Program för Rönneracet 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 aug 2019 till den 25 aug 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
TG Maskinteknik |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
1 |
|
Ruben Gustafsson |
2008 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
|
Simon Meuller |
2007 |
SK LAXEN |
2:39.31 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
3 |
|
Elias Berg |
2005 |
ÄNGELHOLM |
2:35.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
4 |
|
Marco Lindström |
2004 |
HÖGANÄS SS |
2:33.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
5 |
|
Ludwig Bengtsson |
2004 |
KLIPPAN |
2:33.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
6 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
HÖGANÄS SS |
2:39.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
7 |
|
Isac Dolck |
2007 |
SK LAXEN |
2:50.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
1 |
|
Theo Andersson |
2004 |
HÖGANÄS SS |
2:28.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
2 |
|
Alexander Ljungdahl |
2006 |
ÄNGELHOLM |
2:27.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Gustav Karlsson |
2007 |
SK LAXEN |
2:26.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
4 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
SK LAXEN |
2:20.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
225 |
5 |
|
Noah Andersen |
2005 |
ÄNGELHOLM |
2:21.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
6 |
|
Love Andersson |
2004 |
HÖGANÄS SS |
2:27.07 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
7 |
|
Emil Flodmark |
2006 |
ÄNGELHOLM |
2:28.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
8 |
|
Anton Persson |
2006 |
KK KARPEN |
2:29.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
1 |
|
Gustaf Stokholm |
2004 |
ÄNGELHOLM |
2:15.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
|
Niels Kwant |
2003 |
KK KARPEN |
2:10.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
3 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
2:05.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
4 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
2:00.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
5 |
|
Philip Rantzow |
1999 |
S 71 |
2:01.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Erik Olsson |
2004 |
SK LAXEN |
2:08.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
7 |
|
Joel Meuller |
2004 |
SK LAXEN |
2:11.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
8 |
|
Andre Wester |
2003 |
ÄNGELHOLM |
2:17.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-08-23 19:13:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|