Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 354 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 2:01.49 | |
2 | 779 | Hansen Mads Peter | 2004 | VIBORG | 0453AM | 50 m | 2:02.90 | |
3 | 67 | Lindholm Frederik | 2004 | LYSENG | 0451AC | 50 m | 2:03.24 | |
4 | 84 | Noe Elias | 2004 | DRAGSHOLM | 0475AH | 50 m | 2:07.06 | |
5 | 43 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 2:07.58 | |
6 | 565 | Landtved Christian | 2004 | RINGE | 0431AB | 50 m | 2:08.18 | |
7 | 61 | Mikkelsen Mads | 2004 | SKOVBAKKEN | 0491AC | 50 m | 2:08.98 | |
8 | 636 | Madsen Casper | 2004 | SLAGELSE | 0461AC | 50 m | 2:09.02 | |
9 | 166 | Larsen Oskar Luckow | 2004 | GENTOFTE | 0443AA | 50 m | 2:09.13 | |
10 | 249 | Plank Nicklas | 2004 | TUNE | 0463AN | 50 m | 2:10.13 | |
11 | 244 | Isberg Oscar | 2004 | TUNE | 0433AC | 50 m | 2:10.16 | |
12 | 360 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 2:10.16 | |
13 | 44 | Ølshøj William | 2004 | BIRKERØD | 0415AC | 50 m | 2:10.42 | |
14 | 557 | Riisgaard-Jensen Lars | 2004 | PINGVINEN | 0411AC | 50 m | 2:11.02 | |
15 | 546 | Jürgensen Sander Møller | 2004 | ODDER | 0461AB | 50 m | 2:12.45 | |
16 | 316 | Elmedyb Gabriel | 2004 | HERLEV | 0485AG | 50 m | 2:12.67 | |
17 | 469 | Roed Mikkel | 2004 | KØGE | 0457AB | 50 m | 2:13.37 | |
18 | 434 | Håkonsson Rasmus | 2004 | IKAST | 0449AH | 50 m | 2:13.51 | |
19 | 696 | Brandelev Bertram Grøn | 2004 | TRITON B | 0423AI | 50 m | 2:13.61 | |
20 | 668 | Birch Julian | 2004 | SØLLERØD | 0489AJ | 50 m | 2:14.31 | |
21 | 151 | Birn-Bringgaard Valdemar | 2004 | GENTOFTE | 0495AL | 50 m | 2:14.69 | |
22 | 234 | Hansen Nicolai D. B. | 2004 | GREVE | 0423AG | 50 m | 2:14.71 | |
23 | 490 | Dobel Niklas Wiese | 2004 | KVIK | 0433AB | 50 m | 2:15.00 | |
24 | 777 | Hedegaard Lukas | 2004 | VIBORG | 0483AM | 50 m | 2:15.61 | |
25 | 683 | Neumann Emil | 2004 | SØNDERBORG | 0465AH | 50 m | 2:16.04 | |
26 | 770 | Rasmussen Esben | 2004 | VEST | 0413AJ | 50 m | 2:16.14 | |
27 | 703 | Waterval Silas | 2004 | TRITON B | 0491AF | 50 m | 2:16.25 | |
28 | 424 | Larsen Sebastian Hviid | 2004 | HØRSHOLM | 0465AB | 50 m | 2:16.28 | |
29 | 512 | Madsen Phillip Niemann | 2004 | LYNGBY | 0447AH | 50 m | 2:16.39 | |
30 | 737 | Dalgaard Andreas Stampe | 2004 | VATCPH-STT | 0449AD | 50 m | 2:16.74 | |
31 | 195 | Heldgaard Carl Krabbe | 2004 | GLADSAXE | 0431AI | 50 m | 2:16.88 | |
32 | 406 | Siegumfeldt Oskar Bondo | 2004 | HVIDOVRE | 0417AA | 50 m | 2:16.91 | |
33 | 239 | Mølbak Oliver Kjærsgaard | 2004 | GREVE | 0441AC | 50 m | 2:16.94 | |
34 | 288 | Frederiksen Lukas | 2004 | HELSINGE | 0473AL | 50 m | 2:17.29 | |
35 | 397 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 2:17.71 | |
36 | 614 | Hansen Kasper | 2004 | SILKEBORG | 0433AG | 50 m | 2:18.37 | |
37 | 297 | Hansen Bjørn Cramer | 2004 | HELSINGØR | 0467AJ | 50 m | 2:18.43 | |
38 | 656 | Rasmussen Stefan | 2004 | SK-SYD | 0449AM | 50 m | 2:19.63 | |
39 | 450 | Thulstrup Lasse | 2004 | KOLDING | 0489AB | 50 m | 2:19.78 | |
40 | 596 | Studsgaard William | 2004 | RØNNE | 0433AK | 50 m | 2:21.77 | |
41 | 739 | Knudsen Kalle Gerner | 2004 | VATCPH-STT | 0487AE | 50 m | 2:23.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juli 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |