Ohjelma DM Junior, Kortbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
25m |
24.49 |
673 |
2 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
25m |
24.38 |
513 |
3 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
24.34 |
600 |
4 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
0383AP |
ST-NEPTUN |
|
25m |
24.29 |
251 |
5 |
Lukas Jeppesen |
2001 |
0111AL |
ERRITSØ |
|
25m |
24.33 |
380 |
6 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
25m |
24.36 |
580 |
7 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
25m |
24.41 |
131 |
8 |
Alexander Tullberg |
2003 |
0377AA |
BIRKERØD |
|
25m |
24.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
509 |
1 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
25m |
24.20 |
340 |
2 |
Gustav Stahl |
2002 |
0245AM |
H2Odense |
|
25m |
24.14 |
629 |
3 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
0177AO |
SKIVE |
|
25m |
24.12 |
258 |
4 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
25m |
23.87 |
497 |
5 |
Oliver Frølund |
2001 |
0133AL |
SILKEBORG |
|
25m |
24.03 |
298 |
6 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
25m |
24.14 |
364 |
7 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
24.16 |
540 |
8 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
25m |
24.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
359 |
1 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
23.65 |
464 |
2 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
23.37 |
360 |
3 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
25m |
23.23 |
310 |
4 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
0187AN |
GLADSAXE |
|
25m |
23.04 |
356 |
5 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
25m |
23.08 |
489 |
6 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
25m |
23.30 |
295 |
7 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
23.59 |
243 |
8 |
Malthe Lindeblad |
2001 |
0125AS |
DELTA |
|
25m |
23.79 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|