Program for Öppet DM/JDM 2019
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Valhallabadet |
Västsvenska SF |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 mar 2019 till den 3 mar 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Frisim Herrar Juniorer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Distriktsrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 49.49 2014-12-12 |
Distriktsrekord Juniorer: Isak Eliasson (1996) 50.66 2015- 04-02 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
1 |
|
Samuel Rudqvist |
Simklubben Elfsborg |
1999 |
AA7799 |
50m |
53.31 |
|
|
|
|
|
2 |
5 |
|
Melker Olsson |
Simklubben Elfsborg |
2000 |
AC5100 |
50m |
53.76 |
|
|
|
|
|
3 |
274 |
|
Jonatan Carlsson |
Varberg Sim |
2001 |
AJ6301 |
50m |
54.19 |
|
|
|
|
|
4 |
291 |
|
Oskar Gustafson |
Uddevalla Sim |
2002 |
AE1302 |
50m |
54.93 |
|
|
|
|
|
5 |
161 |
|
Anders Ludvigsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2000 |
AV8500 |
50m |
55.10 |
|
|
|
|
|
6 |
193 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE3504 |
50m |
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
292 |
|
Charlie Tranberg |
Uddevalla Sim |
2002 |
AK5102 |
50m |
55.98 |
|
|
|
|
|
8 |
159 |
|
Primus Olsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2000 |
AV7100 |
50m |
56.18 |
|
|
|
|
|
9 |
21 |
|
David Reinholdsson |
Simklubben Elfsborg |
2002 |
AI3502 |
50m |
56.35 |
|
|
|
|
|
10 |
251 |
|
Anton Svensson |
Skövde Simsällskap |
2001 |
AR6701 |
50m |
56.41 |
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Felix Jedbratt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AJ7703 |
50m |
57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
146 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
57.21 |
|
|
|
2001 |
AH5101 |
|
13 |
14 |
|
Albin Svenneby |
Simklubben Elfsborg |
|
|
50m |
57.23 |
|
|
|
2001 |
AL4301 |
|
14 |
188 |
|
Linus Hagedorn |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
57.28 |
|
|
|
2002 |
AI9702 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
170 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
50m |
57.29 |
|
|
|
|
|
16 |
3 |
|
William Westerlund Holappa |
Simklubben Elfsborg |
1999 |
AC0599 |
50m |
57.29 |
|
|
|
|
|
17 |
267 |
|
Hazem Alhaskir |
Trollhättans Simsällskap |
2002 |
AY5702 |
50m |
57.35 |
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Hektor Kvarnlöf |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AT0504 |
50m |
57.65 |
|
|
|
|
|
19 |
219 |
|
Felix Wrakén |
Simklubben S 02 |
2003 |
AB8903 |
50m |
57.68 |
|
|
|
|
|
20 |
162 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
50m |
57.81 |
|
|
|
|
|
21 |
37 |
|
Simon Svedberg |
Falköpings Simsällskap |
2001 |
AK5701 |
50m |
58.00 |
|
|
|
|
|
22 |
312 |
|
Jakob Josephson |
Uddevalla Sim |
2002 |
AN8102 |
50m |
58.12 |
EFT |
|
23 |
158 |
|
Simon Ghidini |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AR9701 |
50m |
58.30 |
|
|
|
|
|
24 |
25 |
|
Kevin Söderqvist |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AF9704 |
50m |
58.49 |
|
|
|
|
|
25 |
191 |
|
Filiph Castillo Karlsson |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2002 |
AO4902 |
50m |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
238 |
|
Erik Klasson |
Simklubben 1970 |
2003 |
AH1503 |
50m |
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-03-01 18:20:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.1 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|