Program för UGP 1 2018-2019, Norrtälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 14
|
Tävling |
U-GP 1 2018/2019 |
|
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Norrtälje |
|
Utskriftstid |
08:09 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund med föreningar |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
469 |
3 |
Junes Khattab |
2006 |
AK0106 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:09.73 |
644 |
4 |
Einar Melin |
2004 |
04B169 |
ÅSF |
|
25m |
2:45.65 |
642 |
5 |
Måns Manelius |
2006 |
06A533 |
ÅSF |
|
50m |
3:02.04 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Albin Argelius |
2005 |
AN1105 |
TUREBERG |
|
25m |
2:30.53 |
369 |
2 |
Marcus Persson Taylor |
2005 |
AC4905 |
TUREBERG |
|
50m |
2:29.60 |
366 |
3 |
Alexander Arnö |
2005 |
AB5505 |
TUREBERG |
|
25m |
2:26.29 |
387 |
4 |
Hugo Westholm |
2004 |
AI2904 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:25.96 |
368 |
5 |
Filip Westlund |
2003 |
AL9703 |
TUREBERG |
|
25m |
2:26.05 |
647 |
6 |
Hannes Olin |
2003 |
03B244 |
ÅSF |
|
25m |
2:28.96 |
637 |
7 |
Linus Eriksson |
2001 |
01B090 |
ÅSF |
|
25m |
2:30.45 |
397 |
8 |
Jousef Hanna |
2003 |
AS3503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:32.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
438 |
1 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:24.19 |
398 |
2 |
Albin Kappling |
2003 |
AS2503 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:23.14 |
447 |
3 |
Linus Areblad |
2004 |
AI9504 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:14.90 |
5 |
4 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
2:13.34 |
361 |
5 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
25m |
2:14.31 |
400 |
6 |
David Alonso |
2003 |
AS6703 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:16.69 |
376 |
7 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:23.18 |
12 |
8 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
2:25.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Linus Wickström |
2003 |
AK8303 |
DANDERYD |
|
25m |
2:11.92 |
356 |
2 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
2:09.95 |
380 |
3 |
Axel Von Goës |
2002 |
AP1502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:06.34 |
360 |
4 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
25m |
2:02.34 |
440 |
5 |
Ivar Simonsson |
2002 |
AO9502 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:05.71 |
152 |
6 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:09.16 |
359 |
7 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TUREBERG |
|
25m |
2:11.50 |
437 |
8 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:12.55 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
14 oktober 2018 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
Utskriftstid |
08:09 |
|