Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
209 |
2 |
Frida B. Kristensen |
2005 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
195 |
3 |
Karoline Friis |
2004 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
250 |
4 |
Josefine Lassen |
2003 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Filucca Bing Lauritzen |
2007 |
0754AI |
SILKEBORG |
|
25m |
|
231 |
2 |
Clara Wesselhoff |
2006 |
0612AS |
HADERSLEV |
|
25m |
|
46 |
3 |
Marie Lynggaard |
2007 |
0702AT |
ERRITSØ |
|
50m |
57.09 |
190 |
4 |
Izabella Bokor |
2007 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
172 |
5 |
Gabriella L Thoustrup |
2008 |
|
DELTA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
0728AI |
SILKEBORG |
|
25m |
51.33 |
226 |
2 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
25m |
50.88 |
221 |
3 |
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
0596AR |
HADERSLEV |
|
25m |
46.72 |
169 |
4 |
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
DELTA |
|
25m |
47.12 |
153 |
5 |
Sofie Holst Jeberg |
2007 |
0712AT |
DELTA |
|
50m |
50.92 |
77 |
6 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
0618AP |
HERNING |
|
25m |
51.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Maiken Knudsen |
2004 |
0416AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
45.86 |
70 |
2 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
0696AP |
HERNING |
|
25m |
45.20 |
110 |
3 |
Rebekka Fjeldmark Kempel |
2006 |
0664AR |
SILKEBORG |
|
25m |
43.34 |
39 |
4 |
Lærke Iversen |
2003 |
0356BE |
ERRITSØ |
|
25m |
45.12 |
63 |
5 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
0642AS |
HERNING |
|
50m |
45.39 |
34 |
6 |
Leonora Druett |
2004 |
0428BB |
ERRITSØ |
|
25m |
46.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Laura Wittenhagen |
2006 |
0612AM |
SILKEBORG |
|
50m |
42.21 |
37 |
2 |
Stine Hansen |
2003 |
0352AT |
ERRITSØ |
|
25m |
42.00 |
201 |
3 |
Anne Horn |
2004 |
0458BA |
HADERSLEV |
|
25m |
41.24 |
247 |
4 |
Ginger Warnke |
2006 |
391293 |
FSK |
|
25m |
41.47 |
205 |
5 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
0514AX |
HADERSLEV |
|
25m |
42.12 |
117 |
6 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
25m |
42.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
52 |
1 |
Anna Lykke Vangsgaard |
2005 |
0526AV |
ERRITSØ |
|
25m |
40.10 |
166 |
2 |
Louise Ovesen |
2004 |
0412BB |
DELTA |
|
25m |
39.96 |
123 |
3 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
25m |
38.68 |
98 |
4 |
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
0584AP |
SILKEBORG |
|
25m |
39.82 |
237 |
5 |
Enni Jannsen |
2003 |
333721 |
FSK |
|
25m |
40.02 |
53 |
6 |
Caroline van Vliet |
2006 |
0694AP |
ERRITSØ |
|
25m |
40.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
379095 |
FSK |
|
25m |
38.48 |
119 |
2 |
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
37.96 |
238 |
3 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
299848 |
FSK |
|
25m |
37.29 |
243 |
4 |
Emily Schablin |
2005 |
332017 |
FSK |
|
25m |
37.75 |
194 |
5 |
Ida Friis Falkenberg |
2003 |
0322BE |
HADERSLEV |
|
25m |
38.48 |
222 |
6 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
25m |
38.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HADERSLEV |
|
25m |
35.67 |
38 |
2 |
Zophia Henriks |
2004 |
0476BC |
ERRITSØ |
|
25m |
33.91 |
240 |
3 |
Jane Meißner |
1998 |
0 |
FSK |
|
25m |
32.11 |
144 |
4 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
33.62 |
118 |
5 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
25m |
34.87 |
165 |
6 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
0338BD |
DELTA |
|
50m |
36.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
159 |
1 |
Karoline Kristensen |
2004 |
0438AO |
DELTA |
|
25m |
35.42 |
217 |
2 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
33.87 |
220 |
3 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
25m |
31.22 |
236 |
4 |
Annika Hoffmann |
1999 |
250882 |
FSK |
|
25m |
33.33 |
75 |
5 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
25m |
34.83 |
224 |
6 |
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
HADERSLEV |
|
25m |
36.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Clara Jensen |
2005 |
0596AI |
HERNING |
|
25m |
35.00 |
35 |
2 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
25m |
33.66 |
155 |
3 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
DELTA |
|
25m |
30.62 |
197 |
4 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
25m |
33.22 |
128 |
5 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
25m |
34.81 |
245 |
6 |
Naya Stewen |
2006 |
366117 |
FSK |
|
25m |
36.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|