Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Langbane 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
452 |
2 |
Johannes Forsbæk |
2004 |
0483AP |
KORSØR |
|
50m |
1:17.82 |
574 |
3 |
Tobias Mølbak |
2004 |
0481AP |
RINGSTED |
|
50m |
1:14.91 |
220 |
4 |
Lauritz Johansen |
2004 |
0411AG |
GSK |
|
50m |
1:14.37 |
740 |
5 |
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
0471AH |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:14.74 |
595 |
6 |
Malte Rasch |
2004 |
0403AH |
RØNNE |
|
50m |
1:15.94 |
499 |
7 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
50m |
1:17.88 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Victor Dyrhauge |
2004 |
0407AJ |
FR.SUND |
|
50m |
1:13.56 |
109 |
2 |
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
ESBJERG |
|
50m |
1:12.58 |
835 |
3 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
JYLLINGE |
|
50m |
1:12.44 |
231 |
4 |
Alexander Marcus Englev |
2004 |
0481AI |
GREVE |
|
50m |
1:12.20 |
828 |
5 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
JYLLINGE |
|
50m |
1:12.41 |
657 |
6 |
Alexander Slente |
2004 |
0427AM |
SK-SYD |
|
50m |
1:12.53 |
423 |
7 |
Lucas Kaavé |
2004 |
0457AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.17 |
216 |
8 |
Anton Skov Grell |
2004 |
0469AE |
GSK |
|
50m |
1:13.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
685 |
1 |
Gustav Hansen |
2004 |
0415AM |
THISTED |
|
50m |
1:12.13 |
737 |
2 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:11.81 |
596 |
3 |
William Studsgaard |
2004 |
0433AK |
RØNNE |
|
50m |
1:11.51 |
696 |
4 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
50m |
1:11.20 |
8 |
5 |
Linus Folke Jensen |
2004 |
0427AO |
AGF |
|
50m |
1:11.26 |
301 |
6 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.62 |
767 |
7 |
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
0471AD |
VEST |
|
50m |
1:11.91 |
512 |
8 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:12.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
673 |
1 |
Alfred Balslev Jørgensen |
2004 |
0429AK |
SØLLERØD |
|
50m |
1:10.32 |
133 |
2 |
Lucas Nielsen |
2004 |
0403AO |
FR.SUND |
|
50m |
1:10.18 |
525 |
3 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.59 |
808 |
4 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:09.19 |
573 |
5 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
50m |
1:09.52 |
535 |
6 |
Jonas Lykke Sandison |
2004 |
0415AF |
NYBORG |
|
50m |
1:10.10 |
316 |
7 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
50m |
1:10.18 |
151 |
8 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
0495AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Oliver Schultz |
2004 |
0425AE |
KØGE |
|
50m |
1:08.65 |
199 |
2 |
Niels Krogh-Olsen |
2004 |
0449AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.71 |
485 |
3 |
Mathias Christensen |
2004 |
0489AE |
KVIK |
|
50m |
1:06.20 |
565 |
4 |
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
RINGE |
|
50m |
1:03.59 |
483 |
5 |
Rasmus Warberg |
2004 |
0477AA |
KVIK |
|
50m |
1:05.75 |
557 |
6 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
PINGVINEN |
|
50m |
1:07.15 |
44 |
7 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.02 |
703 |
8 |
Silas Waterval |
2004 |
0491AF |
TRITON B |
|
50m |
1:09.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
780 |
1 |
Andreas Weis Kallesøe |
2004 |
0491AM |
VIBORG |
|
50m |
1:08.45 |
362 |
2 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
0437AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:07.51 |
84 |
3 |
Elias Noe |
2004 |
0475AH |
DRAGSHOLM |
|
50m |
1:05.93 |
270 |
4 |
Mads Juul Henriksen |
2004 |
0465AA |
H2Odense |
|
50m |
1:03.36 |
166 |
5 |
Oskar Luckow Larsen |
2004 |
0443AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.24 |
754 |
6 |
Mads Iversen |
2004 |
0491AG |
VEJLE |
|
50m |
1:06.72 |
244 |
7 |
Oscar Isberg |
2004 |
0433AC |
TUNE |
|
50m |
1:07.89 |
692 |
8 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
50m |
1:08.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Nicklas Plank |
2004 |
0463AN |
TUNE |
|
50m |
1:08.02 |
636 |
2 |
Casper Madsen |
2004 |
0461AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:07.27 |
239 |
3 |
Oliver Kjærsgaard Mølbak |
2004 |
0441AC |
GREVE |
|
50m |
1:05.92 |
354 |
4 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
0487AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.47 |
67 |
5 |
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
LYSENG |
|
50m |
1:04.14 |
60 |
6 |
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:06.49 |
581 |
7 |
Pelle Colmorten |
2004 |
0443AL |
ROSKILDE |
|
50m |
1:07.73 |
318 |
8 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
1:08.76 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:36 |
|