Program för DM / JDM 2018, Kristianstad
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
DM/JDM kortbana 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 oktober 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Kristianstad |
|
Utskriftstid |
20:29 |
|
|
Arrangör |
Skånes Simförbund och KSLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 oktober 2018 |
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Damer |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
2 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIKS SK |
|
50m |
2:18.03 |
|
6 |
3 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:17.24 |
|
439 |
4 |
Cajsa Wöhl |
2004 |
AP3204 |
HS |
|
50m |
2:16.23 |
|
74 |
5 |
Nina Podric |
2004 |
BU7604 |
HS |
|
25m |
2:16.82 |
|
267 |
6 |
Tilda Ericsson |
2002 |
AH0402 |
S 71 |
|
50m |
2:17.25 |
|
433 |
7 |
Lina Nilsson |
2002 |
AN5802 |
OSBY SS |
|
25m |
2:54.53 |
S14 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
112 |
1 |
Amanda Modig |
1999 |
AJ5499 |
KSLS |
|
25m |
2:15.65 |
|
181 |
2 |
Sara Stenberg |
2001 |
AA8601 |
MKK |
|
50m |
2:14.14 |
|
332 |
3 |
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
SK TRITON |
|
25m |
2:13.58 |
|
254 |
4 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
2:13.12 |
|
194 |
5 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
25m |
2:13.32 |
|
51 |
6 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
50m |
2:13.92 |
|
369 |
7 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
2:14.24 |
|
245 |
8 |
Ditte Oredsson |
2003 |
AM9403 |
POSEIDON |
|
25m |
2:16.14 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
328 |
1 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
2:12.69 |
|
244 |
2 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
2:12.23 |
|
240 |
3 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
POSEIDON |
|
25m |
2:11.76 |
|
205 |
4 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
25m |
2:11.37 |
|
87 |
5 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
2:11.65 |
|
279 |
6 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:12.01 |
|
355 |
7 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
2:12.45 |
|
14 |
8 |
Elin Lackegård |
2000 |
AR9600 |
SK HAJEN |
|
25m |
2:12.79 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
217 |
1 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
25m |
2:11.08 |
|
67 |
2 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
25m |
2:10.29 |
|
68 |
3 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
25m |
2:10.02 |
|
276 |
4 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
SJÖBO SS |
|
25m |
2:09.58 |
|
131 |
5 |
Elin Johannesson |
1999 |
AM4299 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:09.84 |
|
233 |
6 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
2:10.05 |
|
1 |
7 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
25m |
2:10.40 |
|
55 |
8 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
25m |
2:11.12 |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
66 |
1 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
2:08.26 |
|
404 |
2 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
2:06.23 |
|
266 |
3 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:04.62 |
|
36 |
4 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
25m |
2:02.48 |
|
33 |
5 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
HS |
|
25m |
2:04.34 |
|
182 |
6 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
2:05.79 |
|
30 |
7 |
Johanna Palmkvist |
1999 |
AN2899 |
HS |
|
25m |
2:08.18 |
|
370 |
8 |
Hanna Rosvall |
2000 |
AM7200 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:09.15 |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2018 |
Licensierad till: Kristianstads SLS |
Utskriftstid |
20:29 |
|