Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Tirsdag 09.30
Seedede heat Løb 49
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 49, 400m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
5:10.41 |
339 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:10.14 |
560 |
3 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
50m |
5:10.01 |
306 |
4 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
50m |
5:07.38 |
571 |
5 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
5:09.66 |
348 |
6 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:10.06 |
100 |
7 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:10.39 |
225 |
8 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
50m |
5:10.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
491 |
1 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
50m |
5:06.09 |
226 |
2 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
50m |
5:05.46 |
443 |
3 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
5:05.11 |
419 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
5:04.46 |
441 |
5 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
50m |
5:04.76 |
522 |
6 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
50m |
5:05.46 |
216 |
7 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 SLANGE |
|
50m |
5:05.93 |
473 |
8 |
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
5:06.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
5:04.11 |
405 |
2 |
Julie Liv Madsen |
2006 |
0682AB |
GREVE |
|
50m |
5:03.16 |
345 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:03.08 |
435 |
4 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
5:00.40 |
504 |
5 |
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
KVIK |
|
50m |
5:01.46 |
602 |
6 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
50m |
5:03.12 |
411 |
7 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
50m |
5:03.42 |
408 |
8 |
Sabrina Meldgaard Pejø |
2006 |
0626AJ |
GREVE |
|
50m |
5:04.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
0678AO |
AALBORG |
|
50m |
5:00.17 |
600 |
2 |
Amalie Henriksen |
2005 |
0516AP |
HORSENS |
|
50m |
4:58.41 |
282 |
3 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
0572AF |
ODDER |
|
50m |
4:58.36 |
531 |
4 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
0524AH |
THISTED |
|
50m |
4:57.54 |
562 |
5 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
50m |
4:57.66 |
397 |
6 |
Emily Hansen |
2005 |
0528AO |
HELSINGE |
|
50m |
4:58.40 |
309 |
7 |
Victoria Fræhr Piihl |
2005 |
0598AJ |
KOLDING |
|
50m |
4:58.82 |
220 |
8 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
0536AR |
PINGVINEN |
|
50m |
5:00.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
546 |
1 |
Filippa Eiler |
2005 |
0588AI |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:57.31 |
293 |
2 |
Nanna Langvad |
2005 |
0512BA |
LYSENG |
|
50m |
4:56.49 |
360 |
3 |
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
HOBRO |
|
50m |
4:56.17 |
500 |
4 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
50m |
4:53.99 |
341 |
5 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:54.13 |
262 |
6 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
50m |
4:56.27 |
208 |
7 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
A6 JGI |
|
50m |
4:56.67 |
478 |
8 |
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
AGF |
|
50m |
4:57.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
540 |
1 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
VI39 |
|
50m |
4:53.38 |
253 |
2 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
50m |
4:52.50 |
581 |
3 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
4:51.76 |
342 |
4 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:50.98 |
487 |
5 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
4:51.27 |
343 |
6 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:52.45 |
488 |
7 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
50m |
4:53.23 |
244 |
8 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:53.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:49.80 |
219 |
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
50m |
4:49.24 |
266 |
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
50m |
4:46.68 |
520 |
4 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:44.68 |
206 |
5 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
A6 JGI |
|
50m |
4:45.68 |
273 |
6 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
50m |
4:47.36 |
519 |
7 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
4:49.67 |
542 |
8 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
50m |
4:50.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
564 |
1 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
50m |
4:49.71 |
25 |
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
AALBORG |
|
50m |
4:47.72 |
324 |
3 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:45.81 |
387 |
4 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
4:43.94 |
280 |
5 |
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
RINGE |
|
50m |
4:45.07 |
255 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
4:47.11 |
344 |
7 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:49.30 |
485 |
8 |
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
4:50.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|