Startliste for DM-H 2018 1. Division
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2018 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (3) |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 50.44 2000-03-17 |
Dansk Rekord Senior: Daniel Steen Andersen (1995) 51.14 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 52.44 2012-12-02 |
|
Heat 1 (3) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
9455AA |
KVIK |
|
25m |
59:59.04 |
73 |
2 |
Lasse Schrøder Jakobsen |
1993 |
9353AD |
AALBORG |
|
25m |
59:59.04 |
99 |
3 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
SIGMA |
|
25m |
59:59.04 |
118 |
4 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59:59.04 |
144 |
5 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
AGF |
|
25m |
59:59.04 |
175 |
6 |
Mads Ottosen |
1997 |
9745AH |
HOLBÆK |
|
25m |
59:59.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
25m |
59:59.04 |
224 |
2 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
59:59.04 |
15 |
3 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
25m |
59:59.04 |
39 |
4 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
KVIK |
|
25m |
59:59.03 |
66 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
59:59.03 |
100 |
6 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
SIGMA |
|
25m |
59:59.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
59:59.03 |
154 |
2 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
25m |
59:59.03 |
180 |
3 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
25m |
59:59.03 |
208 |
4 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
TRITON B |
|
25m |
59:59.03 |
231 |
5 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
59:59.03 |
18 |
6 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
59:59.03 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:38 |
|