Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
0642AS |
HERNING |
|
25m |
|
154 |
2 |
Laura Jensen |
2006 |
0674AV |
DELTA |
|
25m |
|
248 |
3 |
Rose Pernille Simon |
2004 |
0414AS |
ERRITSØ |
|
25m |
|
163 |
4 |
Sofia Nielsen |
2008 |
|
DELTA |
|
25m |
|
120 |
5 |
Mia Borup Mølgaard |
2006 |
0626AM |
SILKEBORG |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
0902AD |
SILKEBORG |
|
25m |
2:18.07 |
112 |
2 |
Lærke Ljungberg Kristense |
2007 |
0738AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:52.35 |
226 |
3 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
HADERSLEV |
|
25m |
1:50.08 |
40 |
4 |
Sissel Jessen |
2004 |
0494AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:51.91 |
77 |
5 |
Stine Hornshøj Salomonsen |
2006 |
0618AP |
HERNING |
|
25m |
1:59.28 |
195 |
6 |
Karoline Friis |
2004 |
|
HADERSLEV |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Maja Rolighed |
2005 |
0546AY |
ERRITSØ |
|
50m |
1:47.72 |
166 |
2 |
Louise Ovesen |
2004 |
0412BB |
DELTA |
|
25m |
1:44.51 |
119 |
3 |
Trine Lundø Michaelsen |
2006 |
0648AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:44.40 |
184 |
4 |
Leonie Panke |
2007 |
389412 |
SG ELBE |
|
25m |
1:44.43 |
202 |
5 |
Line Horn |
2006 |
0638AR |
HADERSLEV |
|
25m |
1:44.69 |
95 |
6 |
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:49.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
98 |
1 |
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
0584AP |
SILKEBORG |
|
25m |
1:37.60 |
122 |
2 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:36.69 |
225 |
3 |
Emilie Stubben |
2003 |
0316AY |
HADERSLEV |
|
25m |
1:35.40 |
182 |
4 |
Hanna Murray |
2003 |
396366 |
SG ELBE |
|
25m |
1:36.03 |
123 |
5 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:36.95 |
222 |
6 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
25m |
1:42.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
210 |
1 |
Katrine Kristensen |
2004 |
0458AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:34.42 |
42 |
2 |
Emma Karlsson |
2003 |
0378AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:33.89 |
242 |
3 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
379095 |
FSK |
|
25m |
1:30.81 |
96 |
4 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
SILKEBORG |
|
25m |
1:32.14 |
124 |
5 |
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
0672AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:34.12 |
201 |
6 |
Anne Horn |
2004 |
0458BA |
HADERSLEV |
|
25m |
1:35.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:28.60 |
150 |
2 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
1:27.19 |
45 |
3 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:24.16 |
114 |
4 |
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:26.53 |
47 |
5 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
25m |
1:27.97 |
71 |
6 |
Louise Lauridsen |
2005 |
0524AK |
HERNING |
|
50m |
1:29.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Lena Maria Grohmann |
2004 |
329353 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:23.10 |
219 |
2 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HADERSLEV |
|
25m |
1:20.74 |
220 |
3 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
25m |
1:13.19 |
106 |
4 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:15.49 |
174 |
5 |
Hannah Sophia Grohmann |
2004 |
329352 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:22.11 |
178 |
6 |
Elina Barthelmes |
2004 |
323131 |
SG ELBE |
|
25m |
1:23.20 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
09:17 |
|