Ohjelma DM Junior, Kortbane
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:51.62 2015-12-06 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.37 2010-12-04 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
0305AJ |
AGF |
|
25m |
2:13.89 |
513 |
2 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
25m |
2:13.21 |
533 |
3 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
25m |
2:12.90 |
687 |
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
2:12.09 |
642 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
2:12.33 |
314 |
6 |
Oliver Steenberg |
2002 |
0225AE |
GLADSAXE |
|
25m |
2:12.95 |
628 |
7 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
25m |
2:13.62 |
170 |
8 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VEST |
|
25m |
2:14.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:11.20 |
260 |
2 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.66 |
549 |
3 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
KVIK |
|
25m |
2:10.46 |
516 |
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
25m |
2:07.79 |
307 |
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:10.45 |
142 |
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:10.64 |
374 |
7 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
25m |
2:10.95 |
576 |
8 |
André Iversen |
2001 |
0121AL |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:11.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
0135AG |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.69 |
284 |
2 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.25 |
553 |
3 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
KVIK |
|
25m |
2:05.00 |
463 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:04.50 |
587 |
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
2:04.87 |
208 |
6 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:07.01 |
206 |
7 |
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
0339AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:07.54 |
359 |
8 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
2:07.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
10 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|