Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (10) |
Sponsor: Scandic Eremitage |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
Elsa Bergelin |
2004 |
AH0204 |
KARLSKRONA |
|
50m |
43.13 |
194 |
3 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
42.28 |
243 |
4 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
50m |
42.34 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
41.82 |
323 |
2 |
Sarah Petersson |
2003 |
AC7803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
40.60 |
104 |
3 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
40.10 |
198 |
4 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
40.10 |
54 |
5 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VAT CPH |
|
50m |
40.80 |
31 |
6 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
50m |
41.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Tufva Alexandersson |
2002 |
AV9202 |
KARLSKRONA |
|
50m |
38.98 |
71 |
2 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
38.95 |
434 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
38.86 |
118 |
4 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI |
|
50m |
38.92 |
338 |
5 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
38.97 |
202 |
6 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
50m |
38.43 |
167 |
2 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
38.37 |
154 |
3 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
37.70 |
226 |
4 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
38.26 |
176 |
5 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
38.43 |
68 |
6 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
38.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
37.38 |
248 |
2 |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
0494AD |
HILLERØD |
|
50m |
37.19 |
23 |
3 |
Stella Warborn |
2003 |
AW4603 |
TEAM WEST |
|
50m |
36.86 |
290 |
4 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
50m |
37.11 |
100 |
5 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
37.25 |
119 |
6 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
GTI |
|
50m |
37.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
36.73 |
109 |
2 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
36.40 |
220 |
3 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
36.14 |
11 |
4 |
Moa Bergdahl |
2003 |
BB8603 |
TEAM WEST |
|
50m |
36.19 |
183 |
5 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
36.51 |
143 |
6 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
36.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
35.88 |
120 |
2 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
GTI |
|
50m |
35.83 |
29 |
3 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
35.71 |
312 |
4 |
Disa Gladher |
2002 |
AA2202 |
KARLSKRONA |
|
50m |
35.74 |
46 |
5 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VAT CPH |
|
50m |
35.87 |
200 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
50m |
34.96 |
142 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
34.31 |
157 |
3 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
33.45 |
293 |
4 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
34.20 |
219 |
5 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
TRITON B |
|
50m |
34.72 |
227 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
35.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.86 |
211 |
2 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
TRITON B |
|
50m |
34.31 |
9 |
3 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
TEAM WEST |
|
50m |
33.37 |
225 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
33.98 |
307 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
34.65 |
90 |
6 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
35.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
334 |
1 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
34.79 |
25 |
2 |
Lovisa Alsop |
2001 |
AJ9601 |
TEAM WEST |
|
50m |
34.24 |
39 |
3 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH |
|
50m |
31.29 |
91 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
33.75 |
153 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
34.55 |
22 |
6 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
TEAM WEST |
|
50m |
35.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|