Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (20) |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
|
Heat 1 (20) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
284 |
2 |
Laura Møller Sørensen |
2004 |
0466AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:16.95 |
324 |
3 |
Alva Evertsson |
2003 |
AE7603 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:15.10 |
330 |
4 |
Elsa Bergelin |
2004 |
AH0204 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:16.02 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
Lise Elton Jokumsen |
2004 |
0482AZ |
HILLERØD |
|
50m |
1:13.56 |
286 |
3 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:12.21 |
331 |
4 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:12.35 |
31 |
5 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:14.72 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Saga Evertsson |
2003 |
AE2803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:10.96 |
122 |
2 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
GTI |
|
50m |
1:10.28 |
185 |
3 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.31 |
118 |
4 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI |
|
50m |
1:09.33 |
245 |
5 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
50m |
1:10.31 |
290 |
6 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
50m |
1:11.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Silja Mortensen |
2003 |
0342AU |
VAT CPH |
|
50m |
1:08.89 |
94 |
2 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
1:08.72 |
329 |
3 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:08.63 |
70 |
4 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.67 |
187 |
5 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
0458AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:08.85 |
280 |
6 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
1:08.51 |
46 |
2 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VAT CPH |
|
50m |
1:08.22 |
273 |
3 |
Anne-Sofie Løhr Simonsen |
2004 |
0462AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:07.55 |
125 |
4 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
GTI |
|
50m |
1:08.15 |
66 |
5 |
Astrid Permin |
2003 |
0344AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:08.42 |
82 |
6 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Anne Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:07.32 |
96 |
2 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.02 |
321 |
3 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:06.90 |
264 |
4 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
SIGMA |
|
50m |
1:06.91 |
242 |
5 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
1:07.12 |
295 |
6 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
VAT CPH |
|
50m |
1:06.26 |
294 |
2 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.03 |
119 |
3 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
GTI |
|
50m |
1:06.00 |
74 |
4 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.03 |
299 |
5 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
1:06.19 |
48 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VAT CPH |
|
50m |
1:06.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:05.90 |
340 |
2 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:05.80 |
249 |
3 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:05.65 |
113 |
4 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
1:05.71 |
198 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.85 |
195 |
6 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
50m |
1:05.42 |
327 |
2 |
Tove Lindén |
2002 |
AH8702 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:05.31 |
207 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.03 |
197 |
4 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:05.26 |
191 |
5 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:05.32 |
161 |
6 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
1:05.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
335 |
1 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
1:04.45 |
202 |
2 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.35 |
326 |
3 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:04.17 |
301 |
4 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.20 |
52 |
5 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VAT CPH |
|
50m |
1:04.44 |
293 |
6 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.12 |
304 |
2 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
1:04.06 |
76 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.90 |
163 |
4 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
1:03.90 |
215 |
5 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
TRITON B |
|
50m |
1:04.08 |
36 |
6 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:04.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:03.88 |
179 |
2 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:03.66 |
84 |
3 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:03.43 |
160 |
4 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
1:03.51 |
297 |
5 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.83 |
170 |
6 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
1:03.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GTI |
|
50m |
1:03.26 |
127 |
2 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.24 |
65 |
3 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
0218AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.16 |
237 |
4 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
1:03.19 |
343 |
5 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
1:03.24 |
99 |
6 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
238 |
1 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:03.06 |
434 |
2 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.02 |
186 |
3 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:02.99 |
60 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.00 |
227 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
1:03.04 |
98 |
6 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:03.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.59 |
27 |
2 |
Marit Cuperus |
2002 |
BD0202 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:02.49 |
32 |
3 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.14 |
152 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
1:02.42 |
110 |
5 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.58 |
182 |
6 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:02.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
12 |
1 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:02.05 |
29 |
2 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.45 |
171 |
3 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
1:01.20 |
337 |
4 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
50m |
1:01.44 |
307 |
5 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:02.04 |
18 |
6 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:02.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:00.99 |
342 |
2 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
1:00.63 |
114 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
57.08 |
216 |
4 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
59.77 |
20 |
5 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:00.87 |
89 |
6 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:01.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:00.98 |
3 |
2 |
Linn Thid |
2003 |
AG5803 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:00.40 |
298 |
3 |
Amalie Søby Mortensen |
2001 |
0112AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
55.99 |
108 |
4 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
58.35 |
300 |
5 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
1:00.82 |
218 |
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
1:01.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.98 |
134 |
2 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:00.08 |
139 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
50m |
54.89 |
147 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6 |
|
50m |
58.35 |
19 |
5 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:00.64 |
6 |
6 |
Lucie Hanquet |
2003 |
CC2403 |
TEAM WEST |
|
50m |
1:01.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
2 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
TEAM WEST |
|
25m |
1:02.07 |
19 |
3 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
TEAM WEST |
|
25m |
1:00.64 |
29 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:01.45 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
20 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|