Program för DM (50m) 2018, Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Stockholms simförbund, SKK & Tyresö SS |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 2 jun 2018 till den 3 jun 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
|
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
|
Distriktrekord Seniorer: Sarah Henry 8:48.37 2010-07-14 |
|
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 8:58.82 2011-08-08 |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
6 |
|
Sandra Bergerstam |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AI1401 |
50m |
9:41.87 |
|
|
|
|
|
2 |
18 |
|
Amanda Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2002 |
AU6202 |
50m |
9:46.10 |
|
|
|
|
|
3 |
15 |
|
Emma Hansson |
Järfälla Simsällskap |
|
|
50m |
9:55.88 |
|
|
|
2002 |
AQ9602 |
|
|
|
|
4 |
268 |
|
Linnea Lindgren |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AQ2801 |
50m |
10:13.96 |
EFT |
|
5 |
49 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
25m |
8:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
25 |
|
Emma Rotstam |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AF7498 |
25m |
8:56.21 |
|
|
|
|
|
7 |
263 |
|
Louise Halldén |
Väsby Simsällskap |
1998 |
AW2498 |
25m |
9:04.18 |
|
|
|
|
|
8 |
242 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
25m |
9:05.39 |
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
25m |
9:11.05 |
|
|
|
|
|
10 |
246 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
25m |
9:21.20 |
|
|
|
|
|
11 |
259 |
|
Cornelia Eklund |
Väsby Simsällskap |
|
|
25m |
9:22.70 |
|
|
|
2000 |
AC1800 |
|
|
|
|
12 |
254 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
25m |
9:24.63 |
|
|
|
|
|
13 |
98 |
|
Felicia Östlund |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
BD6202 |
25m |
9:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
225 |
|
Alexandra Jensen |
Täby Sim |
2001 |
BG6801 |
25m |
9:35.97 |
|
|
|
|
|
15 |
165 |
|
Isabel Teglöf |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AZ3203 |
25m |
9:37.78 |
|
|
|
|
|
16 |
19 |
|
Elin Lindqvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AP7204 |
25m |
9:40.86 |
|
|
|
|
|
17 |
109 |
|
Lovisa Malm |
Spårvägen Simförening |
2002 |
BD4402 |
25m |
9:51.26 |
|
|
|
|
|
18 |
257 |
|
Tuva Björkén |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AC0603 |
25m |
9:54.85 |
|
|
|
|
|
19 |
291 |
|
Therese Baltzarsson |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
25m |
9:56.46 |
|
|
|
2001 |
AE5201 |
|
|
|
|
20 |
152 |
|
Tina Huslid |
Södertälje Simsällskap |
2000 |
AF0600 |
25m |
9:58.63 |
|
|
|
|
|
21 |
131 |
|
Klara Eklöf |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH2202 |
25m |
10:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
206 |
|
Ella Törnqvist |
Tyresö Simsällskap |
2003 |
AQ1603 |
25m |
10:00.35 |
|
|
|
|
|
23 |
283 |
|
Amanda Takala |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AP3804 |
25m |
10:02.21 |
|
|
|
|
|
24 |
331 |
|
Elin Hammarqvist |
Täby Sim |
|
|
50m |
|
|
|
|
2004 |
BY2804 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-01 13:51:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Demo license |
|
|
|
|