Ohjelma Regionsmesterskab Nordsjælland
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 123
|
Stævne navn |
Regionalt årgangsmesterskab |
|
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
|
|
Stævne by |
Frederiksværk |
|
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 oktober 2018 |
|
|
|
|
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 11:11 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Fiona Emilie West |
2006 |
0656AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:42.96 |
60 |
2 |
Luna Larsson |
2006 |
0626AS |
HERLEV |
|
25m |
1:29.10 |
10 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.94 |
168 |
4 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.70 |
184 |
5 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:32.69 |
220 |
6 |
Fanny Grange |
2006 |
0618AV |
ROSKILDE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
0646AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:26.62 |
107 |
2 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.57 |
96 |
3 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
25m |
1:26.46 |
193 |
4 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.54 |
115 |
5 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:26.61 |
45 |
6 |
Dina Shapley |
2006 |
0614AM |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.03 |
58 |
2 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:25.68 |
141 |
3 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
0664AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:24.99 |
103 |
4 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.16 |
137 |
5 |
Johanne Hummelmose |
2006 |
0628AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:25.72 |
39 |
6 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
0636AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:26.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
237 |
1 |
Emma Mølholm |
2005 |
0514AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:24.33 |
104 |
2 |
Katrine G. Kristensen |
2005 |
0576AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.98 |
178 |
3 |
Amalie Helfelt |
2006 |
0652AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:23.51 |
233 |
4 |
Olivia Cruse |
2005 |
0514AR |
HILLERØD |
|
25m |
1:23.55 |
81 |
5 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
0638AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:24.08 |
17 |
6 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.05 |
222 |
2 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:22.85 |
172 |
3 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.06 |
209 |
4 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.67 |
143 |
5 |
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
0626AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.01 |
59 |
6 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
1:23.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
0698AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.96 |
246 |
2 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:21.60 |
165 |
3 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.17 |
131 |
4 |
Rebecca Chur Fischer |
2005 |
0522AP |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.42 |
234 |
5 |
Caroline Henning |
2005 |
0508AM |
HILLERØD |
|
25m |
1:21.77 |
125 |
6 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
0694AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:20.80 |
207 |
2 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:20.70 |
11 |
3 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.38 |
100 |
4 |
Rebecca Maria Bagger |
2005 |
0544AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.56 |
109 |
5 |
Caroline Søgaard Pedersen |
2005 |
0562AX |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.78 |
185 |
6 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:21.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
SLANGERUP |
|
25m |
1:20.12 |
200 |
2 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.95 |
278 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
1:19.38 |
57 |
4 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
0576AM |
HERLEV |
|
25m |
1:19.41 |
132 |
5 |
Nanja Frahm-Falkenberg |
2006 |
0682AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.03 |
18 |
6 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
0644AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:20.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
152 |
1 |
Anna R. Strøbek |
2005 |
0586AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.94 |
276 |
2 |
Anna Mundt Karup |
2005 |
0594AC |
HOLBÆK |
|
25m |
1:18.71 |
24 |
3 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.64 |
153 |
4 |
Molly Szczepanski |
2006 |
0662AJ |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.65 |
171 |
5 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:18.82 |
80 |
6 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:19.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
1:18.53 |
228 |
2 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
25m |
1:18.03 |
101 |
3 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.62 |
14 |
4 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:17.67 |
190 |
5 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.13 |
151 |
6 |
Dikte Johanne Schrøder |
2006 |
0614AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:18.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:17.09 |
227 |
2 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.84 |
177 |
3 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:16.75 |
230 |
4 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:16.76 |
27 |
5 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.89 |
213 |
6 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Malou Nielsen |
2005 |
0524AF |
FARUM |
|
25m |
1:16.22 |
20 |
2 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.95 |
211 |
3 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.47 |
146 |
4 |
Cecilie G. Mortensen |
2005 |
0552AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:15.47 |
173 |
5 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.13 |
255 |
6 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:16.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.22 |
42 |
2 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.73 |
256 |
3 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
1:14.16 |
63 |
4 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
1:14.26 |
54 |
5 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
25m |
1:14.94 |
75 |
6 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
1:15.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.73 |
118 |
2 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.80 |
28 |
3 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.41 |
216 |
4 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.62 |
169 |
5 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.22 |
245 |
6 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:13.75 |
|
|
Heat 15 (16) (Årg. 2006-2006) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:13.73 |
260 |
2 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
SLANGERUP |
|
25m |
1:13.03 |
6 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.35 |
263 |
4 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:11.96 |
145 |
5 |
Alba Mantoni |
2006 |
0632AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:13.40 |
15 |
6 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
25m |
1:14.21 |
|
|
Heat 16 (16) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
65 |
1 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
1:09.40 |
110 |
2 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:08.12 |
148 |
3 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
1:06.48 |
114 |
4 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:07.50 |
135 |
5 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.66 |
198 |
6 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
28 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:10 |
|