |
|
|
|
2018-05-18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
719 |
2 |
|
Elias Chawki |
2006 |
SK LAXEN |
3:12.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
3 |
|
Anton Ymén |
2005 |
SK LAXEN |
3:08.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
4 |
|
Erik Hakopian |
2004 |
SK LAXEN |
3:02.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
708 |
5 |
|
Edvin Viktorsson |
2006 |
SK LAXEN |
3:07.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
569 |
6 |
|
Samuel Nilsson |
2006 |
SK STIMMET |
3:11.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
1 |
|
Jesper Figas |
2003 |
ELFSBORG |
2:57.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
2 |
|
Barnabás Tóth |
2005 |
KARLSKRONA |
2:56.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
3 |
|
Milton Krantz |
2006 |
SK 1970 |
2:55.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
706 |
4 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
SK LAXEN |
2:51.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
718 |
5 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
SK LAXEN |
2:53.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
6 |
|
Yousef Abu Hajaj |
2005 |
KARLSKRONA |
2:56.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
707 |
7 |
|
Simon Meuller |
2007 |
SK LAXEN |
2:57.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
705 |
8 |
|
Aaron Hullegård |
2007 |
SK LAXEN |
3:02.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
550 |
1 |
|
Leon Larsson |
2005 |
SK 1970 |
2:48.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
2 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
SK LAXEN |
2:45.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
3 |
|
Jonah Hullegård |
2006 |
SK LAXEN |
2:43.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
506 |
4 |
|
Noel Bohlin |
2003 |
S 02 |
2:38.98 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Max Lidbom |
2004 |
ELFSBORG |
2:40.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
6 |
|
Pavle Skoric |
2003 |
VÄRNAMO SS |
2:43.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
7 |
|
Christoffer Good |
2004 |
ELFSBORG |
2:48.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
549 |
8 |
|
Melker Boman |
2005 |
SK 1970 |
2:49.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
337 |
1 |
|
Lucas Nilsson |
2003 |
SK LAXEN |
2:38.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
2 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
SK HAJEN |
2:37.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
514 |
3 |
|
Olle Sköld |
2004 |
S 02 |
2:37.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
417 |
4 |
|
Otto Axelsson |
2003 |
MARKARYD |
2:33.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
5 |
|
Simon Swedblom |
2004 |
SK LAXEN |
2:37.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
6 |
|
Isak Axelsson |
2002 |
KARLSKRONA |
2:37.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
7 |
|
Bence Barnabás Márkus |
2005 |
SK LAXEN |
2:38.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
712 |
8 |
|
Georgie Reljanovic |
2006 |
SK LAXEN |
2:38.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
1 |
|
Erik Olsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:31.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
2 |
|
Martin Isaksson |
1998 |
KUNGÄLV |
2:31.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
557 |
3 |
|
Ville Seppälä |
2004 |
SMÅLANDSST |
2:30.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
4 |
|
Maximus Murray |
2003 |
S 02 |
2:29.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
5 |
|
Malte Laurén |
2004 |
SK HAJEN |
2:30.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
354 |
6 |
|
Emil Wannem |
2006 |
SK LAXEN |
2:31.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
7 |
|
Joel Meuller |
2004 |
SK LAXEN |
2:31.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
8 |
|
Mats Rehn |
2002 |
SK LAXEN |
2:31.43 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
1 |
|
Tim Nageus |
2005 |
ELFSBORG |
2:29.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
611 |
2 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:28.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
3 |
|
Hannes Wrenne |
2004 |
KARLSKRONA |
2:26.66 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
330 |
4 |
|
August Anderud |
2004 |
SK LAXEN |
2:26.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
5 |
|
Edward Björkman |
2002 |
SK LAXEN |
2:26.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
6 |
|
Philip Zasowski |
2002 |
S 02 |
2:27.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
7 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
SK LAXEN |
2:28.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
8 |
|
Oscar Sjöström |
2003 |
S 02 |
2:29.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
618 |
1 |
|
Joel Nilsson |
2005 |
ÄNGELHOLM |
2:24.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
2 |
|
Tim Berthelsson |
2000 |
SS DELFIN |
2:23.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
500 |
3 |
|
Felix Wrakén |
2003 |
S 02 |
2:20.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
607 |
4 |
|
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:17.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
5 |
|
Anes Cavka |
1999 |
ELFSBORG |
2:18.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
615 |
6 |
|
Axel Vaide |
2005 |
ÄNGELHOLM |
2:22.65 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
594 |
7 |
|
Anton Bäckman |
2003 |
VÄRNAMO SS |
2:24.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
651 |
8 |
|
Elias Robertsson |
2004 |
UDDEVALLA |
2:24.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Medley Herrar - Öppen klass |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Linus Holmdahl |
2001 |
ELFSBORG |
2:14.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
2 |
|
Samuel Rudqvist |
1999 |
ELFSBORG |
2:13.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
3 |
|
Adam Albringer |
1999 |
ELFSBORG |
2:13.31 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
4 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
KUNGSBACKA |
2:04.99 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
5 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
2:08.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Elliot Olsson |
1999 |
ELFSBORG |
2:13.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
7 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
ELFSBORG |
2:14.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
8 |
|
Gunnar Widerberg |
2000 |
SK LAXEN |
2:15.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-24 12:20:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Simklubben Laxen |
|
|
|
|