Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer |
Indledende (4) |
Sponsor: RM-GROUP |
Louise Ørnstedt 85 - FREM-STO96 - 2.13.06 (21.05.2005) |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Zophia Henriks |
2004 |
|
ERRITSØ |
|
50m |
|
364 |
2 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
H2Odense |
|
50m |
2:59.73 |
366 |
3 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
2:53.86 |
249 |
4 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
VEJLE |
|
50m |
2:50.50 |
100 |
5 |
Frederikke Kruse |
2002 |
0278AI |
HERNING |
|
50m |
2:50.78 |
25 |
6 |
Jenny Cao |
2003 |
0372BB |
FREM |
|
50m |
2:56.70 |
394 |
7 |
Trine Johansen |
2002 |
0238AN |
RINGE |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
H2Odense |
|
50m |
2:45.59 |
280 |
2 |
Laura Arentsen |
2003 |
0338AT |
KOLDING |
|
50m |
2:40.03 |
52 |
3 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.00 |
57 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:20.43 |
367 |
5 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
2:26.13 |
408 |
6 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
H2Odense |
|
50m |
2:37.03 |
246 |
7 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
2:43.86 |
338 |
8 |
Emma Lundorff Johannsen |
2003 |
0368AS |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:48.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
2:45.55 |
357 |
2 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
H2Odense |
|
50m |
2:39.09 |
182 |
3 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:30.98 |
213 |
4 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
2:15.98 |
56 |
5 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
2:25.86 |
238 |
6 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
2:35.99 |
242 |
7 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
VEJLE |
|
50m |
2:42.48 |
225 |
8 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
0324AN |
VEJLE |
|
50m |
2:46.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
102 |
1 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
50m |
2:44.40 |
322 |
2 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HSK |
|
50m |
2:38.29 |
11 |
3 |
Louise Jensen |
2003 |
0322AZ |
ERRITSØ |
|
50m |
2:30.55 |
420 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
2:14.51 |
124 |
5 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
2:25.68 |
67 |
6 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
2:35.17 |
8 |
7 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
50m |
2:42.42 |
400 |
8 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
2:46.07 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:17 |
|