Program for DM Ã…rgang Langbane
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lørdag 09.30
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
Jacob Aagaard Andersen |
2004 |
0445AP |
BSK08 |
|
50m |
2:57.60 |
16 |
3 |
Mikkel Pedersen |
2004 |
0403AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:55.59 |
142 |
4 |
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
0425AQ |
SOLRØD |
|
50m |
2:52.87 |
174 |
5 |
Mikkel Nielsen |
2004 |
0403AC |
HOLBÆK |
|
50m |
2:54.98 |
182 |
6 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
50m |
2:55.72 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Mads Naver |
2004 |
0405AH |
ALLERØD |
|
50m |
2:48.12 |
454 |
2 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
2:47.35 |
95 |
3 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
50m |
2:47.15 |
5 |
4 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
50m |
2:46.22 |
310 |
5 |
Lasse Thulstrup |
2004 |
0489AB |
KOLDING |
|
50m |
2:46.58 |
117 |
6 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
VEJLE |
|
50m |
2:47.32 |
22 |
7 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
2:47.39 |
200 |
8 |
Kasper Henriksen |
2004 |
0441AM |
VIBORG |
|
50m |
2:48.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:44.39 |
275 |
2 |
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
0405AG |
RINGSTED |
|
50m |
2:42.71 |
518 |
3 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
50m |
2:37.29 |
283 |
4 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
50m |
2:31.51 |
335 |
5 |
Troels Fode |
2004 |
0435AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:35.57 |
404 |
6 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
50m |
2:39.22 |
494 |
7 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
0433AB |
KVIK |
|
50m |
2:43.71 |
189 |
8 |
Alexander Griffin |
2004 |
0451AL |
GENTOFTE |
|
50m |
2:46.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
482 |
1 |
Kris Jensen |
2004 |
0489AK |
AARS |
|
50m |
2:44.13 |
580 |
2 |
Alex Fogt |
2004 |
0487AO |
H2Odense |
|
50m |
2:42.21 |
543 |
3 |
Matias Munkholm |
2004 |
0435AB |
VI39 |
|
50m |
2:36.03 |
67 |
4 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
50m |
2:30.00 |
575 |
5 |
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:34.96 |
319 |
6 |
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
0465AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:38.29 |
527 |
7 |
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
THISTED |
|
50m |
2:43.22 |
509 |
8 |
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
NORD |
|
50m |
2:45.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:43.94 |
103 |
2 |
Jannik Jørgensen |
2004 |
0403AM |
SLAGELSE |
|
50m |
2:41.94 |
207 |
3 |
Anders K. Kortegaard |
2004 |
0471AB |
A6 JGI |
|
50m |
2:35.88 |
459 |
4 |
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:29.66 |
495 |
5 |
Oscar Kroos |
2004 |
0459AF |
KVIK |
|
50m |
2:34.26 |
247 |
6 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
50m |
2:37.32 |
24 |
7 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
2:42.88 |
299 |
8 |
Michael Halck |
2004 |
0495AD |
LYNGBY |
|
50m |
2:44.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 juni 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|