Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
29 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Ringssted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 16:00 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
199 |
3 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
0646AE |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:43.42 |
243 |
4 |
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
KVIK |
|
25m |
1:39.26 |
228 |
5 |
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
0658AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:40.41 |
222 |
6 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
0652AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:54.36 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Katrine Hansen |
2006 |
0686AS |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:38.56 |
255 |
2 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
0626AC |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:37.30 |
200 |
3 |
Sarah Højlund |
2006 |
0684AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:34.97 |
177 |
4 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:33.22 |
7 |
5 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:33.44 |
106 |
6 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.08 |
98 |
7 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:37.56 |
170 |
8 |
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
0628AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:39.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
1:32.49 |
250 |
2 |
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
0678AI |
KVIK |
|
25m |
1:32.40 |
128 |
3 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:31.06 |
89 |
4 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.35 |
229 |
5 |
Jaqueline Haack |
2006 |
0672AN |
SOLRØD |
|
25m |
1:30.85 |
244 |
6 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
1:32.37 |
151 |
7 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:32.41 |
62 |
8 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:32.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
0606AA |
VATCPH-STT |
|
25m |
1:30.21 |
179 |
2 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:29.99 |
83 |
3 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:29.29 |
176 |
4 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:29.19 |
29 |
5 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:29.22 |
145 |
6 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.81 |
65 |
7 |
Andrea Nøhr Petersen |
2006 |
0686AB |
KØGE |
|
25m |
1:30.19 |
64 |
8 |
Klara-Sofie Bollmann |
2006 |
0676AA |
KØGE |
|
25m |
1:30.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:28.99 |
68 |
2 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
25m |
1:28.51 |
260 |
3 |
Marie Nissov-Johansen |
2006 |
0626AD |
VEST |
|
25m |
1:28.17 |
232 |
4 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
25m |
1:28.06 |
165 |
5 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:28.15 |
276 |
6 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:28.29 |
218 |
7 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
1:28.96 |
131 |
8 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:29.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
1:27.82 |
157 |
2 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.12 |
105 |
3 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:26.89 |
81 |
4 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:26.21 |
153 |
5 |
Liva la Cour |
2006 |
0642AQ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.81 |
213 |
6 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:27.11 |
2 |
7 |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
0698AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:27.72 |
226 |
8 |
Daniella Anderson |
2006 |
0608AR |
SOLRØD |
|
25m |
1:27.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
1:25.54 |
155 |
2 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.24 |
230 |
3 |
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
0678AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:25.02 |
61 |
4 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.89 |
224 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:25.01 |
5 |
6 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:25.20 |
123 |
7 |
Bianca Roos |
2006 |
0622AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:25.45 |
67 |
8 |
Anna Hjorth Christensen |
2006 |
0652AI |
KØGE |
|
25m |
1:26.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Johanna Rasmussen |
2006 |
0632AG |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:24.41 |
263 |
2 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:24.01 |
53 |
3 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:22.97 |
127 |
4 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.34 |
262 |
5 |
Liva Gottorp Sørensen |
2006 |
0694AD |
VEST |
|
25m |
1:22.63 |
71 |
6 |
Annette Toft |
2006 |
0672AC |
KØGE |
|
25m |
1:23.54 |
194 |
7 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
25m |
1:24.20 |
130 |
8 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:24.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.93 |
82 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.90 |
28 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:21.48 |
237 |
4 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
1:20.71 |
192 |
5 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
25m |
1:21.32 |
227 |
6 |
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
0632AL |
SOLRØD |
|
25m |
1:21.62 |
59 |
7 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.91 |
85 |
8 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
25m |
1:18.70 |
40 |
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.80 |
60 |
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:15.96 |
30 |
4 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.70 |
8 |
5 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:15.95 |
10 |
6 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.65 |
79 |
7 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.98 |
88 |
8 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.36 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 marts 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:36 |
|