Startliste for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
15:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
737 |
3 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
LYSENG |
|
50m |
43.72 |
617 |
4 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
50m |
38.87 |
453 |
5 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
40.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
437 |
2 |
Malena Pind Therkildsen |
2004 |
0488AR |
VIBORG |
|
50m |
38.77 |
430 |
3 |
Maria Østergaard Nielsen |
2004 |
0474AS |
VIBORG |
|
50m |
38.49 |
301 |
4 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
PINGVINEN |
|
50m |
37.80 |
490 |
5 |
Freja Kruse |
2004 |
0434AW |
GRINDSTED |
|
50m |
38.43 |
455 |
6 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
0414AS |
ERRITSØ |
|
50m |
38.53 |
344 |
7 |
Laura Pedersen |
2004 |
0424AL |
HERNING |
|
50m |
38.82 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
313 |
1 |
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
SKANDERBOR |
|
50m |
37.65 |
558 |
2 |
Karoline Thagård Jakobsen |
2004 |
0408AU |
STRUER |
|
50m |
37.56 |
306 |
3 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
PINGVINEN |
|
50m |
37.07 |
767 |
4 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
50m |
36.75 |
685 |
5 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
36.79 |
315 |
6 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
37.47 |
686 |
7 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
37.59 |
534 |
8 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
37.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
GRINDSTED |
|
50m |
36.63 |
311 |
2 |
Ida Kjærgaard |
2003 |
0368BB |
SKANDERBOR |
|
50m |
36.49 |
740 |
3 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HADERSLEV |
|
50m |
36.37 |
622 |
4 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
36.12 |
354 |
5 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
DELTA |
|
50m |
36.14 |
433 |
6 |
Celeste Pind Therkildsen |
2002 |
0274AU |
VIBORG |
|
50m |
36.45 |
366 |
7 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
36.59 |
465 |
8 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
50m |
36.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
0494AV |
NYBORG |
|
50m |
35.95 |
436 |
2 |
Julia Harpøth |
2002 |
0208AX |
VIBORG |
|
50m |
35.37 |
352 |
3 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
DELTA |
|
50m |
34.75 |
541 |
4 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
33.38 |
746 |
5 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
50m |
33.83 |
750 |
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
35.05 |
743 |
7 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HADERSLEV |
|
50m |
35.77 |
408 |
8 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
ST-NEPTUN |
|
50m |
36.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
410 |
1 |
Maja Volke |
2002 |
0228BC |
ST-NEPTUN |
|
50m |
35.88 |
338 |
2 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
35.25 |
706 |
3 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
34.38 |
760 |
4 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
33.05 |
373 |
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
AGF |
|
50m |
33.78 |
461 |
6 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
50m |
35.00 |
314 |
7 |
Maria Bebe Hansen |
2004 |
0482AG |
NYBORG |
|
50m |
35.77 |
733 |
8 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
LYSENG |
|
50m |
36.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
673 |
1 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
IHF |
|
50m |
35.86 |
713 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
H2Odense |
|
50m |
35.18 |
697 |
3 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
SKIVE |
|
50m |
34.32 |
477 |
4 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
32.94 |
671 |
5 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
50m |
33.47 |
605 |
6 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
34.81 |
329 |
7 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
35.55 |
387 |
8 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AGF |
|
50m |
36.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:02 |
|