Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (13) |
Sponsor: Zenliv |
|
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
2 |
Malte Hjalholt |
2003 |
0355AG |
VAT CPH |
|
50m |
33.74 |
61 |
3 |
Mads Frederik Eilersen |
2001 |
0149AS |
GENTOFTE |
|
50m |
32.07 |
95 |
4 |
Christoffer W Frederiksen |
2003 |
0363AG |
LYNGBY |
|
50m |
33.17 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Marcus Elkjær Samson |
2003 |
0319AG |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.91 |
214 |
2 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
TRITON B |
|
50m |
31.54 |
111 |
3 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
50m |
31.20 |
141 |
4 |
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
0359AN |
A6 |
|
50m |
31.22 |
69 |
5 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
31.80 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Victor Toftehøj |
2003 |
0309AG |
A6 |
|
50m |
30.99 |
270 |
2 |
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.76 |
296 |
3 |
Oliver Lystlund |
2003 |
0363AA |
HOLBÆK |
|
50m |
30.25 |
56 |
4 |
Mathias Hatting Petersen |
2000 |
0091AC |
VAT CPH |
|
50m |
30.46 |
274 |
5 |
Bjørn Simonsen |
2000 |
|
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.98 |
192 |
6 |
Mathias Parkhøi |
2003 |
0383AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
0039AA |
HILLERØD |
|
50m |
30.10 |
332 |
2 |
Dennis Micin |
2002 |
AX3902 |
KARLSKRONA |
|
50m |
29.94 |
103 |
3 |
Valdemar Ditlev Kragh |
2003 |
0337AD |
LYNGBY |
|
50m |
29.44 |
319 |
4 |
Elias Nilsson |
2002 |
AD9502 |
KARLSKRONA |
|
50m |
29.92 |
275 |
5 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
SIGMA |
|
50m |
30.07 |
17 |
6 |
Erik Klasson |
2003 |
AH1503 |
TEAM WEST |
|
50m |
30.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
50m |
29.14 |
116 |
2 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GTI |
|
50m |
29.05 |
51 |
3 |
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
0351AB |
VAT CPH |
|
50m |
28.97 |
57 |
4 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VAT CPH |
|
50m |
29.00 |
77 |
5 |
Noah Bred |
2003 |
0399AE |
GLADSAXE |
|
50m |
29.08 |
263 |
6 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
SIGMA |
|
50m |
29.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Viktor Carlsson |
2000 |
AB4300 |
KARLSKRONA |
|
50m |
28.77 |
128 |
2 |
Malte Egholm Brøns |
2003 |
0331AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.75 |
232 |
3 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
28.65 |
318 |
4 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
50m |
28.69 |
208 |
5 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
28.76 |
315 |
6 |
Jakob Werner |
2000 |
AN3100 |
KARLSKRONA |
|
50m |
28.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VAT CPH |
|
50m |
28.58 |
244 |
2 |
Carl Adelsten Kirchhoff |
2002 |
0257AL |
HILLERØD |
|
50m |
28.49 |
132 |
3 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.43 |
126 |
4 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.44 |
309 |
5 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
28.57 |
180 |
6 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
TEAM WEST |
|
50m |
28.36 |
333 |
2 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
28.25 |
241 |
3 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
28.15 |
88 |
4 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
GLADSAXE |
|
50m |
28.19 |
339 |
5 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
KVIK |
|
50m |
28.29 |
146 |
6 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
A6 |
|
50m |
28.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
28.00 |
38 |
2 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH |
|
50m |
27.94 |
288 |
3 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
27.87 |
213 |
4 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
TRITON B |
|
50m |
27.88 |
78 |
5 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
27.96 |
55 |
6 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
VAT CPH |
|
50m |
28.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
0239AF |
GTI |
|
50m |
27.67 |
311 |
2 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
50m |
27.45 |
79 |
3 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
50m |
27.39 |
4 |
4 |
David Reinholdsson |
2002 |
AI3502 |
TEAM WEST |
|
50m |
27.39 |
175 |
5 |
Christopher G. Trandum |
2003 |
0313AI |
GENTOFTE |
|
50m |
27.53 |
137 |
6 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
HØRSHOLM |
|
50m |
27.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
9801AF |
HOLBÆK |
|
50m |
26.97 |
212 |
2 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
26.43 |
21 |
3 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
TEAM WEST |
|
50m |
25.69 |
230 |
4 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
TRITON B |
|
50m |
26.11 |
87 |
5 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
26.83 |
316 |
6 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
27.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
26.93 |
156 |
2 |
Thomas Bech |
1998 |
9857AM |
FARUM |
|
50m |
26.40 |
169 |
3 |
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
9155AC |
FARUM |
|
50m |
25.57 |
224 |
4 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
50m |
26.04 |
221 |
5 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
50m |
26.81 |
308 |
6 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
27.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
26.87 |
93 |
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
26.35 |
83 |
3 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
50m |
25.50 |
184 |
4 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
9781AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
25.84 |
112 |
5 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
26.67 |
279 |
6 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
27.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|