Ohjelma DM / JDM 2018, Kristianstad
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristianstad |
|
Utskriftstid |
20:29 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund och KSLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 9, 800m Frisim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
390 |
1 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
9:45.65 |
|
64 |
2 |
William Lundblad |
2004 |
AC9904 |
HS |
|
25m |
9:26.16 |
|
115 |
3 |
Herman Modig |
2003 |
AC3903 |
KSLS |
|
25m |
9:24.46 |
|
349 |
4 |
Jacob Baxmann |
2003 |
AP2103 |
VELLINGE-N |
|
25m |
9:21.18 |
|
166 |
5 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
9:23.91 |
|
116 |
6 |
Joel Johnsson |
2000 |
AT0500 |
KSLS |
|
25m |
9:24.50 |
|
269 |
7 |
Noah Malmgren |
2004 |
AB2704 |
S 71 |
|
25m |
9:35.56 |
|
351 |
8 |
Eskil Ramäng |
2004 |
AM6104 |
VELLINGE-N |
|
25m |
10:03.40 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
372 |
1 |
Wilmer Ingvarsson |
2003 |
AA1903 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
9:14.05 |
|
168 |
2 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
9:08.80 |
|
241 |
3 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
POSEIDON |
|
25m |
9:02.62 |
|
62 |
4 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
25m |
8:59.00 |
|
230 |
5 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
POSEIDON |
|
25m |
9:01.62 |
|
251 |
6 |
Pontus Hake |
2001 |
AS8501 |
POSEIDON |
|
25m |
9:03.76 |
|
60 |
7 |
Oscar Elfers |
2002 |
AL9102 |
HS |
|
25m |
9:10.98 |
|
296 |
8 |
Daniel Olsson-Shirazi |
1997 |
AV9197 |
SK SYDSIM |
|
50m |
9:15.36 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
49 |
1 |
Elias Hysing |
2000 |
AR1500 |
HS |
|
50m |
8:44.83 |
|
366 |
2 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
8:40.99 |
|
292 |
3 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
SK SYDSIM |
|
25m |
8:25.41 |
|
24 |
4 |
Simon Plato |
1993 |
AO6993 |
HS |
|
25m |
8:01.49 |
|
28 |
5 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
HS |
|
25m |
8:21.82 |
|
137 |
6 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
8:36.80 |
|
374 |
7 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
8:42.56 |
|
13 |
8 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
8:51.91 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
Utskriftstid |
20:29 |
|