Program för Gurrasimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 17
|
Tävling |
Gurrasimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Gustavsberg |
|
Utskriftstid |
13:36 |
|
|
Arrangör |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 17, 50m Bröstsim Damer |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
1 |
Thilde Bernsland |
2008 |
AW9608 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
141 |
2 |
Alexia Duhanes |
2006 |
BF7606 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
|
229 |
3 |
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
DANDERYD |
|
25m |
|
148 |
4 |
Magdelina Gebrezgabhear |
2006 |
BR6606 |
SKURU IK |
|
25m |
|
223 |
5 |
Maxima Klein |
2004 |
CA3804 |
HELLAS SK |
|
25m |
|
109 |
6 |
Julia Jonsson |
2007 |
BF4407 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
143 |
1 |
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
AI6809 |
SKURU IK |
|
25m |
|
48 |
2 |
Agnes Ovemar |
2004 |
CA4804 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
58 |
3 |
Ebba Tolf Svaton |
2008 |
AK2608 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
239 |
4 |
Märta Palmborg |
2009 |
AI3409 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
41 |
5 |
Hanna Lundberg |
2008 |
|
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
86 |
6 |
Sofia Hardy |
2007 |
BH3607 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
119 |
1 |
Moa Olsson |
2008 |
AU4608 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
164 |
2 |
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
SKURU IK |
|
25m |
1:08.25 |
44 |
3 |
Ethel Nordman |
2004 |
AX1804 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:03.83 |
180 |
4 |
Denise Sörnäs |
2007 |
AR6607 |
SKURU IK |
|
25m |
1:04.02 |
60 |
5 |
Natalie Wahlström |
2008 |
AI6608 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:15.58 |
85 |
6 |
Hanna Gustavsson |
2007 |
BC8207 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
163 |
1 |
Sabina Mihalache |
2007 |
BD5607 |
SKURU IK |
|
25m |
1:02.96 |
170 |
2 |
Vera Papantoni |
2007 |
AY5607 |
SKURU IK |
|
25m |
1:01.28 |
217 |
3 |
Isabelle Kashani |
2009 |
AE9809 |
SS04 |
|
25m |
1:00.85 |
117 |
4 |
Isabelle Moshref |
2008 |
AM2408 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:01.07 |
107 |
5 |
Elvira Hilbers Larsen |
2007 |
AK4207 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:02.34 |
112 |
6 |
Hedvig Kinnunen |
2009 |
AG9609 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:03.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
132 |
1 |
Filippa Bergman |
2005 |
AU6605 |
SKURU IK |
|
25m |
58.42 |
127 |
2 |
Sanna Ameli |
2005 |
BO5605 |
SKURU IK |
|
25m |
58.07 |
183 |
3 |
Lilly Winblad |
2007 |
AK5207 |
SKURU IK |
|
25m |
57.21 |
172 |
4 |
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
SKURU IK |
|
25m |
57.31 |
213 |
5 |
Nellie Edström |
2008 |
AO9608 |
SS04 |
|
25m |
58.18 |
134 |
6 |
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
SKURU IK |
|
25m |
59.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
96 |
1 |
Clara Liljeberg |
2005 |
BB8205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
54.90 |
131 |
2 |
Elisia Berg |
2006 |
AL4606 |
SKURU IK |
|
25m |
53.60 |
218 |
3 |
Leia Matejic Elvin |
2007 |
BG9207 |
SS04 |
|
25m |
52.70 |
147 |
4 |
Tilde Furingsten |
2008 |
AC6408 |
SKURU IK |
|
25m |
52.96 |
149 |
5 |
Rut Gustafsson |
2008 |
AP0808 |
SKURU IK |
|
25m |
54.12 |
154 |
6 |
Elvira Isakson |
2008 |
AG8808 |
SKURU IK |
|
25m |
54.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Ida Herold |
2005 |
BU8405 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
52.27 |
29 |
2 |
Josefine Gylling |
2004 |
AI3604 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
51.18 |
1 |
3 |
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
DANDERYD |
|
25m |
50.73 |
28 |
4 |
Johanna Espeland |
2005 |
BN4205 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
51.11 |
25 |
5 |
Linnea Eldebrandt |
2004 |
BZ6404 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
52.11 |
83 |
6 |
Sofia Glifberg |
2008 |
AG0608 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
52.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
114 |
1 |
Anna Kristiansson |
2007 |
AB5807 |
SALTSJÖB |
|
25m |
50.53 |
144 |
2 |
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
SKURU IK |
|
25m |
50.26 |
214 |
3 |
Anna Gomez |
2007 |
AW0807 |
SS04 |
|
25m |
49.48 |
178 |
4 |
Alicia Ståhlberg |
2007 |
AS5207 |
SKURU IK |
|
25m |
50.18 |
6 |
5 |
Ziyi Fang |
2006 |
AX1806 |
DANDERYD |
|
25m |
50.40 |
124 |
6 |
Cornelia Svenarud |
2008 |
AE4408 |
SALTSJÖB |
|
25m |
50.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
35 |
1 |
Hanna Lanner |
2006 |
AU0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
48.70 |
51 |
2 |
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
48.17 |
62 |
3 |
Felicia Westerdahl |
2006 |
BK0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
47.50 |
94 |
4 |
Viola Leander |
2007 |
BB7207 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
47.59 |
110 |
5 |
Alva Karén |
2005 |
BE3605 |
SALTSJÖB |
|
25m |
48.39 |
120 |
6 |
Anna Maria Olympia Rosenqvist |
2008 |
AD0608 |
SALTSJÖB |
|
25m |
49.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Säva Höglund Lundeberg |
2005 |
AC1805 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
47.36 |
116 |
2 |
Laura Midby |
2006 |
AG9806 |
SALTSJÖB |
|
25m |
46.52 |
79 |
3 |
Alice Fahlén |
2003 |
BQ0203 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
45.95 |
11 |
4 |
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
DANDERYD |
|
25m |
46.39 |
161 |
5 |
Emma Lundberg |
2005 |
BR0405 |
SKURU IK |
|
25m |
47.16 |
139 |
6 |
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
SKURU IK |
|
25m |
47.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Nicole Wahlström |
2005 |
AN3405 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
44.61 |
92 |
2 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
44.19 |
95 |
3 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
43.52 |
3 |
4 |
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
DANDERYD |
|
25m |
44.10 |
111 |
5 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
AK1206 |
SALTSJÖB |
|
25m |
44.34 |
91 |
6 |
Klara Klingberg |
2006 |
AW0206 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
44.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
145 |
1 |
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
SKURU IK |
|
25m |
42.27 |
171 |
2 |
Isabelle Persson |
2004 |
AC7604 |
SKURU IK |
|
50m |
42.19 |
198 |
3 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
50m |
41.09 |
8 |
4 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
42.13 |
160 |
5 |
Emma Lidell |
2005 |
BB8805 |
SKURU IK |
|
25m |
42.25 |
82 |
6 |
Elin Glifberg |
2004 |
AW4804 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
43.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
206 |
1 |
Emma Sommar |
2004 |
BA5604 |
TÄBY SIM |
|
50m |
40.23 |
197 |
2 |
Amanda Borgfors |
2004 |
AS1804 |
TÄBY SIM |
|
50m |
39.62 |
152 |
3 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
38.16 |
99 |
4 |
Johanna Torell |
2005 |
AD9205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
39.55 |
4 |
5 |
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
DANDERYD |
|
25m |
40.22 |
7 |
6 |
Tova Lindbom |
2002 |
BV8802 |
DANDERYD |
|
25m |
40.59 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
Utskriftstid |
13:36 |
|