Startliste for Gurrasimmet 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
Gurrasimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Gustavsberg |
|
Utskriftstid |
08:22 |
|
|
Arrangör |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
2 |
Hugo Leiderman |
2008 |
AL1708 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
150 |
3 |
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
AP0907 |
SKURU IK |
|
25m |
|
74 |
4 |
Ludvig Aronsson |
2005 |
AW0105 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
1 |
Eric Lindström |
2007 |
|
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
123 |
2 |
Douglas Styffe |
2007 |
AL8507 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
47 |
3 |
Emil Nordström |
2006 |
|
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
175 |
4 |
Albert Sharpe |
2008 |
AL4308 |
SKURU IK |
|
25m |
|
89 |
5 |
Axel Johansson |
2005 |
AU9505 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
1 |
Oliver Timm |
2006 |
AE0706 |
SALTSJÖB |
|
25m |
47.15 |
19 |
2 |
Lukas Alvén |
2007 |
AI5307 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
45.36 |
135 |
3 |
Leo Brehmer |
2005 |
AT6305 |
SKURU IK |
|
25m |
43.93 |
211 |
4 |
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
AP7107 |
SS04 |
|
25m |
44.90 |
133 |
5 |
Eric Björkholm |
2009 |
AD2109 |
SKURU IK |
|
25m |
46.33 |
45 |
6 |
Ture Nordman |
2006 |
AS0306 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:26.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
122 |
1 |
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
AA9709 |
SALTSJÖB |
|
25m |
42.50 |
159 |
2 |
Matteo Lesse |
2006 |
AE4506 |
SKURU IK |
|
25m |
41.30 |
126 |
3 |
Frans Willquist |
2005 |
AQ5905 |
SALTSJÖB |
|
25m |
40.83 |
97 |
4 |
Alexander Nilsson |
2006 |
AR8906 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
41.10 |
40 |
5 |
Sebastian Lindström |
2005 |
AV2105 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
41.32 |
42 |
6 |
Leo Nicolaides |
2007 |
AP9107 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
42.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
53 |
1 |
Anton Sjödin |
2004 |
AS1904 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
40.62 |
73 |
2 |
Oscar Andersson |
2007 |
AK3107 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
38.58 |
77 |
3 |
Erik Dahle |
2005 |
AV5905 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
37.66 |
157 |
4 |
Mikael Lanestrand |
2005 |
AI7705 |
SKURU IK |
|
25m |
38.22 |
54 |
5 |
Mathias Steffansson |
2005 |
AF2505 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.11 |
12 |
6 |
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
DANDERYD |
|
25m |
40.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
136 |
1 |
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
SKURU IK |
|
25m |
37.24 |
37 |
2 |
Max Lindkvist |
2004 |
AS3904 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
34.97 |
56 |
3 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
33.59 |
88 |
4 |
Maxim Jelagin |
2005 |
AJ9505 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
33.81 |
46 |
5 |
Anton Nordström |
2002 |
AT1502 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
36.49 |
176 |
6 |
Oliver Stafferöd |
2004 |
AT6304 |
SKURU IK |
|
25m |
37.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
90 |
1 |
Adam Joseph Michel |
2006 |
AS8306 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
33.37 |
31 |
2 |
Emil Halvardsson |
2004 |
AS1704 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
32.79 |
106 |
3 |
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
SALTSJÖB |
|
25m |
32.52 |
50 |
4 |
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
32.63 |
151 |
5 |
Joel Herlitz |
2003 |
AY4703 |
SKURU IK |
|
25m |
33.36 |
81 |
6 |
Martin Gertz |
2005 |
AU7905 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
33.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
84 |
1 |
Axel Gustavsson |
2005 |
AK8705 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
32.38 |
49 |
2 |
Melvin Rinaldo |
2005 |
AA5905 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
31.84 |
2 |
3 |
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
AC3705 |
DANDERYD |
|
25m |
30.85 |
13 |
4 |
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
DANDERYD |
|
25m |
31.59 |
137 |
5 |
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
SKURU IK |
|
25m |
32.31 |
179 |
6 |
Leo Sun |
2002 |
AX8702 |
SKURU IK |
|
50m |
32.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
24 |
1 |
Samuel Ekström |
2002 |
AO2702 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
30.08 |
100 |
2 |
Adam Wehtje |
2002 |
BA8102 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
30.01 |
23 |
3 |
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
29.75 |
30 |
4 |
Simon Hallgren |
2002 |
AU7902 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
29.89 |
10 |
5 |
Benjamin Poehler |
2005 |
AN7905 |
DANDERYD |
|
25m |
30.04 |
59 |
6 |
Rikard Turén |
2003 |
AX4303 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
30.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
181 |
1 |
Siavash Vatani |
2003 |
AP0503 |
SKURU IK |
|
25m |
29.40 |
43 |
2 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
28.60 |
80 |
3 |
Johannes Fällgren |
2002 |
AP1102 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
27.02 |
14 |
4 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
AT3902 |
DANDERYD |
|
25m |
27.88 |
162 |
5 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
28.76 |
64 |
6 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
29.54 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
Utskriftstid |
08:22 |
|