Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer |
Finaler (17) |
Vejledende starttid 11:32 |
Heat 1 (17) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
50m |
3:21.44 |
245 |
2 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
50m |
3:10.00 |
185 |
3 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:58.37 |
273 |
4 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:59.79 |
158 |
5 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
3:12.25 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Laura Thomadsen |
2004 |
0412AH |
VAT CPH |
|
50m |
2:55.70 |
290 |
2 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
50m |
2:53.63 |
294 |
3 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
2:53.01 |
94 |
4 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
2:53.51 |
167 |
5 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
2:55.42 |
131 |
6 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:56.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
GTI |
|
50m |
2:52.13 |
323 |
2 |
Sarah Petersson |
2003 |
AC7803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:50.70 |
282 |
3 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.84 |
121 |
4 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
2:48.08 |
195 |
5 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:51.90 |
34 |
6 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:52.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:46.44 |
202 |
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:44.84 |
125 |
3 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
GTI |
|
50m |
2:44.48 |
226 |
4 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
2:44.73 |
299 |
5 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
2:44.86 |
100 |
6 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
2:44.19 |
113 |
2 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
2:42.97 |
119 |
3 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
GTI |
|
50m |
2:42.45 |
194 |
4 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
0498AI |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:42.47 |
154 |
5 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
2:44.01 |
42 |
6 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
VAT CPH |
|
50m |
2:44.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:40.77 |
68 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.56 |
206 |
3 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
GENTOFTE |
|
50m |
2:39.43 |
191 |
4 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:39.54 |
338 |
5 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
2:40.08 |
300 |
6 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
2:41.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
2:39.06 |
297 |
2 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:38.32 |
143 |
3 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
2:37.00 |
201 |
4 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:37.33 |
152 |
5 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
2:38.90 |
48 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
2:39.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Stella Warborn |
2003 |
AW4603 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:36.69 |
252 |
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
SIGMA |
|
50m |
2:36.45 |
33 |
3 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:36.35 |
25 |
4 |
Lovisa Alsop |
2001 |
AJ9601 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:36.36 |
63 |
5 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:36.63 |
186 |
6 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:36.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:36.25 |
142 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
2:35.62 |
52 |
3 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VAT CPH |
|
50m |
2:35.52 |
256 |
4 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
SIGMA |
|
50m |
2:35.61 |
235 |
5 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
TRITON B |
|
50m |
2:36.04 |
200 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:36.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GTI |
|
50m |
2:35.07 |
11 |
2 |
Moa Bergdahl |
2003 |
BB8603 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:34.74 |
179 |
3 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:34.54 |
73 |
4 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:34.62 |
84 |
5 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
2:34.99 |
340 |
6 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
2:35.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.44 |
219 |
2 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
|
TRITON B |
|
50m |
2:34.13 |
76 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.92 |
304 |
4 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
2:34.01 |
20 |
5 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:34.20 |
134 |
6 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:34.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:33.30 |
60 |
2 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.09 |
10 |
3 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:31.76 |
227 |
4 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:31.81 |
237 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
2:32.78 |
62 |
6 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:33.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
50m |
2:30.97 |
3 |
2 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:30.44 |
74 |
3 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:30.19 |
109 |
4 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.31 |
15 |
5 |
Sara Nyqvist |
2003 |
BG4603 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:30.76 |
16 |
6 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:31.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:30.02 |
12 |
2 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:29.48 |
216 |
3 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
2:28.66 |
207 |
4 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:29.03 |
18 |
5 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:29.78 |
41 |
6 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
VAT CPH |
|
50m |
2:30.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
307 |
1 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:28.36 |
6 |
2 |
Lucie Hanquet |
2003 |
CC2403 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:27.88 |
198 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:27.16 |
27 |
4 |
Marit Cuperus |
2002 |
BD0202 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:27.44 |
210 |
5 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
2:28.27 |
40 |
6 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
50m |
2:28.40 |
|
|
Heat 16 (17) (Årg. 2002-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.44 |
203 |
2 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:25.00 |
218 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:22.39 |
138 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
A6 |
|
50m |
2:22.52 |
19 |
5 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
TEAM WEST |
|
50m |
2:25.51 |
334 |
6 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
2:27.06 |
|
|
Heat 17 (17) (Årg. 1920-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH |
|
50m |
2:24.59 |
37 |
2 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH |
|
50m |
2:23.69 |
106 |
3 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:19.66 |
298 |
4 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:23.31 |
91 |
5 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:23.81 |
225 |
6 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:26.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|