2021-08-02   17:42:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Ohjelma Ikäkausimestaruusuinnit (25m) 2018

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m RU T12,13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
144  Kaituri Ellen  2006  SK  06A086  25 m  1:14.11  1:14.11   
145  Moilanen Lotta  2006  OU  06A240  25 m  1:16.36  1:16.36   
146  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  25 m  1:17.75  1:17.75   
147  Ollonen Reeta  2006  OU  06A793  25 m  1:18.30  1:18.30   
148  Granberg Janina  2006  HSS  06A403  25 m  1:19.14  1:19.14   
149  Lietzn Daniela  2006  SK  06A241  25 m  1:19.26  1:19.26   
150  Knknen Hilla  2006  PUS  06A139  25 m  1:21.47  1:21.47   
151  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  1:21.51  1:21.51   
152  Rantaniitty Iisa-Lotta  2006  Cetus  06A450  25 m  1:21.76  1:21.76   
10  153  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  1:21.84  1:21.84   
11  154  Lenkkeri Elli  2006  UH  06A782  25 m  1:22.17  1:22.17   
12  155  Kkel Helmi  2006  TuUS  06A002  25 m  1:23.23  1:23.23   
13  156  Torvikoski Miina  2006  KemUS  06A219  25 m  1:23.36  1:23.36   
14  157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:23.50  1:23.50   
15  158  Kurvinen Anniina  2006  LrU  06A281  25 m  1:23.75  1:23.75   
16  159  Korvonen Kaisla  2006  SK  06A473  25 m  1:24.43  1:24.43   
13 v 
288  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:14.38  1:14.38   
289  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:14.63  1:14.63   
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:15.89  1:15.89   
292  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  1:16.29  1:16.29   
293  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:16.41  1:16.41   
294  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  25 m  1:16.67  1:16.67   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:17.37  1:17.37   
373  Sntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  1:17.80  1:17.80   
374  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m  1:18.05  1:18.05   
10  375  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  1:18.13  1:18.13   
11  376  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  1:18.42  1:18.42   
12  377  Metskonkola Kiia  2005  SalU  05A633  25 m  1:18.61  1:18.61   
13  378  Bergstrm Maura  2005  SK  05A338  25 m  1:19.03  1:19.03   
14  379  Lempil Milla  2005  LUS  05A436  25 m  1:19.20  1:19.20   
15  380  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  1:19.35  1:19.35   
16  381  Ollikainen Aino  2005  KeuTo  05A182  25 m  1:19.44  1:19.44   
14 v 
530  Yli-yh Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  1:12.78  1:12.78   
531  Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  1:12.96  1:12.96   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  1:13.58  1:13.58   
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:13.97  1:13.97   
534  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  1:14.50  1:14.50   
535  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  1:14.74  1:14.74   
536  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  1:14.98  1:14.98   
449  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  1:15.18  1:15.18   
450  Kinnunen Kanerva  2004  UKK  04A027  25 m  1:15.57  1:15.57   
10  451  Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  1:16.17  1:16.17   
11  452  Vesalainen Peppi  2004  HSS  04B162  25 m  1:16.29  1:16.29   
12  453  Jrvinen Nessa  2004  AQUILA  04A159  25 m  1:16.35  1:16.35   
13  454  Liimatta Jessika  2004  TaTU  04A169  25 m  1:16.71  1:16.71   
14  455  Konkka Siiri  2004  SK  04A103  25 m  1:16.88  1:16.88   
15  456  Mtsjrvi Siiri  2004  UiTa  04A412  25 m  1:17.06  1:17.06   
16  457  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  1:17.13  1:17.13   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  1:08.18  1:08.18   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:09.88  1:09.88   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  1:11.45  1:11.45   
578  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  1:12.77  1:12.77   
579  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  1:13.35  1:13.35   
580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  1:14.70  1:14.70   
493  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  1:14.94  1:14.94   
494  Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  1:15.75  1:15.75   
495  Hmlinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m  1:16.18  1:16.18   
10  496  Pellinen Siiri  2003  SWIM  03A581  25 m  1:16.23  1:16.23   
11  497  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  1:16.71  1:16.71   
12  498  Forslund Winona  2003  BS-PU  03A476  25 m  1:16.88  1:16.88   
13  499  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  1:17.53  1:17.53   
14  500  Tapanainen Milla-Lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:17.60  1:17.60   
15  501  Jormanainen Emma  2003  VUS-VSS  03A789  25 m  1:17.68  1:17.68   
16  502  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  1:17.70  1:17.70   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
2_S
Laji 2, 200m SKU P13,14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
726  Pikkuhuhta Miklas  2005  UKK  05A464  25 m  2:26.97  2:26.97   
1924  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  25 m  2:27.10  2:27.10   
727  Toppinen Tuomas  2005  AUi  05A167  25 m  2:30.16  2:30.16   
733  Whrn Leo  2005  Vanders  05A103  25 m  2:30.25  2:30.25   
736  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  25 m  2:31.52  2:31.52   
731  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  25 m  2:32.84  2:32.84   
737  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  2:33.53  2:33.53   
728  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  2:34.95  2:34.95   
739  Tynj Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  2:35.11  2:35.11   
10  757  Mattelmki Teo  2005  Cetus  05A743  25 m  2:35.39  2:35.39   
11  1500  Tuhkanen Aapo  2005  TuUS  05A394  25 m  2:37.50  2:37.50   
12  730  Hmlinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  2:37.63  2:37.63   
13  732  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  25 m  2:39.33  2:39.33   
14  746  Laaksonen Luka  2005  SK  05A517  25 m  2:41.23  2:41.23   
15  1943  Venemies Arttu  2005  SWIM  05A599  25 m  2:41.56  2:41.56   
16  741  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  25 m  2:41.81  2:41.81   
14 v 
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  2:17.16  2:17.16   
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  2:18.15  2:18.15   
841  Leppnen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  2:19.59  2:19.59   
1206  ijl Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  2:19.66  2:19.66   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  2:19.89  2:19.89   
1129  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  2:20.07  2:20.07   
1945  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  2:20.37  2:20.37   
840  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  2:21.99  2:21.99   
847  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  2:25.27  2:25.27   
10  1200  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  2:26.16  2:26.16   
11  843  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  2:26.21  2:26.21   
12  842  Kilpelinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  2:26.29  2:26.29   
13  1533  Kinnunen Aapo  2004  SK  04A250  25 m  2:27.16  2:27.16   
14  846  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  2:27.20  2:27.20   
15  848  Malyshkov Alexander  2004  SalU  04B259  25 m  2:27.41  2:27.41   
16  1203  Kalvik Rasmus  2004  SF  04A904  25 m  2:27.99  2:27.99   
15 v 
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  2:09.81  2:09.81   
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  2:10.98  2:10.98   
928  Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  2:11.07  2:11.07   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:12.65  2:12.65   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  2:13.42  2:13.42   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  2:13.81  2:13.81   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  2:15.21  2:15.21   
929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  2:17.12  2:17.12   
1220  Menp Arttu  2003  SK  03A892  25 m  2:18.70  2:18.70   
10  933  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:19.43  2:19.43   
11  1223  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  2:19.52  2:19.52   
12  940  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  2:19.62  2:19.62   
13  1228  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  2:20.08  2:20.08   
14  938  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  2:21.59  2:21.59   
15  932  Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  25 m  2:23.23  2:23.23   
16  930  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  2:23.40  2:23.40   
16 v 
1038  Lietzn Jesper  2002  SK  02A171  25 m  2:09.02  2:09.02   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  2:11.51  2:11.51   
1232  Skjl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  2:12.88  2:12.88   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:13.39  2:13.39   
1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  2:13.97  2:13.97   
1607  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  2:15.84  2:15.84   
1037  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:15.86  2:15.86   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  2:16.85  2:16.85   
1235  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:18.24  2:18.24   
10  968  Koskinen Win  2002  UiTa  02A267  25 m  2:19.22  2:19.22   
11  1148  Juntunen Elias  2002  OU  02A075  25 m  2:19.29  2:19.29   
12  1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  2:19.82  2:19.82   
13  1044  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  2:20.77  2:20.77   
14  967  Kangas Benjamin  2002  HaUS  02A659  25 m  2:20.97  2:20.97   
15  974  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  2:22.41  2:22.41   
16  1050  Kallio Samu Petteri  2002  SK  02A516  25 m  2:25.57  2:25.57   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
3_S
Laji 3, 50m PU T12-15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  27.26  27.26   
1906  Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  28.74  28.74   
1180  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  29.29  29.29   
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  29.43  29.43   
1659  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  29.47  29.47   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  29.49  29.49   
1671  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  29.58  29.58   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  29.69  29.69   
1920  Krkkinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  29.82  29.82   
10  1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  29.83  29.83   
11  581  Grundstrm Vilja  2003  Vanders  03B185  25 m  30.03  30.03   
12  502  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  30.18  30.18   
13  1005  Pihkamki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  30.29  30.29   
14  1642  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  30.43  30.43   
15  289  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  30.47  30.47   
16  455  Konkka Siiri  2004  SK  04A103  25 m  30.47  30.47   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
4_S
Laji 4, 50m VU P13-16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
1581  Brnnkrr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  23.50  23.50   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  24.53  24.53   
1562  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  24.54  24.54   
1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  24.69  24.69   
1606  Luomala Onni-Kalle  2002  JUK  02A758  25 m  24.69  24.69   
964  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  24.70  24.70   
1563  Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  24.71  24.71   
1223  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  24.84  24.84   
1564  Herpola Santeri  2003  SK  03A188  25 m  24.85  24.85   
10  1043  Leppnen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  24.90  24.90   
11  1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  25.06  25.06   
12  1233  Sderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  25.07  25.07   
13  1607  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  25.10  25.10   
14  1235  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  25.16  25.16   
15  1227  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  25.51  25.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
5_S
Laji 5, 800m VU T13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
983  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  9:09.50  9:09.50   
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  9:17.55  9:17.55   
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  9:19.97  9:19.97   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  9:28.16  9:28.16   
1057  Lepphaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  9:37.79  9:37.79   
303  Suominen Ella  2005  SK  05A308  25 m  9:40.24  9:40.24   
1058  Tamminen Aino  2005  LrU  05A292  25 m  9:45.50  9:45.50   
1059  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  9:45.80  9:45.80   
1060  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  9:50.97  9:50.97   
10  1061  Laakso Fiona  2005  SK  05A262  25 m  9:53.58  9:53.58   
11  1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  9:53.83  9:53.83   
12  1063  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  25 m  9:59.78  9:59.78   
13  1064  Niemi Riina  2005  SCR  05A089  25 m  10:01.00  10:01.00   
14  1065  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  10:01.31  10:01.31   
15  300  Ryynnen Elina  2005  SiWa  05A067  25 m  10:01.64  10:01.64   
16  392  Kiili Minttu  2005  SK  05A306  25 m  10:03.47  10:03.47   
14 v 
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  8:59.76  8:59.76   
1082  Mkil Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  9:13.08  9:13.08   
1083  Paatos Aino-Kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  9:16.70  9:16.70   
1084  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  9:23.76  9:23.76   
449  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  9:24.89  9:24.89   
1003  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  9:28.99  9:28.99   
1004  Karvonen Aliina  2004  SiWa  04A587  25 m  9:29.15  9:29.15   
1006  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  9:33.16  9:33.16   
1007  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  9:34.11  9:34.11   
10  1009  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  9:39.03  9:39.03   
11  1010  Mki-Hokkonen Ida  2004  LrU  04A394  25 m  9:39.11  9:39.11   
12  1011  Rantala Aino  2004  SK  04A204  25 m  9:39.68  9:39.68   
13  1012  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  9:45.17  9:45.17   
14  1085  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  9:45.32  9:45.32   
15  1086  Hyttinen Anni  2004  AUi  04A194  25 m  9:52.30  9:52.30   
16  1088  Knskangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  9:56.12  9:56.12   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  8:42.42  8:42.42   
1114  Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  8:59.91  8:59.91   
1115  Sntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  9:06.06  9:06.06   
1181  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  9:30.33  9:30.33   
1182  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  9:32.98  9:32.98   
1183  Nurmi Maija  2003  SK  03A461  25 m  9:34.89  9:34.89   
1184  Nygrd Martta  2003  OU  03A230  25 m  9:36.37  9:36.37   
589  Nurmi Kerttu  2003  SK  03A462  25 m  9:37.04  9:37.04   
1185  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  9:37.43  9:37.43   
10  1186  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  9:39.22  9:39.22   
11  583  Krjmies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  9:46.92  9:46.92   
12  1116  Tikka Vilma  2003  LrU  03A660  25 m  9:50.70  9:50.70   
13  499  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  9:57.09  9:57.09   
14  592  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  9:57.34  9:57.34   
15  1117  Hkk Henna  2003  OU  03A216  25 m  10:03.27  10:03.27   
16  1118  Bjrkholm Maija  2003  VUS-VSS  03A211  25 m  10:04.80  10:04.80   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
6_S
Laji 6, 4X100m VU P16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
16 v ja nuoremmat 
1291  Hss Miehet 1  2002  HSS    25 m  3:30.06  3:30.06   
1292  Cetus 1  2002  Cetus    25 m  3:35.17  3:35.17   
1293  Hss Miehet 2  2002  HSS    25 m  3:37.47  3:37.47   
1264  Laus 1  2002  LaUS    25 m  3:39.65  3:39.65   
1265  Vus-Vss  2002  VUS-VSS    25 m  3:39.68  3:39.68   
1266  Tatu Tampere Ry  2002  TaTU    25 m  3:42.19  3:42.19   
1267  sk 1  2002  SK    25 m  3:42.98  3:42.98   
1268  Aui Miehet [2002]  2002  AUi    25 m  3:44.72  3:44.72   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
7_S
Laji 7, 100m RU P13,14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
726  Pikkuhuhta Miklas  2005  UKK  05A464  25 m  1:12.45  1:12.45   
727  Toppinen Tuomas  2005  AUi  05A167  25 m  1:14.95  1:14.95   
728  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  1:15.55  1:15.55   
730  Hmlinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  1:17.46  1:17.46   
731  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  25 m  1:18.32  1:18.32   
732  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  25 m  1:18.68  1:18.68   
733  Whrn Leo  2005  Vanders  05A103  25 m  1:19.42  1:19.42   
734  Kalin Serhat  2005  ORCA  05A411  25 m  1:19.66  1:19.66   
735  Hassinen Joel  2005  OU  05A879  25 m  1:20.20  1:20.20   
10  736  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  25 m  1:21.48  1:21.48   
11  737  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  1:22.11  1:22.11   
12  738  Oikarainen Jasper  2005  SK  05A276  25 m  1:22.15  1:22.15   
13  739  Tynj Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  1:23.04  1:23.04   
14  740  Matela Nooa  2005  LrU  05A069  25 m  1:23.54  1:23.54   
15  741  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  25 m  1:23.94  1:23.94   
16  742  Nissinen Aleksanteri  2005  SWIM  05A016  25 m  1:24.41  1:24.41   
14 v 
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  1:05.61  1:05.61   
840  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  1:08.68  1:08.68   
841  Leppnen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  1:10.75  1:10.75   
842  Kilpelinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:11.28  1:11.28   
843  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  1:11.31  1:11.31   
844  Maaranen Akseli  2004  HyUS  04A834  25 m  1:12.50  1:12.50   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:12.78  1:12.78   
846  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  1:12.85  1:12.85   
847  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  1:13.12  1:13.12   
10  848  Malyshkov Alexander  2004  SalU  04B259  25 m  1:14.30  1:14.30   
11  849  Trmi Miska  2004  Octopus  04A440  25 m  1:14.54  1:14.54   
12  850  Hyppnen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  1:14.60  1:14.60   
13  851  Luomala Ukko-Pekka  2004  JUK  04A593  25 m  1:14.94  1:14.94   
14  852  Saloniemi Joona  2004  TaTU  04A304  25 m  1:14.98  1:14.98   
15  854  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  1:15.52  1:15.52   
16  856  Leinonen Atte  2004  OU  04B030  25 m  1:15.87  1:15.87   
15 v 
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  1:04.89  1:04.89   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  1:06.04  1:06.04   
928  Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  1:07.43  1:07.43   
929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  1:09.24  1:09.24   
930  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  1:10.26  1:10.26   
932  Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  25 m  1:10.88  1:10.88   
933  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  1:11.48  1:11.48   
934  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  25 m  1:11.54  1:11.54   
935  Kinnunen Lauri  2003  SK  03A537  25 m  1:11.58  1:11.58   
10  936  Heikkil Henri  2003  AQUILA  03A172  25 m  1:11.70  1:11.70   
11  937  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  25 m  1:11.94  1:11.94   
12  938  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  1:12.04  1:12.04   
13  939  Immonen Topi  2003  LrU  03A437  25 m  1:12.07  1:12.07   
14  940  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  1:12.36  1:12.36   
15  941  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  1:12.48  1:12.48   
16  942  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  1:12.49  1:12.49   
16 v 
964  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  1:04.57  1:04.57   
1035  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  1:04.78  1:04.78   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  1:05.07  1:05.07   
1037  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:05.90  1:05.90   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  1:07.02  1:07.02   
1041  Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  1:07.10  1:07.10   
1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  1:07.91  1:07.91   
1043  Leppnen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  1:08.32  1:08.32   
1044  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  1:08.71  1:08.71   
10  1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:08.90  1:08.90   
11  965  Laine Niklas  2002  Plaani  02A111  25 m  1:09.85  1:09.85   
12  966  Nyberg Julius  2002  Plaani  02A459  25 m  1:10.39  1:10.39   
13  967  Kangas Benjamin  2002  HaUS  02A659  25 m  1:10.47  1:10.47   
14  968  Koskinen Win  2002  UiTa  02A267  25 m  1:10.52  1:10.52   
15  969  Rajaniemi Aleksi  2002  OU  02A263  25 m  1:10.86  1:10.86   
16  970  Siltari Henrik  2002  KemUS  02A355  25 m  1:10.99  1:10.99   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
8_S
Laji 8, 200m SKU T12,13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
145  Moilanen Lotta  2006  OU  06A240  25 m  2:30.85  2:30.85   
146  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  25 m  2:31.59  2:31.59   
1599  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  25 m  2:32.01  2:32.01   
144  Kaituri Ellen  2006  SK  06A086  25 m  2:32.55  2:32.55   
147  Ollonen Reeta  2006  OU  06A793  25 m  2:32.93  2:32.93   
149  Lietzn Daniela  2006  SK  06A241  25 m  2:36.92  2:36.92   
153  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  2:39.33  2:39.33   
148  Granberg Janina  2006  HSS  06A403  25 m  2:39.45  2:39.45   
169  Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  25 m  2:39.62  2:39.62   
10  151  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  2:41.48  2:41.48   
11  159  Korvonen Kaisla  2006  SK  06A473  25 m  2:41.61  2:41.61   
12  1619  Vlimaa Aino  2006  UiTa  06A220  25 m  2:42.40  2:42.40   
13  156  Torvikoski Miina  2006  KemUS  06A219  25 m  2:44.13  2:44.13   
14  155  Kkel Helmi  2006  TuUS  06A002  25 m  2:44.42  2:44.42   
15  168  Leinonen Isla  2006  UiTa  06A206  25 m  2:44.48  2:44.48   
16  1617  Mkil Sini  2006  RaisU  06A201  25 m  2:44.57  2:44.57   
13 v 
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  2:25.96  2:25.96   
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  2:26.93  2:26.93   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  2:27.01  2:27.01   
293  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  2:28.17  2:28.17   
288  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  2:29.72  2:29.72   
1659  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  2:30.66  2:30.66   
1057  Lepphaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  2:30.80  2:30.80   
297  Kangas Kukka  2005  SK  05A254  25 m  2:31.47  2:31.47   
375  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  2:32.24  2:32.24   
10  378  Bergstrm Maura  2005  SK  05A338  25 m  2:33.31  2:33.31   
11  292  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  2:33.39  2:33.39   
12  373  Sntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  2:33.69  2:33.69   
13  983  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  2:33.76  2:33.76   
14  374  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m  2:33.90  2:33.90   
15  1059  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  2:34.72  2:34.72   
16  1061  Laakso Fiona  2005  SK  05A262  25 m  2:35.38  2:35.38   
14 v 
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  2:21.50  2:21.50   
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:21.63  2:21.63   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:24.65  2:24.65   
1082  Mkil Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  2:27.39  2:27.39   
1084  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  2:28.36  2:28.36   
530  Yli-yh Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  2:28.48  2:28.48   
1005  Pihkamki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  2:29.41  2:29.41   
455  Konkka Siiri  2004  SK  04A103  25 m  2:29.95  2:29.95   
531  Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  2:30.86  2:30.86   
10  534  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  2:32.00  2:32.00   
11  1007  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  2:32.09  2:32.09   
12  1011  Rantala Aino  2004  SK  04A204  25 m  2:32.20  2:32.20   
13  1775  Mustonen Nea  2004  LaUS  04A265  25 m  2:32.64  2:32.64   
14  538  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  2:33.00  2:33.00   
15  457  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  2:33.09  2:33.09   
16  1012  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  2:33.12  2:33.12   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  2:16.55  2:16.55   
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  2:23.89  2:23.89   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  2:26.18  2:26.18   
580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  2:26.22  2:26.22   
1783  Kuusisto Sylvia  2003  RaisU  03A137  25 m  2:26.49  2:26.49   
578  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  2:26.53  2:26.53   
503  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  2:26.55  2:26.55   
1181  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:27.09  2:27.09   
1115  Sntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  2:27.67  2:27.67   
10  591  Hanski Iris  2003  SK  03A234  25 m  2:28.60  2:28.60   
11  1114  Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  2:30.12  2:30.12   
12  1657  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  2:30.34  2:30.34   
13  579  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  2:32.46  2:32.46   
14  589  Nurmi Kerttu  2003  SK  03A462  25 m  2:32.65  2:32.65   
15  493  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  2:33.08  2:33.08   
16  583  Krjmies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:33.25  2:33.25   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
9_S
Laji 9, 50m PU P13-16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
1581  Brnnkrr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  25.38  25.38   
1724  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  25.86  25.86   
1586  Korpilhde Ville  2002  SCR  02B141  25 m  26.67  26.67   
974  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  26.68  26.68   
1703  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  26.73  26.73   
840  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  26.90  26.90   
1562  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  26.90  26.90   
1945  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  27.18  27.18   
1585  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  27.20  27.20   
10  1531  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  27.22  27.22   
11  1607  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  27.27  27.27   
12  1235  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  27.29  27.29   
13  1564  Herpola Santeri  2003  SK  03A188  25 m  27.34  27.34   
14  1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  27.35  27.35   
15  1606  Luomala Onni-Kalle  2002  JUK  02A758  25 m  27.47  27.47   
16  1702  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  27.51  27.51   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
10_S
Laji 10, 50m VU T12-15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  25.70  25.70   
1180  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  26.53  26.53   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  26.57  26.57   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  26.65  26.65   
450  Kinnunen Kanerva  2004  UKK  04A027  25 m  27.02  27.02   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  27.07  27.07   
502  Sairanen Julia  2003  LaUS  03A868  25 m  27.32  27.32   
1671  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  27.40  27.40   
1771  Jelacik Dina Sadojevic  2004  Cetus  04A482  25 m  27.44  27.44   
10  1115  Sntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  27.46  27.46   
11  1793  Degenhardt Daniela  2003  SK  03A442  25 m  27.48  27.48   
12  1920  Krkkinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  27.54  27.54   
13  1082  Mkil Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  27.56  27.56   
14  452  Vesalainen Peppi  2004  HSS  04B162  25 m  27.63  27.63   
15  1006  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  27.78  27.78   
16  1783  Kuusisto Sylvia  2003  RaisU  03A137  25 m  27.82  27.82   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
11_S
Laji 11, 800m VU P14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
1129  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  8:45.83  8:45.83   
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  8:52.56  8:52.56   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  9:06.12  9:06.12   
847  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  9:16.30  9:16.30   
1198  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  25 m  9:25.40  9:25.40   
1199  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  9:25.69  9:25.69   
1200  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  9:26.68  9:26.68   
1201  Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  25 m  9:27.24  9:27.24   
853  Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  9:27.60  9:27.60   
10  1202  Jfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  9:28.21  9:28.21   
11  1203  Kalvik Rasmus  2004  SF  04A904  25 m  9:29.32  9:29.32   
12  1204  Pihlava Jaakko  2004  AUi  04A845  25 m  9:30.80  9:30.80   
13  1205  Veckman Markus  2004  SWIM  04A104  25 m  9:33.54  9:33.54   
14  862  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  9:34.46  9:34.46   
15  1130  Asklf Viktor  2004  Cetus  04A639  25 m  9:34.60  9:34.60   
16  1131  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  9:35.00  9:35.00   
15 v 
1218  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  8:22.82  8:22.82   
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  8:29.14  8:29.14   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  8:34.04  8:34.04   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  8:38.96  8:38.96   
1220  Menp Arttu  2003  SK  03A892  25 m  8:43.53  8:43.53   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  8:50.00  8:50.00   
1221  Saareks Tatu  2003  LrU  03A630  25 m  8:52.82  8:52.82   
1222  Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  8:54.84  8:54.84   
929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  8:59.17  8:59.17   
10  940  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  8:59.34  8:59.34   
11  1223  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  9:03.80  9:03.80   
12  1224  Evans Benjamin  2003  SCV  03B017  25 m  9:06.73  9:06.73   
13  1225  Jrvinen Perttu  2003  RiUS  03A819  25 m  9:06.87  9:06.87   
14  1226  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  25 m  9:07.95  9:07.95   
15  938  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  9:16.28  9:16.28   
16  1227  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  9:24.58  9:24.58   
16 v 
1039  Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  8:13.50  8:13.50   
1148  Juntunen Elias  2002  OU  02A075  25 m  8:35.09  8:35.09   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  8:37.08  8:37.08   
1232  Skjl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  8:38.44  8:38.44   
1038  Lietzn Jesper  2002  SK  02A171  25 m  8:38.60  8:38.60   
1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  8:40.07  8:40.07   
1233  Sderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  8:57.10  8:57.10   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  8:59.96  8:59.96   
1234  Broman Jere  2002  UiTa  02A116  25 m  9:00.20  9:00.20   
10  1236  Jrvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  9:05.73  9:05.73   
11  1237  Lindfors Mathias  2002  BS-PU  02A479  25 m  9:24.56  9:24.56   
12  1238  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  9:25.10  9:25.10   
13  1149  Harju Mio  2002  TaTU  02A064  25 m  9:27.25  9:27.25   
14  1053  Ylikoski Akseli  2002  PTU  02A113  25 m  9:53.53  9:53.53   
15  1047  Pyyhtinen Veikko  2002  SWIM  02A910  25 m  10:04.14  10:04.14   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
12_S
Laji 12, 4X100m VU T15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
15 v ja nuoremmat 
1156  Raisu Tytt 1  2003  RaisU    25 m  3:53.58  3:53.58   
1157  Hss Naiset 1  2003  HSS    25 m  3:55.43  3:55.43   
1239  Oulun Uinti  2003  OU    25 m  3:57.88  3:57.88   
1240  Cetus 1  2003  Cetus    25 m  3:59.25  3:59.25   
1241  Uita 1  2003  UiTa    25 m  4:03.97  4:03.97   
1242  sk 1  2003  SK    25 m  4:05.45  4:05.45   
1243  Cetus 2  2003  Cetus    25 m  4:06.17  4:06.17   
1244  Cetus 3  2003  Cetus    25 m  4:06.47  4:06.47   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
13_S
Laji 13, 200m RU T13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  2:45.20  2:45.20   
373  Sntti Viivi  2005  OU  05A161  25 m  2:47.71  2:47.71   
375  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  2:47.94  2:47.94   
374  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m  2:48.33  2:48.33   
296  Nevanko Ronja  2005  BS-PU  05B042  25 m  2:50.08  2:50.08   
294  Strandberg Milla  2005  Vanders  05A006  25 m  2:50.11  2:50.11   
380  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  2:50.45  2:50.45   
378  Bergstrm Maura  2005  SK  05A338  25 m  2:50.70  2:50.70   
289  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  2:51.29  2:51.29   
10  292  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  2:51.33  2:51.33   
11  295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  2:52.46  2:52.46   
12  376  Rantanen Rina  2005  Cetus  05A419  25 m  2:52.76  2:52.76   
13  385  Miettinen Melissa  2005  HU  05A199  25 m  2:54.27  2:54.27   
14  383  Andstrm Sofi  2005  ORCA  05A556  25 m  2:54.31  2:54.31   
15  381  Ollikainen Aino  2005  KeuTo  05A182  25 m  2:54.60  2:54.60   
16  305  Hirvasoja Aada  2005  HAHE  05A577  25 m  2:55.24  2:55.24   
14 v 
531  Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  2:36.12  2:36.12   
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:36.12  2:36.12   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:41.42  2:41.42   
530  Yli-yh Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  2:41.71  2:41.71   
1084  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  2:42.99  2:42.99   
535  Ala-Karvia Siiri  2004  UiTa  04A363  25 m  2:44.10  2:44.10   
449  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  2:45.06  2:45.06   
456  Mtsjrvi Siiri  2004  UiTa  04A412  25 m  2:46.18  2:46.18   
534  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  2:46.82  2:46.82   
10  451  Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  2:47.67  2:47.67   
11  457  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  2:49.61  2:49.61   
12  540  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  2:49.84  2:49.84   
13  538  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  2:50.11  2:50.11   
14  454  Liimatta Jessika  2004  TaTU  04A169  25 m  2:50.24  2:50.24   
15  545  Myllrinen Viljaana  2004  UI  04A492  25 m  2:51.69  2:51.69   
16  542  Nurkkala Sofia  2004  KUS-GSS  04A067  25 m  2:51.89  2:51.89   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  2:28.77  2:28.77   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  2:32.08  2:32.08   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  2:35.77  2:35.77   
578  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  2:40.28  2:40.28   
580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  2:42.66  2:42.66   
579  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  2:44.02  2:44.02   
1114  Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  2:44.29  2:44.29   
494  Ruuska Martta  2003  SWIM  03A582  25 m  2:44.30  2:44.30   
495  Hmlinen Emma  2003  ViesU  03A424  25 m  2:44.74  2:44.74   
10  493  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  2:45.03  2:45.03   
11  497  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  2:45.75  2:45.75   
12  499  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  2:47.49  2:47.49   
13  583  Krjmies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:48.11  2:48.11   
14  501  Jormanainen Emma  2003  VUS-VSS  03A789  25 m  2:48.32  2:48.32   
15  582  Tuominen Senni  2003  VeUS  03B134  25 m  2:51.03  2:51.03   
16  498  Forslund Winona  2003  BS-PU  03A476  25 m  2:52.49  2:52.49   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
14_S
Laji 14, 200m SU P14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
1531  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  2:14.49  2:14.49   
1200  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  2:19.12  2:19.12   
1199  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  2:20.88  2:20.88   
1206  ijl Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  2:23.82  2:23.82   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  2:25.65  2:25.65   
1533  Kinnunen Aapo  2004  SK  04A250  25 m  2:25.74  2:25.74   
846  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  2:25.92  2:25.92   
847  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  2:25.99  2:25.99   
1695  Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  2:26.25  2:26.25   
10  1138  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  25 m  2:26.48  2:26.48   
11  1532  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  25 m  2:27.42  2:27.42   
12  864  Hirsiniemi Mikael  2004  AUi  04A196  25 m  2:27.54  2:27.54   
13  1202  Jfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  2:28.05  2:28.05   
14  868  Lintusalo Jesse  2004  Vanders  04A272  25 m  2:28.12  2:28.12   
15  1537  Haipus Arttu  2004  OuLo  04A723  25 m  2:28.62  2:28.62   
16  861  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m  2:30.24  2:30.24   
15 v 
1218  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  2:04.89  2:04.89   
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  2:08.64  2:08.64   
1563  Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  2:11.58  2:11.58   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:13.74  2:13.74   
1222  Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  2:14.80  2:14.80   
1223  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  2:15.67  2:15.67   
1016  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  2:17.35  2:17.35   
937  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  25 m  2:18.91  2:18.91   
1020  Tolvanen Lauri  2003  HaUS  03A686  25 m  2:19.37  2:19.37   
10  933  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:20.07  2:20.07   
11  1018  Lehtoniemi Nooa  2003  UKK  03A103  25 m  2:21.67  2:21.67   
12  1227  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  2:21.84  2:21.84   
13  930  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  2:21.92  2:21.92   
14  938  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  2:23.61  2:23.61   
15  1698  Hakkarainen Aki  2003  SiWa  03A251  25 m  2:25.69  2:25.69   
16  941  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  2:25.88  2:25.88   
16 v 
1038  Lietzn Jesper  2002  SK  02A171  25 m  2:05.79  2:05.79   
1701  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  2:08.93  2:08.93   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  2:10.78  2:10.78   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:13.48  2:13.48   
1233  Sderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  2:13.92  2:13.92   
1702  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  2:17.56  2:17.56   
1238  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  2:18.24  2:18.24   
1703  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  2:18.95  2:18.95   
1050  Kallio Samu Petteri  2002  SK  02A516  25 m  2:20.76  2:20.76   
10  1044  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  2:21.48  2:21.48   
11  1724  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  2:24.32  2:24.32   
12  1725  Lukkaroinen Tino  2002  RiUS  02A246  25 m  2:26.72  2:26.72   
13  1726  Myllynen Aarne  2002  JUK  02A328  25 m  2:29.37  2:29.37   
14  1585  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  2:32.52  2:32.52   
15  1053  Ylikoski Akseli  2002  PTU  02A113  25 m  2:34.89  2:34.89   
16  1609  Pekkanen Tuukka  2002  KeuTo  02A422  25 m  2:41.21  2:41.21   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
15_S
Laji 15, 50m SU T12-15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  29.22  29.22   
1906  Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  29.47  29.47   
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  30.05  30.05   
1184  Nygrd Martta  2003  OU  03A230  25 m  30.27  30.27   
1180  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  30.33  30.33   
588  Yritys Saana  2003  UH  03A035  25 m  30.75  30.75   
1783  Kuusisto Sylvia  2003  RaisU  03A137  25 m  30.83  30.83   
548  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  25 m  30.91  30.91   
590  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  30.91  30.91   
10  450  Kinnunen Kanerva  2004  UKK  04A027  25 m  31.14  31.14   
11  1008  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  31.22  31.22   
12  1671  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  31.40  31.40   
13  1642  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  31.51  31.51   
14  1920  Krkkinen Kiia  2003  HeiI  03A235  25 m  31.60  31.60   
15  480  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  31.62  31.62   
16  469  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  25 m  31.73  31.73   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
16_S
Laji 16, 100m SKU P13-16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  58.89  58.89   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  59.82  59.82   
1035  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  1:00.46  1:00.46   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  1:00.69  1:00.69   
1037  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  1:00.97  1:00.97   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  1:01.50  1:01.50   
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  1:01.55  1:01.55   
1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:01.69  1:01.69   
1043  Leppnen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  1:01.70  1:01.70   
10  1041  Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  1:02.15  1:02.15   
11  1607  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  1:02.75  1:02.75   
12  967  Kangas Benjamin  2002  HaUS  02A659  25 m  1:03.17  1:03.17   
13  934  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  25 m  1:03.44  1:03.44   
14  974  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  1:03.53  1:03.53   
15  1606  Luomala Onni-Kalle  2002  JUK  02A758  25 m  1:04.12  1:04.12   
16  1016  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  1:04.15  1:04.15   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
17_S
Laji 17, 100m PU T12,13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
1599  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  25 m  1:09.82  1:09.82   
144  Kaituri Ellen  2006  SK  06A086  25 m  1:11.78  1:11.78   
147  Ollonen Reeta  2006  OU  06A793  25 m  1:11.80  1:11.80   
146  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  25 m  1:12.67  1:12.67   
176  Turunen Anni  2006  VUS-VSS  06A416  25 m  1:13.28  1:13.28   
148  Granberg Janina  2006  HSS  06A403  25 m  1:13.44  1:13.44   
145  Moilanen Lotta  2006  OU  06A240  25 m  1:13.50  1:13.50   
162  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  25 m  1:13.84  1:13.84   
153  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  1:14.75  1:14.75   
10  149  Lietzn Daniela  2006  SK  06A241  25 m  1:14.85  1:14.85   
11  169  Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  25 m  1:14.93  1:14.93   
12  157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:15.04  1:15.04   
13  151  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  1:15.28  1:15.28   
14  195  Kallio Katriina  2006  RaisU  06A022  25 m  1:15.36  1:15.36   
15  1617  Mkil Sini  2006  RaisU  06A201  25 m  1:15.84  1:15.84   
16  1618  Lindblom Malin  2006  BS-PU  06A073  25 m  1:17.71  1:17.71   
13 v 
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  1:03.85  1:03.85   
1659  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  1:04.92  1:04.92   
293  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:06.10  1:06.10   
288  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  1:07.30  1:07.30   
983  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  1:08.83  1:08.83   
1061  Laakso Fiona  2005  SK  05A262  25 m  1:09.23  1:09.23   
1660  Ahvenainen Essi  2005  Vanders  05A073  25 m  1:09.43  1:09.43   
1064  Niemi Riina  2005  SCR  05A089  25 m  1:09.48  1:09.48   
387  Selimi Sonila  2005  SK  05A278  25 m  1:09.77  1:09.77   
10  1057  Lepphaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:09.88  1:09.88   
11  1059  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  1:10.31  1:10.31   
12  289  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  1:10.35  1:10.35   
13  1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  1:10.70  1:10.70   
14  1058  Tamminen Aino  2005  LrU  05A292  25 m  1:11.80  1:11.80   
15  1633  Blomqvist Hanna  2005  SF  05A691  25 m  1:12.10  1:12.10   
16  984  Mntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  1:12.24  1:12.24   
14 v 
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:03.72  1:03.72   
1671  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  1:05.29  1:05.29   
1006  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  1:06.02  1:06.02   
455  Konkka Siiri  2004  SK  04A103  25 m  1:06.27  1:06.27   
1005  Pihkamki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  1:06.60  1:06.60   
1672  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m  1:07.84  1:07.84   
1673  Sirki Oona  2004  SK  04A596  25 m  1:08.27  1:08.27   
1007  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:08.29  1:08.29   
548  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  25 m  1:08.75  1:08.75   
10  1010  Mki-Hokkonen Ida  2004  LrU  04A394  25 m  1:08.91  1:08.91   
11  1087  Lngstrm Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  1:09.65  1:09.65   
12  480  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  1:09.82  1:09.82   
13  1642  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  1:09.91  1:09.91   
14  1643  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  25 m  1:10.53  1:10.53   
15  1644  Kylmmets Noora  2004  UiTa  04A592  25 m  1:10.54  1:10.54   
16  1645  Ellonen Sofia  2004  UKK  04A435  25 m  1:10.56  1:10.56   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  59.50  59.50   
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  1:05.28  1:05.28   
1657  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  1:06.94  1:06.94   
1658  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  1:07.92  1:07.92   
1182  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:08.06  1:08.06   
591  Hanski Iris  2003  SK  03A234  25 m  1:08.21  1:08.21   
592  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:08.29  1:08.29   
1115  Sntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  1:08.52  1:08.52   
1682  Myllykallio Ronja  2003  UiTa  03A501  25 m  1:08.99  1:08.99   
10  1184  Nygrd Martta  2003  OU  03A230  25 m  1:09.38  1:09.38   
11  1683  Korin Sini  2003  UiTa  03A617  25 m  1:10.18  1:10.18   
12  506  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:10.27  1:10.27   
13  1684  Yritys Taiga  2003  UH  03A036  25 m  1:10.35  1:10.35   
14  1117  Hkk Henna  2003  OU  03A216  25 m  1:10.77  1:10.77   
15  1685  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  1:10.84  1:10.84   
16  603  Paju Aino  2003  Vanders  03A053  25 m  1:11.15  1:11.15   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
18_S
Laji 18, 400m VU P13,14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
1924  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  25 m  4:34.06  4:34.06   
727  Toppinen Tuomas  2005  AUi  05A167  25 m  4:41.85  4:41.85   
728  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  4:42.41  4:42.41   
757  Mattelmki Teo  2005  Cetus  05A743  25 m  4:42.64  4:42.64   
731  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  25 m  4:43.70  4:43.70   
737  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  4:48.12  4:48.12   
1500  Tuhkanen Aapo  2005  TuUS  05A394  25 m  4:48.24  4:48.24   
739  Tynj Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  4:49.21  4:49.21   
736  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  25 m  4:49.65  4:49.65   
10  740  Matela Nooa  2005  LrU  05A069  25 m  4:54.35  4:54.35   
11  746  Laaksonen Luka  2005  SK  05A517  25 m  4:54.91  4:54.91   
12  732  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  25 m  4:55.11  4:55.11   
13  1943  Venemies Arttu  2005  SWIM  05A599  25 m  4:55.33  4:55.33   
14  1944  Fagerstedt William  2005  BS-PU  05A803  25 m  4:58.16  4:58.16   
15  1502  Heikkinen Kasperi  2005  RaisU  05A084  25 m  5:00.30  5:00.30   
16  751  Vainio Konsta  2005  AUi  05A299  25 m  5:02.33  5:02.33   
14 v 
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  4:13.07  4:13.07   
1129  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  4:13.35  4:13.35   
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  4:19.67  4:19.67   
841  Leppnen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  4:21.28  4:21.28   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  4:22.70  4:22.70   
1945  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  4:25.52  4:25.52   
1206  ijl Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  4:29.70  4:29.70   
853  Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  4:29.92  4:29.92   
1202  Jfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  4:30.18  4:30.18   
10  1205  Veckman Markus  2004  SWIM  04A104  25 m  4:32.05  4:32.05   
11  847  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  4:32.76  4:32.76   
12  1131  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  4:33.11  4:33.11   
13  1198  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  25 m  4:33.88  4:33.88   
14  1199  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  4:35.40  4:35.40   
15  1201  Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  25 m  4:35.41  4:35.41   
16  1200  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  4:36.85  4:36.85   
15 v 
928  Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  4:00.72  4:00.72   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  4:01.86  4:01.86   
1562  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  4:05.23  4:05.23   
1218  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  4:06.78  4:06.78   
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  4:07.73  4:07.73   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  4:10.11  4:10.11   
1220  Menp Arttu  2003  SK  03A892  25 m  4:11.72  4:11.72   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  4:13.29  4:13.29   
1222  Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  4:18.23  4:18.23   
10  940  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  4:19.09  4:19.09   
11  929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  4:20.11  4:20.11   
12  1221  Saareks Tatu  2003  LrU  03A630  25 m  4:21.00  4:21.00   
13  1225  Jrvinen Perttu  2003  RiUS  03A819  25 m  4:21.15  4:21.15   
14  1226  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  25 m  4:21.44  4:21.44   
15  945  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  4:25.36  4:25.36   
16  1020  Tolvanen Lauri  2003  HaUS  03A686  25 m  4:26.54  4:26.54   
16 v 
1039  Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  4:01.12  4:01.12   
1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  4:05.74  4:05.74   
1232  Skjl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  4:06.60  4:06.60   
964  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  4:09.62  4:09.62   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  4:11.40  4:11.40   
1148  Juntunen Elias  2002  OU  02A075  25 m  4:13.24  4:13.24   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  4:15.07  4:15.07   
1233  Sderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  4:21.27  4:21.27   
1234  Broman Jere  2002  UiTa  02A116  25 m  4:21.29  4:21.29   
10  968  Koskinen Win  2002  UiTa  02A267  25 m  4:21.61  4:21.61   
11  1235  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  4:22.16  4:22.16   
12  1236  Jrvi Joonas  2002  VUS-VSS  02A227  25 m  4:23.76  4:23.76   
13  1610  Olander Axel  2002  TaTU  02A531  25 m  4:26.03  4:26.03   
14  1149  Harju Mio  2002  TaTU  02A064  25 m  4:29.73  4:29.73   
15  973  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  4:32.87  4:32.87   
16  1237  Lindfors Mathias  2002  BS-PU  02A479  25 m  4:34.18  4:34.18   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
19_S
Laji 19, 4X100m SKU T15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
15 v ja nuoremmat 
1156  Raisu Tytt 1  2003  RaisU    25 m  4:23.24  4:23.24   
1239  Oulun Uinti  2003  OU    25 m  4:23.29  4:23.29   
1157  Hss Naiset 1  2003  HSS    25 m  4:24.15  4:24.15   
1285  Ukk Naiset [2003]  2003  UKK    25 m  4:25.08  4:25.08   
1240  Cetus 1  2003  Cetus    25 m  4:28.30  4:28.30   
1242  sk 1  2003  SK    25 m  4:28.54  4:28.54   
1241  Uita 1  2003  UiTa    25 m  4:31.09  4:31.09   
1243  Cetus 2  2003  Cetus    25 m  4:31.15  4:31.15   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
20_S
Laji 20, 400m SKU T13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  5:04.15  5:04.15   
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  5:12.22  5:12.22   
293  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  5:13.95  5:13.95   
983  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  5:14.35  5:14.35   
288  Korkalainen Maria  2005  JoUS  05A667  25 m  5:17.93  5:17.93   
375  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  5:19.41  5:19.41   
374  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m  5:23.41  5:23.41   
1059  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  5:23.79  5:23.79   
1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  5:24.45  5:24.45   
10  305  Hirvasoja Aada  2005  HAHE  05A577  25 m  5:31.86  5:31.86   
11  299  Hinkkala Maija  2005  RiUS  05A091  25 m  5:32.29  5:32.29   
12  1060  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  5:34.57  5:34.57   
13  1063  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  25 m  5:37.43  5:37.43   
14  1661  Hrkk Alma  2005  SiWa  05A331  25 m  5:38.18  5:38.18   
15  1306  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  25 m  5:40.93  5:40.93   
16  1637  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  25 m  5:41.65  5:41.65   
14 v 
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  4:56.63  4:56.63   
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  4:57.44  4:57.44   
1084  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  5:07.00  5:07.00   
530  Yli-yh Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  5:13.44  5:13.44   
531  Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  5:15.85  5:15.85   
1007  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  5:17.85  5:17.85   
534  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  5:18.76  5:18.76   
1087  Lngstrm Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  5:19.90  5:19.90   
1010  Mki-Hokkonen Ida  2004  LrU  04A394  25 m  5:20.64  5:20.64   
10  457  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  5:22.09  5:22.09   
11  1089  Rantala Salla  2004  UiTa  04A102  25 m  5:24.48  5:24.48   
12  456  Mtsjrvi Siiri  2004  UiTa  04A412  25 m  5:24.69  5:24.69   
13  1012  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  5:25.53  5:25.53   
14  538  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  5:26.63  5:26.63   
15  1643  Mattila Anna  2004  HSS  04A644  25 m  5:28.69  5:28.69   
16  1085  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  5:29.30  5:29.30   
15 v 
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  5:01.83  5:01.83   
578  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  5:04.84  5:04.84   
503  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  5:08.32  5:08.32   
580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  5:09.24  5:09.24   
1181  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  5:10.76  5:10.76   
1182  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  5:18.46  5:18.46   
1183  Nurmi Maija  2003  SK  03A461  25 m  5:18.52  5:18.52   
505  Grangrd Jenny  2003  VUS-VSS  03A151  25 m  5:24.63  5:24.63   
583  Krjmies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  5:25.30  5:25.30   
10  499  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  5:27.30  5:27.30   
11  493  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  5:31.49  5:31.49   
12  592  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  5:35.30  5:35.30   
13  1116  Tikka Vilma  2003  LrU  03A660  25 m  5:36.96  5:36.96   
14  1117  Hkk Henna  2003  OU  03A216  25 m  5:37.39  5:37.39   
15  1120  Silvennoinen Enni  2003  RiUS  03A629  25 m  5:39.16  5:39.16   
16  504  Lonka Matilda  2003  KoU  03A814  25 m  5:40.67  5:40.67   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
21_S
Laji 21, 50m RU P13-16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  29.99  29.99   
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  30.16  30.16   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  30.23  30.23   
1037  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  30.52  30.52   
1039  Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  30.63  30.63   
1041  Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  30.68  30.68   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  30.75  30.75   
974  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  31.00  31.00   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  31.27  31.27   
10  1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  31.59  31.59   
11  966  Nyberg Julius  2002  Plaani  02A459  25 m  31.62  31.62   
12  930  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  31.67  31.67   
13  1044  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  32.01  32.01   
14  965  Laine Niklas  2002  Plaani  02A111  25 m  32.20  32.20   
15  918  Virtanen Weeti  2004  UKK  04B254  25 m  32.22  32.22   
16  969  Rajaniemi Aleksi  2002  OU  02A263  25 m  32.24  32.24   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
22_S
Laji 22, 100m SU T12,13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
145  Moilanen Lotta  2006  OU  06A240  25 m  1:08.29  1:08.29   
147  Ollonen Reeta  2006  OU  06A793  25 m  1:09.62  1:09.62   
1599  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  25 m  1:10.03  1:10.03   
2354  Harjaks lle  2006  OU  06B036  25 m  1:11.30  1:11.30   
1619  Vlimaa Aino  2006  UiTa  06A220  25 m  1:11.52  1:11.52   
149  Lietzn Daniela  2006  SK  06A241  25 m  1:12.35  1:12.35   
162  Vira Elsa  2006  AUi  06A033  25 m  1:12.42  1:12.42   
168  Leinonen Isla  2006  UiTa  06A206  25 m  1:12.60  1:12.60   
157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  1:13.18  1:13.18   
10  148  Granberg Janina  2006  HSS  06A403  25 m  1:13.26  1:13.26   
11  159  Korvonen Kaisla  2006  SK  06A473  25 m  1:14.25  1:14.25   
12  144  Kaituri Ellen  2006  SK  06A086  25 m  1:14.50  1:14.50   
13  169  Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  25 m  1:14.59  1:14.59   
14  234  Nilsson Amanda  2006  Cetus  06A427  25 m  1:14.84  1:14.84   
15  146  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  25 m  1:14.99  1:14.99   
16  153  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  1:15.13  1:15.13   
13 v 
1057  Lepphaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  1:05.35  1:05.35   
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  1:05.73  1:05.73   
297  Kangas Kukka  2005  SK  05A254  25 m  1:08.23  1:08.23   
1065  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  1:08.94  1:08.94   
1061  Laakso Fiona  2005  SK  05A262  25 m  1:09.01  1:09.01   
1659  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  1:09.14  1:09.14   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:09.27  1:09.27   
984  Mntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  1:09.46  1:09.46   
1058  Tamminen Aino  2005  LrU  05A292  25 m  1:10.12  1:10.12   
10  1660  Ahvenainen Essi  2005  Vanders  05A073  25 m  1:10.38  1:10.38   
11  1880  Rissanen Iina  2005  Vanders  05A102  25 m  1:10.50  1:10.50   
12  1897  Rajavaara Laura  2005  OU  05A443  25 m  1:10.63  1:10.63   
13  1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  1:11.09  1:11.09   
14  400  Kauppinen Ida  2005  LrU  05A319  25 m  1:11.12  1:11.12   
15  378  Bergstrm Maura  2005  SK  05A338  25 m  1:11.28  1:11.28   
16  382  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  25 m  1:12.27  1:12.27   
14 v 
1906  Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  1:03.62  1:03.62   
1671  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  1:05.15  1:05.15   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  1:05.50  1:05.50   
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:06.38  1:06.38   
548  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  25 m  1:06.64  1:06.64   
1008  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  1:06.82  1:06.82   
480  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  1:07.26  1:07.26   
469  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  25 m  1:08.80  1:08.80   
1642  Louhikoski Liinu  2004  Vanders  04A046  25 m  1:09.76  1:09.76   
10  1093  Karola Roona  2004  TuUS  04A099  25 m  1:09.79  1:09.79   
11  541  Mkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m  1:09.94  1:09.94   
12  536  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  1:10.30  1:10.30   
13  1009  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  1:10.36  1:10.36   
14  1914  Salmi Sini  2004  SK  04A294  25 m  1:10.43  1:10.43   
15  1088  Knskangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  1:10.52  1:10.52   
16  1085  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  1:10.76  1:10.76   
15 v 
1184  Nygrd Martta  2003  OU  03A230  25 m  1:04.36  1:04.36   
1180  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:04.96  1:04.96   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:05.52  1:05.52   
1783  Kuusisto Sylvia  2003  RaisU  03A137  25 m  1:06.29  1:06.29   
503  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  1:06.85  1:06.85   
588  Yritys Saana  2003  UH  03A035  25 m  1:07.09  1:07.09   
1657  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  1:07.26  1:07.26   
581  Grundstrm Vilja  2003  Vanders  03B185  25 m  1:07.42  1:07.42   
580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  1:07.46  1:07.46   
10  590  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  1:07.46  1:07.46   
11  1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  1:07.63  1:07.63   
12  589  Nurmi Kerttu  2003  SK  03A462  25 m  1:08.02  1:08.02   
13  591  Hanski Iris  2003  SK  03A234  25 m  1:08.18  1:08.18   
14  1921  Martinkauppi Sofia  2003  UKK  03A049  25 m  1:08.19  1:08.19   
15  506  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:08.68  1:08.68   
16  1685  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  1:09.31  1:09.31   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
23_S
Laji 23, 100m VU P13,14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
727  Toppinen Tuomas  2005  AUi  05A167  25 m  57.69  57.69   
728  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  58.16  58.16   
1924  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  25 m  58.22  58.22   
733  Whrn Leo  2005  Vanders  05A103  25 m  58.52  58.52   
737  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  1:00.41  1:00.41   
731  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  25 m  1:00.82  1:00.82   
736  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  25 m  1:00.94  1:00.94   
739  Tynj Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  1:01.43  1:01.43   
1943  Venemies Arttu  2005  SWIM  05A599  25 m  1:02.03  1:02.03   
10  1817  Pirinen Aaron  2005  JUK  05A567  25 m  1:02.29  1:02.29   
11  741  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  25 m  1:03.02  1:03.02   
12  1948  Sorri Sisu  2005  SWIM  05A017  25 m  1:03.12  1:03.12   
13  1500  Tuhkanen Aapo  2005  TuUS  05A394  25 m  1:03.50  1:03.50   
14  754  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  1:03.59  1:03.59   
15  755  Chupakhin Ivan  2005  UiTa  05A628  25 m  1:03.73  1:03.73   
16  730  Hmlinen Tuomas  2005  KuUS  05A467  25 m  1:03.94  1:03.94   
14 v 
1531  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  53.34  53.34   
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  54.49  54.49   
841  Leppnen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  55.21  55.21   
1532  Kaukonen Tino  2004  HTU  04A213  25 m  56.32  56.32   
853  Pastucha Seweryn  2004  RaisU  04A100  25 m  56.56  56.56   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  56.78  56.78   
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  56.98  56.98   
840  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  57.02  57.02   
1206  ijl Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  57.21  57.21   
10  1202  Jfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  57.56  57.56   
11  1533  Kinnunen Aapo  2004  SK  04A250  25 m  57.79  57.79   
12  842  Kilpelinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  58.10  58.10   
13  1204  Pihlava Jaakko  2004  AUi  04A845  25 m  58.28  58.28   
14  1131  Aho Elmeri  2004  SeUi  04A232  25 m  58.37  58.37   
15  848  Malyshkov Alexander  2004  SalU  04B259  25 m  58.40  58.40   
16  1201  Palombi Waldemar  2004  HSS  04A428  25 m  58.55  58.55   
15 v 
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  52.48  52.48   
928  Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  52.57  52.57   
1562  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  52.61  52.61   
1563  Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  53.29  53.29   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  53.61  53.61   
1564  Herpola Santeri  2003  SK  03A188  25 m  54.37  54.37   
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  54.91  54.91   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  55.29  55.29   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  55.33  55.33   
10  1218  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  55.55  55.55   
11  1223  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  55.56  55.56   
12  934  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  25 m  55.69  55.69   
13  1015  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  55.90  55.90   
14  1222  Hakala Akseli  2003  UiTa  03A023  25 m  56.01  56.01   
15  929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  56.29  56.29   
16  1227  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  56.47  56.47   
16 v 
1581  Brnnkrr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  51.51  51.51   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  53.40  53.40   
964  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  53.54  53.54   
1232  Skjl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  53.67  53.67   
1039  Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  53.75  53.75   
1607  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  54.29  54.29   
1035  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  54.42  54.42   
1701  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  54.49  54.49   
1233  Sderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  54.74  54.74   
10  1235  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  54.74  54.74   
11  1043  Leppnen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  54.91  54.91   
12  1606  Luomala Onni-Kalle  2002  JUK  02A758  25 m  54.93  54.93   
13  1724  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  54.96  54.96   
14  1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  55.11  55.11   
15  1041  Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  55.23  55.23   
16  1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  55.35  55.35   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
24_S
Laji 24, 200m VU T13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  2:09.58  2:09.58   
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  2:10.04  2:10.04   
1659  Tiainen Karla  2005  SiWa  05A246  25 m  2:11.04  2:11.04   
983  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  2:12.24  2:12.24   
1057  Lepphaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  2:12.74  2:12.74   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  2:14.70  2:14.70   
292  Juntunen Meea  2005  TuUS  05A451  25 m  2:14.89  2:14.89   
1662  Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  25 m  2:15.00  2:15.00   
985  Taponen Kerttu  2005  AUi  05A538  25 m  2:15.65  2:15.65   
10  1060  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  2:15.68  2:15.68   
11  303  Suominen Ella  2005  SK  05A308  25 m  2:16.77  2:16.77   
12  392  Kiili Minttu  2005  SK  05A306  25 m  2:17.47  2:17.47   
13  300  Ryynnen Elina  2005  SiWa  05A067  25 m  2:17.69  2:17.69   
14  1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  2:17.95  2:17.95   
15  1065  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  2:17.98  2:17.98   
16  987  Sakomaa Juulia  2005  LaUS  05A564  25 m  2:18.00  2:18.00   
14 v 
1082  Mkil Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  2:05.95  2:05.95   
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:07.81  2:07.81   
1003  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  2:09.06  2:09.06   
1083  Paatos Aino-Kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  2:09.55  2:09.55   
449  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  2:10.02  2:10.02   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:10.21  2:10.21   
450  Kinnunen Kanerva  2004  UKK  04A027  25 m  2:11.26  2:11.26   
1004  Karvonen Aliina  2004  SiWa  04A587  25 m  2:11.31  2:11.31   
1005  Pihkamki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  2:11.35  2:11.35   
10  452  Vesalainen Peppi  2004  HSS  04B162  25 m  2:12.35  2:12.35   
11  1094  nkil Aamu  2004  HSS  04A071  25 m  2:12.59  2:12.59   
12  1006  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  2:12.75  2:12.75   
13  1087  Lngstrm Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  2:13.45  2:13.45   
14  1011  Rantala Aino  2004  SK  04A204  25 m  2:13.63  2:13.63   
15  1008  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  2:13.76  2:13.76   
16  1776  Nieminen Santra  2004  UKK  04A208  25 m  2:14.72  2:14.72   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  2:01.86  2:01.86   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  2:06.18  2:06.18   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  2:06.97  2:06.97   
1114  Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  2:07.40  2:07.40   
1115  Sntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  2:08.01  2:08.01   
1658  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  2:10.47  2:10.47   
1783  Kuusisto Sylvia  2003  RaisU  03A137  25 m  2:11.02  2:11.02   
591  Hanski Iris  2003  SK  03A234  25 m  2:12.20  2:12.20   
1183  Nurmi Maija  2003  SK  03A461  25 m  2:12.55  2:12.55   
10  506  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  2:12.69  2:12.69   
11  1181  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  2:13.03  2:13.03   
12  583  Krjmies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  2:13.77  2:13.77   
13  1186  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  2:13.86  2:13.86   
14  589  Nurmi Kerttu  2003  SK  03A462  25 m  2:14.00  2:14.00   
15  1185  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  2:14.40  2:14.40   
16  1793  Degenhardt Daniela  2003  SK  03A442  25 m  2:15.49  2:15.49   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
25_S
Laji 25, 200m PU P14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
1945  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  2:14.11  2:14.11   
1129  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  2:16.54  2:16.54   
1711  Haipus Eetu  2004  OuLo  04A718  25 m  2:24.88  2:24.88   
1537  Haipus Arttu  2004  OuLo  04A723  25 m  2:25.50  2:25.50   
1202  Jfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  2:26.50  2:26.50   
1200  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  2:29.28  2:29.28   
857  Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  2:33.97  2:33.97   
1205  Veckman Markus  2004  SWIM  04A104  25 m  2:34.49  2:34.49   
1133  Hannuksela Jere  2004  HAHE  04A877  25 m  2:35.06  2:35.06   
10  864  Hirsiniemi Mikael  2004  AUi  04A196  25 m  2:39.24  2:39.24   
11  846  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  2:40.12  2:40.12   
12  1824  Eskelinen Aarne  2004  UiTa  04A085  25 m  2:42.56  2:42.56   
13  870  Kotti Akseli  2004  TaTU  04A009  25 m  2:42.62  2:42.62   
14  1713  Asikainen Eero  2004  TuUS  04A878  25 m  2:44.44  2:44.44   
15  1539  Rasimus Sebastian  2004  UiTa  04B113  25 m  2:46.13  2:46.13   
16  1823  Sihvo Mikko  2004  SWIM  04A925  25 m  2:49.50  2:49.50   
15 v 
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  2:10.82  2:10.82   
1220  Menp Arttu  2003  SK  03A892  25 m  2:11.98  2:11.98   
1562  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  2:13.41  2:13.41   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  2:14.12  2:14.12   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  2:15.37  2:15.37   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:17.29  2:17.29   
937  Oksakari Teemu  2003  VUS-VSS  03A161  25 m  2:26.47  2:26.47   
1831  Marjala Juho  2003  SiWa  03A275  25 m  2:29.14  2:29.14   
1228  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  2:29.83  2:29.83   
10  1019  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  2:29.88  2:29.88   
11  1699  Kotiniitty Visa  2003  UiTa  03A284  25 m  2:30.96  2:30.96   
12  933  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:31.71  2:31.71   
13  950  Airas Julius  2003  LaUS  03A835  25 m  2:39.17  2:39.17   
14  939  Immonen Topi  2003  LrU  03A437  25 m  2:41.65  2:41.65   
15  1017  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  2:42.52  2:42.52   
16  1801  Mkivuokko Otso  2003  Gladius  03A331  25 m  2:45.55  2:45.55   
16 v 
1038  Lietzn Jesper  2002  SK  02A171  25 m  2:10.54  2:10.54   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  2:11.01  2:11.01   
968  Koskinen Win  2002  UiTa  02A267  25 m  2:11.64  2:11.64   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:14.51  2:14.51   
1724  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  2:17.17  2:17.17   
1703  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  2:17.47  2:17.47   
1148  Juntunen Elias  2002  OU  02A075  25 m  2:20.10  2:20.10   
1702  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  2:20.29  2:20.29   
1586  Korpilhde Ville  2002  SCR  02B141  25 m  2:22.87  2:22.87   
10  967  Kangas Benjamin  2002  HaUS  02A659  25 m  2:23.51  2:23.51   
11  1235  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:24.54  2:24.54   
12  973  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:27.98  2:27.98   
13  1585  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m  2:28.14  2:28.14   
14  971  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  25 m  2:28.76  2:28.76   
15  1149  Harju Mio  2002  TaTU  02A064  25 m  2:33.41  2:33.41   
16  1238  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  2:37.46  2:37.46   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
26_S
Laji 26, 4X50m SKU 2T15+2P16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
16 v ja nuoremmat 
2325  Hss Seka 1  2002  HSS    25 m  1:51.08  1:51.08   
1292  Cetus 1  2002  Cetus    25 m  1:52.04  1:52.04   
2326  Raisu Seka 1  2002  RaisU    25 m  1:52.31  1:52.31   
2327  Vanders Seka 1  2002  Vanders    25 m  1:52.92  1:52.92   
2189  Aui Seka 1 [2002]  2006  AUi    25 m  1:54.19  1:54.19   
2192  Cetus 3  2002  Cetus    25 m  1:54.65  1:54.65   
1270  Oulun Uinti  2002  OU    25 m  1:54.85  1:54.85   
1265  Vus-Vss  2002  VUS-VSS    25 m  1:55.16  1:55.16   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
27_S
Laji 27, 200m RU P14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  2:26.35  2:26.35   
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  2:31.03  2:31.03   
840  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  2:36.30  2:36.30   
847  Juurakko Veerti  2004  Cetus  04A476  25 m  2:38.06  2:38.06   
842  Kilpelinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  2:38.24  2:38.24   
843  Pankratov Pavel  2004  TaTU  04A029  25 m  2:40.33  2:40.33   
1206  ijl Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  2:40.38  2:40.38   
858  Ahinko Santeri  2004  VeUS  04B029  25 m  2:44.47  2:44.47   
854  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  2:44.89  2:44.89   
10  852  Saloniemi Joona  2004  TaTU  04A304  25 m  2:45.51  2:45.51   
11  850  Hyppnen Jesse  2004  LaUS  04A842  25 m  2:45.63  2:45.63   
12  848  Malyshkov Alexander  2004  SalU  04B259  25 m  2:45.98  2:45.98   
13  918  Virtanen Weeti  2004  UKK  04B254  25 m  2:46.25  2:46.25   
14  1204  Pihlava Jaakko  2004  AUi  04A845  25 m  2:46.33  2:46.33   
15  862  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  2:48.68  2:48.68   
16  861  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m  2:49.94  2:49.94   
15 v 
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  2:24.01  2:24.01   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  2:24.03  2:24.03   
929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  2:26.72  2:26.72   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  2:30.29  2:30.29   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  2:31.60  2:31.60   
933  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  2:32.43  2:32.43   
938  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  2:34.81  2:34.81   
930  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  2:34.90  2:34.90   
940  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  2:36.37  2:36.37   
10  941  Kortteinen Joona  2003  UiTa  03A195  25 m  2:36.46  2:36.46   
11  939  Immonen Topi  2003  LrU  03A437  25 m  2:36.51  2:36.51   
12  936  Heikkil Henri  2003  AQUILA  03A172  25 m  2:37.31  2:37.31   
13  932  Kankare Eemil  2003  AUi  03A474  25 m  2:38.63  2:38.63   
14  1017  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  2:39.00  2:39.00   
15  942  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  2:40.06  2:40.06   
16  1015  Rahikainen Juuso  2003  TuUS  03A265  25 m  2:45.03  2:45.03   
16 v 
1037  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:22.09  2:22.09   
1039  Paatos Roope  2002  RaisU  02A108  25 m  2:23.58  2:23.58   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  2:25.08  2:25.08   
1038  Lietzn Jesper  2002  SK  02A171  25 m  2:26.43  2:26.43   
1041  Pankratov Petr  2002  TaTU  02A061  25 m  2:26.50  2:26.50   
1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  2:28.71  2:28.71   
1044  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  2:30.38  2:30.38   
969  Rajaniemi Aleksi  2002  OU  02A263  25 m  2:33.76  2:33.76   
970  Siltari Henrik  2002  KemUS  02A355  25 m  2:34.25  2:34.25   
10  972  Kernen Juho  2002  OuLo  02B044  25 m  2:37.04  2:37.04   
11  1046  Roine Jerry  2002  JUK  02B140  25 m  2:37.97  2:37.97   
12  973  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  2:38.14  2:38.14   
13  966  Nyberg Julius  2002  Plaani  02A459  25 m  2:40.55  2:40.55   
14  1047  Pyyhtinen Veikko  2002  SWIM  02A910  25 m  2:41.68  2:41.68   
15  1234  Broman Jere  2002  UiTa  02A116  25 m  2:42.18  2:42.18   
16  1049  Pyyhtinen Aapo  2002  SWIM  02A911  25 m  2:45.61  2:45.61   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
28_S
Laji 28, 200m SU T13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
1057  Lepphaara Vilma  2005  NumKis  05A009  25 m  2:24.56  2:24.56   
1061  Laakso Fiona  2005  SK  05A262  25 m  2:27.98  2:27.98   
297  Kangas Kukka  2005  SK  05A254  25 m  2:28.77  2:28.77   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  2:28.95  2:28.95   
293  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  2:30.34  2:30.34   
1660  Ahvenainen Essi  2005  Vanders  05A073  25 m  2:31.04  2:31.04   
1065  Kousa Laura  2005  Cetus  05A332  25 m  2:31.12  2:31.12   
378  Bergstrm Maura  2005  SK  05A338  25 m  2:31.91  2:31.91   
1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  2:33.50  2:33.50   
10  374  Koskelo Aino  2005  NU  05A053  25 m  2:34.36  2:34.36   
11  382  Kinnunen Enni  2005  VUS-VSS  05A193  25 m  2:35.06  2:35.06   
12  1880  Rissanen Iina  2005  Vanders  05A102  25 m  2:35.63  2:35.63   
13  1897  Rajavaara Laura  2005  OU  05A443  25 m  2:35.88  2:35.88   
14  400  Kauppinen Ida  2005  LrU  05A319  25 m  2:37.04  2:37.04   
15  415  Lepola Aino  2005  TaTU  05A040  25 m  2:37.14  2:37.14   
16  395  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  25 m  2:37.34  2:37.34   
14 v 
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  2:19.54  2:19.54   
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  2:21.84  2:21.84   
1906  Antila Alina  2004  NU  04A829  25 m  2:22.86  2:22.86   
532  Pulkkinen Jenna  2004  KoU  04A155  25 m  2:23.83  2:23.83   
480  Hulkki Ella  2004  VUS-VSS  04A200  25 m  2:25.09  2:25.09   
548  Rissanen Aada  2004  Cetus  04A305  25 m  2:25.30  2:25.30   
469  Nissi Laura  2004  SiWa  04A259  25 m  2:26.46  2:26.46   
1008  Niskala Riikka  2004  RaisU  04A142  25 m  2:26.67  2:26.67   
1009  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  2:27.55  2:27.55   
10  531  Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  2:28.26  2:28.26   
11  541  Mkinen Jessica  2004  UiTa  04A198  25 m  2:31.99  2:31.99   
12  457  Elamaa Inka  2004  OuLo  04A328  25 m  2:32.10  2:32.10   
13  1085  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  2:32.65  2:32.65   
14  1088  Knskangas Henna  2004  KUS-GSS  04A431  25 m  2:32.97  2:32.97   
15  536  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  2:33.70  2:33.70   
16  1089  Rantala Salla  2004  UiTa  04A102  25 m  2:34.19  2:34.19   
15 v 
1180  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  2:20.35  2:20.35   
1184  Nygrd Martta  2003  OU  03A230  25 m  2:21.59  2:21.59   
503  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  2:22.32  2:22.32   
1783  Kuusisto Sylvia  2003  RaisU  03A137  25 m  2:22.76  2:22.76   
591  Hanski Iris  2003  SK  03A234  25 m  2:23.16  2:23.16   
1657  Paalanen Minttu  2003  LaUS  03A274  25 m  2:26.23  2:26.23   
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  2:26.48  2:26.48   
580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  2:27.29  2:27.29   
581  Grundstrm Vilja  2003  Vanders  03B185  25 m  2:28.31  2:28.31   
10  590  Lakanen Wilma  2003  KUS-GSS  03A711  25 m  2:29.14  2:29.14   
11  589  Nurmi Kerttu  2003  SK  03A462  25 m  2:29.51  2:29.51   
12  1183  Nurmi Maija  2003  SK  03A461  25 m  2:30.75  2:30.75   
13  1685  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  2:32.12  2:32.12   
14  592  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  2:32.83  2:32.83   
15  1682  Myllykallio Ronja  2003  UiTa  03A501  25 m  2:35.26  2:35.26   
16  507  Immonen Satu  2003  SCV  03B028  25 m  2:35.45  2:35.45   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
29_S
Laji 29, 50m SU P13-16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 - 16 v 
1581  Brnnkrr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  25.98  25.98   
1701  Kontiainen Akseli  2002  JoUS  02A455  25 m  26.23  26.23   
1233  Sderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  27.57  27.57   
1724  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  27.65  27.65   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  27.70  27.70   
1218  Kaila Aku  2003  RaisU  03A054  25 m  27.83  27.83   
974  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  28.30  28.30   
934  Hapuoja Tatu  2003  UiTa  03A010  25 m  28.37  28.37   
1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  28.57  28.57   
10  1227  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  28.64  28.64   
11  1016  Martikainen Risto  2003  KoU  03A605  25 m  28.81  28.81   
12  1702  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  29.17  29.17   
13  1564  Herpola Santeri  2003  SK  03A188  25 m  29.18  29.18   
14  1238  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  29.22  29.22   
15  1055  Harjaks Joakim  2002  OU  02B307  25 m  29.24  29.24   
16  1050  Kallio Samu Petteri  2002  SK  02A516  25 m  29.31  29.31   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
30_S
Laji 30, 100m SKU T12-15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  1:01.57  1:01.57   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  1:05.05  1:05.05   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  1:05.89  1:05.89   
1671  Jouhten Helmi  2004  KemPy  04A360  25 m  1:06.03  1:06.03   
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  1:07.27  1:07.27   
530  Yli-yh Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  1:07.79  1:07.79   
293  Kulpakko Lilli  2005  AUi  05A070  25 m  1:08.17  1:08.17   
503  Kivi Petra  2003  VUS-VSS  03A153  25 m  1:08.22  1:08.22   
1181  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:08.33  1:08.33   
10  493  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  1:08.42  1:08.42   
11  580  Krkkinen Roosa  2003  OuLo  03A051  25 m  1:08.51  1:08.51   
12  534  Heikkinen Iida  2004  UI  04A273  25 m  1:08.95  1:08.95   
13  579  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  1:09.38  1:09.38   
14  455  Konkka Siiri  2004  SK  04A103  25 m  1:09.54  1:09.54   
15  506  Kangasniemi Kiira  2003  SeUi  03A124  25 m  1:09.70  1:09.70   
16  588  Yritys Saana  2003  UH  03A035  25 m  1:10.01  1:10.01   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
31_S
Laji 31, 100m PU P13,14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
13 v 
728  Korri Sakari  2005  RaUS  05A293  25 m  1:05.25  1:05.25   
736  Lydman Lucas  2005  VUS-VSS  05A187  25 m  1:05.97  1:05.97   
737  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  1:07.21  1:07.21   
733  Whrn Leo  2005  Vanders  05A103  25 m  1:07.54  1:07.54   
726  Pikkuhuhta Miklas  2005  UKK  05A464  25 m  1:08.47  1:08.47   
1924  Ezzat Ajjuub  2005  AUi  05A108  25 m  1:08.90  1:08.90   
731  Halminen Samuel  2005  HSS  05A578  25 m  1:10.25  1:10.25   
732  Sainio Samuel  2005  UiTa  05A041  25 m  1:10.47  1:10.47   
739  Tynj Topias  2005  LaUS  05A627  25 m  1:11.38  1:11.38   
10  1948  Sorri Sisu  2005  SWIM  05A017  25 m  1:11.55  1:11.55   
11  761  Linderborg Aarni  2005  SK  05A268  25 m  1:11.78  1:11.78   
12  741  Arponen Joonas  2005  RaUS  05A559  25 m  1:12.91  1:12.91   
13  764  Semach Nikita  2005  SWIM  05A100  25 m  1:13.19  1:13.19   
14  738  Oikarainen Jasper  2005  SK  05A276  25 m  1:13.81  1:13.81   
15  754  Korte Joel  2005  STR  05A570  25 m  1:14.22  1:14.22   
16  1511  Menp Eero  2005  SK  05A377  25 m  1:14.37  1:14.37   
14 v 
1945  Lehtovaara Verneri  2004  SalU  04A252  25 m  59.95  59.95   
1531  Seksenov Danil  2004  Vanders  04A126  25 m  1:00.30  1:00.30   
1129  Niemi Lassi  2004  TaTU  04A093  25 m  1:00.47  1:00.47   
840  Maaranen Joonas  2004  HyUS  04A835  25 m  1:01.26  1:01.26   
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  1:01.78  1:01.78   
841  Leppnen Juuso  2004  AUi  04A791  25 m  1:02.17  1:02.17   
1533  Kinnunen Aapo  2004  SK  04A250  25 m  1:03.70  1:03.70   
1202  Jfs Filip  2004  VUS-VSS  04A211  25 m  1:04.30  1:04.30   
846  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  1:04.86  1:04.86   
10  842  Kilpelinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  1:05.10  1:05.10   
11  845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  1:05.21  1:05.21   
12  857  Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  1:05.44  1:05.44   
13  1205  Veckman Markus  2004  SWIM  04A104  25 m  1:05.96  1:05.96   
14  1711  Haipus Eetu  2004  OuLo  04A718  25 m  1:06.26  1:06.26   
15  1133  Hannuksela Jere  2004  HAHE  04A877  25 m  1:07.37  1:07.37   
16  1695  Kallio Konsta  2004  UiTa  04A610  25 m  1:07.41  1:07.41   
15 v 
926  Forsel Marcus  2003  HSS  03A127  25 m  56.35  56.35   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  58.74  58.74   
928  Haimi Lassi  2003  HSS  03A559  25 m  58.75  58.75   
1562  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  59.17  59.17   
1220  Menp Arttu  2003  SK  03A892  25 m  59.70  59.70   
1223  Ravals Simon  2003  VUS-VSS  03A528  25 m  1:00.42  1:00.42   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  1:00.56  1:00.56   
1564  Herpola Santeri  2003  SK  03A188  25 m  1:01.42  1:01.42   
1563  Fredriksson Johan Krister  2003  HSS  03A724  25 m  1:02.11  1:02.11   
10  1226  Merinen Miro  2003  SiWa  03A695  25 m  1:02.96  1:02.96   
11  1228  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  1:03.01  1:03.01   
12  1699  Kotiniitty Visa  2003  UiTa  03A284  25 m  1:03.13  1:03.13   
13  1565  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  1:03.52  1:03.52   
14  1221  Saareks Tatu  2003  LrU  03A630  25 m  1:03.73  1:03.73   
15  1227  Cranston Joonas  2003  NumKis  03B233  25 m  1:04.83  1:04.83   
16  1019  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  1:05.02  1:05.02   
16 v 
1581  Brnnkrr Ronny  2002  KemTU  02A150  25 m  57.30  57.30   
1724  Ezzat Ibrahim  2002  AUi  02A249  25 m  58.59  58.59   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  58.98  58.98   
1607  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  59.56  59.56   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  59.65  59.65   
1232  Skjl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  59.68  59.68   
1035  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  59.72  59.72   
964  Hjelm Matias  2002  Vanders  02A098  25 m  1:00.16  1:00.16   
1703  Leinonen Eemeli  2002  UiTa  02A681  25 m  1:00.24  1:00.24   
10  1045  Rinne Daniel  2002  Cetus  02B263  25 m  1:00.71  1:00.71   
11  1586  Korpilhde Ville  2002  SCR  02B141  25 m  1:01.13  1:01.13   
12  1606  Luomala Onni-Kalle  2002  JUK  02A758  25 m  1:01.21  1:01.21   
13  974  Arvo Oskari  2002  AUi  02A525  25 m  1:01.28  1:01.28   
14  967  Kangas Benjamin  2002  HaUS  02A659  25 m  1:01.43  1:01.43   
15  1702  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  1:01.46  1:01.46   
16  968  Koskinen Win  2002  UiTa  02A267  25 m  1:01.47  1:01.47   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
32_S
Laji 32, 400m VU T12,13,14,15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 v 
1599  Kasvio Louna  2006  HSS  06A151  25 m  4:41.05  4:41.05   
146  Sundt Wilma  2006  HSS  06A142  25 m  4:45.34  4:45.34   
144  Kaituri Ellen  2006  SK  06A086  25 m  4:48.18  4:48.18   
145  Moilanen Lotta  2006  OU  06A240  25 m  4:49.31  4:49.31   
148  Granberg Janina  2006  HSS  06A403  25 m  4:49.46  4:49.46   
1619  Vlimaa Aino  2006  UiTa  06A220  25 m  4:55.12  4:55.12   
157  Stenman Fia  2006  VUS-VSS  06A349  25 m  4:55.88  4:55.88   
1617  Mkil Sini  2006  RaisU  06A201  25 m  4:56.99  4:56.99   
147  Ollonen Reeta  2006  OU  06A793  25 m  4:58.79  4:58.79   
10  169  Kuusisto Aino  2006  NU  06A025  25 m  4:59.81  4:59.81   
11  194  Seppnen Sara  2006  OuLo  06A236  25 m  5:00.11  5:00.11   
12  367  Krkkinen Anni  2006  VUS-VSS  06A642  25 m  5:00.40  5:00.40   
13  225  Milczarek Alicja  2006  Cetus  06B058  25 m  5:00.53  5:00.53   
14  151  Tamminen Tinka  2006  LaUS  06A126  25 m  5:00.73  5:00.73   
15  153  Tamminen Tiinu  2006  LaUS  06A122  25 m  5:00.78  5:00.78   
16  1618  Lindblom Malin  2006  BS-PU  06A073  25 m  5:00.92  5:00.92   
13 v 
983  Hakkarainen Ada  2005  HSS  05A123  25 m  4:28.16  4:28.16   
290  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  4:33.76  4:33.76   
291  Hinkka Aino  2005  UKK  05A066  25 m  4:33.98  4:33.98   
295  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  4:40.86  4:40.86   
375  Vahtola Inka  2005  Cetus  05A401  25 m  4:42.76  4:42.76   
1058  Tamminen Aino  2005  LrU  05A292  25 m  4:43.87  4:43.87   
1060  Korsoff Veera  2005  HSS  05A348  25 m  4:43.87  4:43.87   
1062  Korpikoski Moona  2005  Pyry  05A140  25 m  4:44.57  4:44.57   
303  Suominen Ella  2005  SK  05A308  25 m  4:44.63  4:44.63   
10  1662  Niemi Emilia  2005  Octopus  05A368  25 m  4:45.95  4:45.95   
11  984  Mntynen Salma  2005  AQUILA  05A445  25 m  4:48.03  4:48.03   
12  297  Kangas Kukka  2005  SK  05A254  25 m  4:48.55  4:48.55   
13  1059  Rossi Lumi  2005  Cetus  05A779  25 m  4:49.87  4:49.87   
14  380  Karttunen Milla  2005  RaisU  05A220  25 m  4:51.10  4:51.10   
15  300  Ryynnen Elina  2005  SiWa  05A067  25 m  4:51.16  4:51.16   
16  1063  Tuomainen Roosa  2005  SalU  05A304  25 m  4:51.46  4:51.46   
14 v 
1081  Ansaranta Petra  2004  OU  04A064  25 m  4:21.93  4:21.93   
1082  Mkil Irene  2004  RaisU  04A289  25 m  4:29.81  4:29.81   
1083  Paatos Aino-Kaisa  2004  RaisU  04A144  25 m  4:33.19  4:33.19   
1084  Mattila Olga Emilia  2004  OU  04A143  25 m  4:34.32  4:34.32   
449  Kallinen Sohvi  2004  LaUS  04A222  25 m  4:34.49  4:34.49   
1003  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  4:36.45  4:36.45   
1005  Pihkamki Annukka  2004  RiUS  04A161  25 m  4:38.11  4:38.11   
1004  Karvonen Aliina  2004  SiWa  04A587  25 m  4:38.48  4:38.48   
1094  nkil Aamu  2004  HSS  04A071  25 m  4:38.61  4:38.61   
10  1010  Mki-Hokkonen Ida  2004  LrU  04A394  25 m  4:39.05  4:39.05   
11  1007  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  4:39.13  4:39.13   
12  1009  Hermonen Lotta  2004  KoU  04A405  25 m  4:39.78  4:39.78   
13  1006  Arjanmaa Siiri  2004  UiTa  04A173  25 m  4:41.70  4:41.70   
14  1012  Manninen Emmi  2004  UiTa  04A011  25 m  4:42.73  4:42.73   
15  1011  Rantala Aino  2004  SK  04A204  25 m  4:42.92  4:42.92   
16  1087  Lngstrm Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  4:43.65  4:43.65   
15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  4:16.91  4:16.91   
1114  Puutio Mathilda  2003  OU  03A347  25 m  4:23.13  4:23.13   
1115  Sntti Venla  2003  OU  03A589  25 m  4:26.63  4:26.63   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  4:28.25  4:28.25   
578  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  4:31.60  4:31.60   
1183  Nurmi Maija  2003  SK  03A461  25 m  4:37.26  4:37.26   
1181  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  4:38.60  4:38.60   
1179  Hiltunen Madeleine  2003  OU  03A214  25 m  4:38.72  4:38.72   
1185  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  4:39.56  4:39.56   
10  499  Kuuva Hilla  2003  LrU  03A513  25 m  4:40.62  4:40.62   
11  1186  Aho Roosa  2003  RaisU  03A060  25 m  4:41.68  4:41.68   
12  1182  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  4:41.97  4:41.97   
13  583  Krjmies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  4:42.66  4:42.66   
14  589  Nurmi Kerttu  2003  SK  03A462  25 m  4:43.14  4:43.14   
15  1184  Nygrd Martta  2003  OU  03A230  25 m  4:45.92  4:45.92   
16  1658  Himanen Kaisa  2003  MiUS  03A163  25 m  4:48.28  4:48.28   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
33_S
Laji 33, 4X100m SKU P16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
16 v ja nuoremmat 
1291  Hss Miehet 1  2002  HSS    25 m  3:53.52  3:53.52   
1292  Cetus 1  2002  Cetus    25 m  3:56.34  3:56.34   
1293  Hss Miehet 2  2002  HSS    25 m  3:59.67  3:59.67   
1271  Cetus 2  2002  Cetus    25 m  4:01.19  4:01.19   
1266  Tatu Tampere Ry  2002  TaTU    25 m  4:02.81  4:02.81   
2274  Raisu Pojat 1  2002  RaisU    25 m  4:04.95  4:04.95   
1264  Laus 1  2002  LaUS    25 m  4:06.28  4:06.28   
1270  Oulun Uinti  2002  OU    25 m  4:07.93  4:07.93   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
34_S
Laji 34, 400m SKU P14,15,16 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
14 v 
922  Pulkkinen Santeri  2004  LaUS  04A223  25 m  4:49.49  4:49.49   
839  Lindholm Davin  2004  HSS  04B010  25 m  4:51.88  4:51.88   
845  Backman Taavi  2004  LaUS  04A048  25 m  4:55.82  4:55.82   
1200  Birkstedt Miro  2004  TaTU  04A020  25 m  5:03.36  5:03.36   
1711  Haipus Eetu  2004  OuLo  04A718  25 m  5:08.14  5:08.14   
1206  ijl Onni  2004  HyUS  04A344  25 m  5:14.94  5:14.94   
842  Kilpelinen Niilo  2004  TaTU  04A174  25 m  5:16.00  5:16.00   
857  Castagno Riccardo  2004  UiTa  04A401  25 m  5:19.02  5:19.02   
846  Decena Cedric  2004  OuLo  04A521  25 m  5:20.25  5:20.25   
10  1198  Saari Samuel  2004  Cetus  04A676  25 m  5:22.68  5:22.68   
11  861  Masalin Samuli  2004  Cetus  04A470  25 m  5:23.71  5:23.71   
12  854  Koskinen Aapo  2004  LaUS  04A115  25 m  5:23.75  5:23.75   
13  1138  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  25 m  5:24.34  5:24.34   
14  1203  Kalvik Rasmus  2004  SF  04A904  25 m  5:25.48  5:25.48   
15  1136  Tuominen Oskar  2004  UiTa  04A373  25 m  5:29.68  5:29.68   
16  873  Ntti Matti  2004  SiWa  04A483  25 m  5:37.78  5:37.78   
15 v 
961  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  4:33.34  4:33.34   
931  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  4:40.34  4:40.34   
1219  Lydman Alex  2003  VUS-VSS  03A218  25 m  4:42.95  4:42.95   
927  Ihalainen Jami  2003  UKK  03A382  25 m  4:44.33  4:44.33   
929  Pietarila Olli-Pekka  2003  OU  03A223  25 m  4:50.29  4:50.29   
960  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  4:50.55  4:50.55   
1220  Menp Arttu  2003  SK  03A892  25 m  4:53.66  4:53.66   
940  Lipponen Toni  2003  KemUS  03A125  25 m  4:55.89  4:55.89   
933  Erkinaro Paavo  2003  OU  03A020  25 m  4:56.24  4:56.24   
10  938  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  4:58.82  4:58.82   
11  1020  Tolvanen Lauri  2003  HaUS  03A686  25 m  4:59.78  4:59.78   
12  1018  Lehtoniemi Nooa  2003  UKK  03A103  25 m  5:04.48  5:04.48   
13  1228  Palvanen Eetu  2003  LaUS  03A507  25 m  5:06.25  5:06.25   
14  942  Kalliokoski Elias  2003  VUS-VSS  03A531  25 m  5:06.36  5:06.36   
15  1019  Lyytinen Urho  2003  UiTa  03A229  25 m  5:11.55  5:11.55   
16  1831  Marjala Juho  2003  SiWa  03A275  25 m  5:13.35  5:13.35   
16 v 
1038  Lietzn Jesper  2002  SK  02A171  25 m  4:33.62  4:33.62   
1040  Pulkkinen Lasse  2002  OU  02A039  25 m  4:44.60  4:44.60   
1231  Romanov Efim  2002  TaTU  02B256  25 m  4:46.57  4:46.57   
1148  Juntunen Elias  2002  OU  02A075  25 m  4:49.54  4:49.54   
1042  Sderholm Robin  2002  VUS-VSS  02A224  25 m  4:54.88  4:54.88   
1036  Aalto Oskari  2002  HSS  02A016  25 m  4:56.48  4:56.48   
968  Koskinen Win  2002  UiTa  02A267  25 m  4:57.03  4:57.03   
1044  Taskinen Valtteri  2002  OU  02A093  25 m  5:00.16  5:00.16   
973  Nurmela Mikael  2002  SeUi  02A017  25 m  5:00.51  5:00.51   
10  1037  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  5:05.62  5:05.62   
11  1149  Harju Mio  2002  TaTU  02A064  25 m  5:09.36  5:09.36   
12  971  Shishinin Danila  2002  ORCA  02A597  25 m  5:09.48  5:09.48   
13  1237  Lindfors Mathias  2002  BS-PU  02A479  25 m  5:15.02  5:15.02   
14  1238  Kela Oliver  2002  SCR  02A668  25 m  5:20.02  5:20.02   
15  1053  Ylikoski Akseli  2002  PTU  02A113  25 m  5:21.35  5:21.35   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  28 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:35 
 
35_S
Laji 35, 50m RU T12-15 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 
 
12 - 15 v 
575  Lahtinen Laura  2003  HSS  03A386  25 m  32.09  32.09   
576  Luoto Rebekka  2003  RaisU  03A191  25 m  32.36  32.36   
577  Eini Siiri  2003  Gladius  03A357  25 m  32.69  32.69   
450  Kinnunen Kanerva  2004  UKK  04A027  25 m  33.52  33.52   
578  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  33.55  33.55   
451  Markuksela Laura  2004  OuLo  04A336  25 m  33.75  33.75   
533  Plsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  33.77  33.77   
531  Taskila Pinja  2004  OU  04A073  25 m  33.79  33.79   
493  Haglund Emma  2003  VUS-VSS  03A493  25 m  33.88  33.88   
10  289  Jestoi Teea  2005  KUS-GSS  05A173  25 m  34.00  34.00   
11  579  Pasma Aida  2003  RiUS  03A816  25 m  34.13  34.13   
12  536  Hakala Aada  2004  UiTa  04A041  25 m  34.14  34.14   
13  530  Yli-yh Meeri  2004  UKK  04A166  25 m  34.21  34.21   
14  497  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  34.34  34.34   
15  496  Pellinen Siiri  2003  SWIM  03A581  25 m  34.63  34.63   
16  144  Kaituri Ellen  2006  SK  06A086  25 m  34.64  34.64   
<