Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 17
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Zsolt Bokor |
2006 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
146 |
2 |
Berthram Byskov |
2009 |
|
DELTA |
|
25m |
|
125 |
3 |
Laurits Winter Poulsen |
2007 |
0715AK |
SILKEBORG |
|
25m |
56.69 |
200 |
4 |
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:11.67 |
249 |
5 |
Daniel Hornsá |
2004 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
203 |
6 |
Johannes Due Jessen |
2008 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
SILKEBORG |
|
25m |
52.12 |
189 |
2 |
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
HADERSLEV |
|
25m |
46.92 |
62 |
3 |
Oskar Wiwe Brøste |
2004 |
0459AO |
HERNING |
|
25m |
45.55 |
244 |
4 |
Enno Seeck |
2008 |
381408 |
FSK |
|
25m |
45.77 |
170 |
5 |
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
DELTA |
|
25m |
50.22 |
147 |
6 |
Sebastian Christiansen |
2006 |
0683AO |
DELTA |
|
50m |
53.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Frederik Billesø Beck |
2008 |
0815AA |
ERRITSØ |
|
25m |
39.78 |
216 |
2 |
Christian Oxenvad |
2003 |
0325AI |
HADERSLEV |
|
25m |
33.91 |
196 |
3 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HADERSLEV |
|
25m |
30.50 |
234 |
4 |
Niklas Fahlteich |
2000 |
277762 |
FSK |
|
25m |
32.02 |
235 |
5 |
Jan Hackel |
2005 |
391291 |
FSK |
|
25m |
35.34 |
162 |
6 |
Dany Valiu Nielsen |
2008 |
0851AE |
DELTA |
|
25m |
44.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Oliver Bennetsen |
2005 |
0565AK |
HERNING |
|
50m |
39.69 |
218 |
2 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
HADERSLEV |
|
50m |
32.73 |
44 |
3 |
Christian Lorey |
2003 |
0367AQ |
ERRITSØ |
|
25m |
30.38 |
223 |
4 |
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
HADERSLEV |
|
25m |
31.09 |
180 |
5 |
Maximilian Kocemba |
2003 |
320496 |
SG ELBE |
|
25m |
34.59 |
129 |
6 |
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
SILKEBORG |
|
25m |
44.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
233 |
1 |
Finn Dördelmann |
2004 |
339181 |
FSK |
|
25m |
36.61 |
145 |
2 |
Martin Broch |
2001 |
0125AM |
DELTA |
|
50m |
32.50 |
81 |
3 |
Ejnar Truelsen |
2002 |
0259AK |
HERNING |
|
25m |
30.20 |
36 |
4 |
Lucas Grinderslev |
2001 |
0101AR |
ERRITSØ |
|
25m |
30.60 |
41 |
5 |
Mathias Jørgensen |
2002 |
0239AS |
ERRITSØ |
|
25m |
34.48 |
239 |
6 |
Johannes Liebmann |
2007 |
373371 |
FSK |
|
25m |
40.29 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|