Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer
|
Försök 1 (9), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR: Jing Zhao (1990) 27.06 2009-07-30 |
|
|
|
ER: D Samulski/A Herasimenia (1900) 27.23 2009-07-30 |
|
|
|
WJ: Minna Atherton (2000) 27.49 2016-02-02 |
|
|
|
EJ: JEB (1900) 28.15 2015-01-01 |
|
|
|
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
|
|
|
SR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30 |
|
|
|
SJ: Ida Lindborg (1994) 28.62 2014-12-12 |
|
|
|
MR: Sarah Sjöström (1993) 27.80 2017-06-30 |
|
|
|
FM: Sarah Sjöström (1993) 27.80 |
|
|
|
FJ: Ida Liljeqvist (1999) 29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Maja Reichard |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
37.05 |
50m |
S11 - TB |
|
|
350 |
3 |
|
Marlene Pavlu Lewin |
1997 |
SK NEPTUN |
30.99 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
4 |
|
Eygló Òsk Gústafsdóttir |
1995 |
SK NEPTUN |
29.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
5 |
|
Josefin Lewton |
1997 |
KALMAR SS |
30.19 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
508 |
6 |
|
Caroline Speiner |
1994 |
SÖDERTÖRN |
31.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
VARBERG PF |
53.90 |
50m |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 2 (9), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
GÖTEBORG |
36.51 |
50m |
S14 |
|
438 |
3 |
|
Anna Åhlin |
1991 |
SPÅRVÄGEN |
30.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
4 |
|
Magdalena Kuras |
1988 |
SK TRITON |
29.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
5 |
|
Caroline Palm |
1992 |
LASS |
30.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
6 |
|
Greta Nykvist |
1996 |
SÖDERTÖRN |
31.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
VARBERG PF |
49.37 |
50m |
S14 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 3 (9), Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Isabella Hocanin |
1997 |
ÖSA |
1:27.76 |
50m |
S5 |
|
|
180 |
2 |
|
Johanna Pettersson |
1996 |
JÖNKÖPING |
31.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
3 |
|
Linnéa Bielicz |
1994 |
SK LAXEN |
30.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
4 |
|
Ida Lindborg |
1994 |
MKK |
28.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
5 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
JÖNKÖPING |
30.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
6 |
|
Vilma Unnermark |
1997 |
SÖDERTÖRN |
31.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Helena Fältman |
1980 |
TÄBY SIM |
38.24 |
50m |
|
|
S10 |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 4 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
2 |
|
Rebecca Löf |
2001 |
ÖSA |
50.23 |
25m |
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Emma Danielsson |
2002 |
SÖDERTÄLJE |
50.61 |
50m |
S9 - * 4,12+ |
|
|
1 |
4 |
|
Elin Hammarqvist |
2004 |
TÄBY SIM |
46.81 |
50m |
S9 - * A 12+ |
|
29 |
5 |
Ida Andersson-Wulf |
1998 |
VELLINGE-N |
48.33 |
50m |
S7 - A 12 |
|
|
|
|
18 |
6 |
|
Felicia Andersson |
2001 |
KOMETERNA |
40.05 |
25m |
S14 |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 5 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
1 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
OSBY SS |
42.30 |
50m |
S14 |
|
255 |
2 |
|
Mellie Wijk |
2002 |
SK LAXEN |
32.26 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
422 |
3 |
|
Vera Fransson |
2001 |
SKÖVDE SS |
32.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
4 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
SÖDERTÖRN |
32.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
5 |
|
Sofia Bjälevik |
1999 |
ESKILSTUNA |
32.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
435 |
6 |
|
Veronica Stureborg |
1999 |
SPÅRVÄGEN |
32.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
7 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
FALKENBERG |
42.10 |
50m |
S8 - * 5,12+ |
|
|
11 |
8 |
|
Nicola St. Clair Maitland |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
46.81 |
50m |
|
|
S8 - * A 12+ |
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 6 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
1 |
|
Viktoria Dellhede |
2003 |
LANDSKRONA |
31.98 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
533 |
2 |
|
Olivia Stille |
2000 |
TUREBERG |
31.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
3 |
|
Sofie Karlsson |
2000 |
KARLSKRONA |
31.88 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
4 |
|
Minna Larsson |
2002 |
SJÖBO SS |
31.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
5 |
|
Klara Eriksson |
2000 |
NKK |
31.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
6 |
|
Hilma Ramdén |
2000 |
SÖDERTÄLJE |
31.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
7 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
SÖDERTÄLJE |
31.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
542 |
8 |
|
Cornelia Jerresand |
2000 |
TÄBY SIM |
32.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 7 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
1 |
|
Elin Ristl |
1999 |
JÖNKÖPING |
31.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
2 |
|
Malin Andersson |
1999 |
KUNGSBACKA |
31.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
3 |
|
Tilde Morin |
2002 |
SK LAXEN |
31.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
4 |
|
Mollie Morfelt |
2003 |
MKK |
31.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
627 |
5 |
|
Clara Momats |
2000 |
ÖSA |
31.47 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
6 |
|
Marion Hanquet |
2001 |
GÖTEBORG |
31.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
340 |
7 |
|
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
SK NEPTUN |
31.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
8 |
|
Hilda Linné |
2000 |
LASS |
31.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 8 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
1 |
|
Elise Öberg |
2002 |
SUNDSVALL |
31.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
2 |
|
Emelie Fast |
2004 |
SÖDERTÖRN |
31.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
308 |
3 |
|
Emma Vileus |
2001 |
MKK |
31.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
4 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
31.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
541 |
5 |
|
Ellen Banestig |
2002 |
TÄBY SIM |
31.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
6 |
|
Tilda Öman |
2000 |
ELFSBORG |
31.23 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
660 |
7 |
|
Paola Kylberg |
2002 |
SPIF SF |
31.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
649 |
8 |
|
Davilda Lareva |
2000 |
TRELLEBORG |
31.32 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer |
Försök 9 (9), Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
1 |
|
Julia Stenhård |
2000 |
HS |
30.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
536 |
2 |
|
Josefin Ossmyr |
1999 |
TYRESÖ SS |
30.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
3 |
|
Miranda Arvidsson |
1998 |
KALMAR SS |
30.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
621 |
4 |
|
Ida Liljeqvist |
1999 |
ÄNGELHOLM |
29.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
5 |
|
Wilma Persson |
2001 |
SUNDSVALL |
29.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
6 |
|
Lova Andersson |
2000 |
JÖNKÖPING |
30.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
577 |
7 |
|
Anna Miram |
1999 |
VÄSBY SS |
30.63 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
8 |
|
Isabella Revstedt |
2001 |
SK RAN |
30.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-07-03 20:31:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|